Genel

Lake Süpürgelik Nedir? 6, 8, 10, 12 cm Modelleri ve Fiyatı

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Zeminlerde mükemmel görünüm elde etmek için laminat parke kullanılır. Parkeleri şık gösteren ise lake süpürgelik modelleri oluyor. Çünkü zemin malzemesi istediği kadar kusursuz döşensin, duvar dipleri kusurlu bir görünüm oluşturur. Süpürgelikler bu işi kurtarmanın en iyi çözüm tekniğidir. Ancak bu malzemeler de farklı modellerden üretilir. Lake ise en sevilen, kullanılan ve memnun kalınan bir süpürgelik türüdür.

Duvar dipleri boş kalınca görüntü açısından da performans açısından da kullanıcıların istemediği sorunsallar doğar. Mimaride de süpürgelikler eksiksiz olarak kullanılır. Zemin malzeme türüne göre bir süpürgelik seçilir. Örneğin parke döşenen bir zeminin duvar diplerine seramikten süpürgelik konulmaz. Aynı şekilde seramik zeminlere parke olmaz. Her ürün kendi materyalinden bir süpürgelik gereksinimi doğurur. Eğer ki zeminde parke dokunuşu yapmayı düşünüyorsanız bunun yanına lake süpürgelik satın almanız gerekli. Modelleri neler? Nereden satın alınır? Fiyatları ne kadar? Montajı nasıl yapılır? Bu soruları araştırıyorsanız doğru yazıdasınız.

lake-supurgelik-2

Lake Süpürgelik

Lake Süpürgelik Nedir?

Parke zemin döşemelerinde duvar dipleri için kullanılan, dip ile zemini birleştiren, işlevselliği kadar gösterişiyle de göz dolduran ürünlere lake süpürgelik denir. Hammaddesi MDF materyalidir. Bu MDF tabakası üzerine fırınlama tekniği ile kaplama yapılır. Lake görünüm bu fırınlama işlemi sayesinde yakalanmaktadır. Fırınlama yönteminin kullanılmasının en önemli sebebi, dayanıklı ve aşınmayan bir ürün elde etmektir. Nitekim böyle de olur.

Lake süpürgelik kullanmak demek, evdeki dekorasyonu taçlandırmak demektir. Tamamlayıcı ve söz sahibi bir dekoratif elemandır. Sadece zeminin güzelliğini arttırmakla kalmaz, alandaki genel ambiyansa katkı sunar. Aynı zamanda bir uyum elemanıdır. Zemininiz ahşap, laminat ya da lamine olsa bile lake modelleri rahatça kullanabiliyorsunuz. Lake model süpürgeliklerin size katacağı avantajları sıralayalım.

Lake süpürgeliklerin kullanıcısına sağladığı avantajlar:

 • MDF yapısı ve fırınlanan yüzeyi ile en dayanıklı seçeneklerden birini ortaya çıkarır.
 • Zarafetiyle ev dekorasyonunu taçlandırır.
 • Alınan ürünün temini çok hızlı yapılır. Parke siparişlerinizle birlikte aynı anda gönderildiği için zaman kaybı yaşamazsınız.
 • Döşemesi kolay ve zahmetsiz oluyor. Birkaç saat içerisinde tüm eve lake süpürgeliklerin montajı yapılır.
 • Montaj için ekstra maliyetli bir aparat ya da malzeme gerekmez. Ustalar kendi ekipmanlarıyla pratik şekilde montaj işlemini gerçekleştirir.
 • Hem laminat hem de ahşap parkelerde de lake ürün kullanabiliyorsunuz.
 • Farklı renk seçeneklerinden oluşur. Ancak beyaz hemen her kullanıcının favorisidir.
 • Bükülme ya da deformasyon yaşanmaz. Firmamızdan satın alacağınız tüm süpürgeliklerde bu özellik var.
 • Tekrar bakım gerektirmez. Başta bir kere ustaca montajlattırırsanız, 15 – 20 seneye yakın sorunsuz bir kullanımı elde edersiniz.

Bu avantajlar Yeşil Parke firmamızı tercih ederseniz ortaya çıkar. Piyasadaki her lake süpürgelik kaliteli değil. Hatta bazılarında MDF kalitesiz, fırınlaması ise özensiz oluyor. Sonuçlar da sizi memnun etmez. Birkaç yıl sonra yaşanan tahribat dolayısıyla yeniden bir süpürgelik montajına gidebilirsiniz.

lake-supurgelik-1

Lake Süpürgelik

Lake Süpürgelik Modelleri

En güzel lake süpürgelik modeli arıyorsanız firmamızdan 8 ya da 10 cm süpürgelik modellerini seçin. En dayanıklı MDF ürünleri kullanıyoruz. Lake görünüm elde etmek adına da üst düzey işçilikler ile fırınlama sürecini gerçekleştiriyoruz. Tavsiyemiz 10 cm bir lake ürün kullanmanız. Duvar diplerinde zarif bir kapama görevi görüyor. Ara bir süpürgelik ölçüsü.

Günümüzde en fazla tercih edilen 2 lake süpürgelik rengi var. Biri beyaz diğeri de koyu gri. Ama en çok kullanılan hangisi diye sorarsanız yanıtımız beyaz olur. Lake ile beyaz birleşince ortaya klasik ce soft bir görünüm çıkar. Ama beyazın o çağdaş hissiyatı da fazlasıyla alana katılır. Daha modern bir tarz ortaya çıkarmak isteyenler, evdeki diğer dekorasyon stiline göre koyu gri tercih edebilir.

Lake türü bir süpürgelik seçeneğiniz zaman alanınızın taşıması gereken bazı parametreler var. Bu parametreler dekoratif açıdan gerçekleşmeli. Örneğin zemin döşeme malzemeniz ahşap ya da laminat olmalı. Kapı renginiz fark etmez. Her türlü uyum içerisinde olur lake modeli. Duvar boyanızın beyaz yerin koyu tonlarda olması bu süpürgelikleri daha cazip kılar.

Lake modeli olarak süpürgelikler farklı ölçülerde üretilir. Bu ölçüler tamamen kişilerin zevkine göre tercih edilebilir. Günümüzde sıkça kullanılan ölçüler şunlar:

 • Lake 8 cm süpürgelik modeli
 • Lake 10 cm süpürgelik modeli
 • Lake 12 cm süpürgelik modeli
lake-supurgelik-3

Lake Süpürgelik

a)      Lake Süpürgelik 8 cm

En kısa olan süpürgelik modelidir. Genelde ofis tipi alanların duvar diplerinde görürüz. Beyaz ve gri modelleri olur. Kimi zaman da siyah süpürgelikler kullanıcıların beğenisini kazanır. Firmamızda bu ürünün en kaliteli hallerini görüyorsunuz. Süpürgeliğinizin satın aldığınız parke ile aynı renk ya da model olması zorunlu değil. Daha farklı ve cesur yaklaşımlarda bulunarak lake tipi süpürgelikleri de satın alabilirsiniz. Farklı dokunuşlar her zaman özgün stili yakalattırır sizlere.

b)      Lake Süpürgelik 10 cm

10 cm ölçülü lake modeli seçerseniz süpürgelikleriniz hayal ettiğiniz güzellikte olur. Duvar dipleriniz, montajın hemen ardından gözle görülür bir şıklığa kavuşur ki bu görüntü sizin hoşunuza gider. Ara bir süpürgelik ölçüsü olan 10 cm, kendi türünde en fazla tercihine başvurulan üründür. Geniş ve ferah evler kadar dar metrekareli evlerde lake tercih edilir. Eğer evinizin metrekaresi küçükse lake süpürgelik kaplatın. Alanınız daha da geniş bir görünüm sahibi olacak.

c)      Lake Süpürgelik 12 cm

Lake süpürgeliklerin son modeli de 12 cm olanı. Sadece lake gruplarında değil tüm süpürgelik modellerinde 12 cm en fazla kullanılan bir çeşit. Firmamızın koleksiyonunda bu ürünlerin en iyi kalitede oluşturulanları var. Alıp gönül rahatlığıyla monte ettirebilirsiniz.

Lake Süpürgelik Fiyatları 2023

Parke fiyatları ile süpürgelik fiyatları bir aradaymış gibi düşünür çoğu kullanıcı. Oysa tıpkı parke gibi süpürgelikler de kendi başlarına bir maliyet oluşturmaktadır. Zemin ürününüzü ayrı, süpürgeliklerini ayrı satın alabileceğiniz gibi her ikisini de aynı malzemeden tercih edebilirsiniz. Lake süpürgelik ürünleri de ekstra maliyet ile satılan ürün gruplarındandır. Peki ama 2023 fiyatları kaç TL oldu? Metresi ne kadara monte ediliyor? İşte detaylar…

2023’te lake süpürgeliklerin fiyat listesi:

 • Lake 6 cm süpürgeliklerin fiyatı – 17 TL ile 20 TL arası
 • Lake 8 cm süpürgeliklerin fiyatı – 27 TL ile 35 TL arası
 • Lake 10 cm süpürgeliklerin fiyatı – 35 TL ile 40 TL arası
 • Lake 12 cm süpürgeliklerin fiyatı – 40 TL ile 45 TL arası

Bu rakamların tamamen bilgilendirme amacıyla paylaşıldığını, dönemine göre farklı oranlar belirleneceğini ve net bir rakamın sadece telefon ile verilebileceğini belirtelim. Güncel lake süpürgeliklerimizin fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bizi telefon ile aramanız yeterli olacaktır. Ayrıca paket fırsatlarımızı da bahsedelim. Bizden parke satın alacağınız zaman sizlere süpürgelikleri de içine dahil ederek bir paket fiyatlandırması uyguluyoruz. Hem ekstra arayış içinde olmuyorsunuz hem de daha karlı bir maliyet oluşturuyoruz.

lake-supurgelik-4

Lake Süpürgelik

Lake Süpürgelik Metre Fiyatı 2023

Lake malzemesi dekorasyonun her alanında karşımıza çıkar ve nerede tercih edilirse edilsin eşsiz performanslar sunar kullanıcısına. Süpürgeliklerde de aynı seviyede bir performansa tanıklık ederiz. Maliyetli ürünler değil. Pahalı da değil. Hele ki parke ile bir paket kapsamında satın alınırsa sonuçlar her kullanıcıyı memnun eder. Metre ölçüsüyle satılır. Her ürün bir paket içerisinde temin edilir. Bir paket süpürgeliğin içindeki ürün sayısı ise markaya göre değişir. Ama metresinin genel fiyatının 25 TL olduğunu belirtelim.

Alacağınız süpürgelik yüksekliğine göre firmamız bir fiyat belirlemesi yapıyor. 6 cm model seçtiğinizde maliyetleriniz düşüyor. 10 ya da 12 cm bir model seçtiğinizde de fiyat katsayısı artıyor. Maliyet planlamanızı yaparken süpürgelik yüksekliği tercihlerinizi göz önünde bulundurun. Ucuza lake süpürgelik satın almak istiyorsanız da öncelikli tavsiyemiz size paket kampanyalarımızı seçmeniz. Parke ve süpürgelik paket kampanyalarımızı telefon ile bildiriyoruz. İki sipariş hattımız var. İlk sipariş hattımız 0 (216) 335 34 68 iken diğer sipariş hattımız da 0 (531) 222 58 58 numarasıdır.

Lake Süpürgelik Montajı Nasıl Yapılır?

Süpürgeliklerde kolay montaj çok önemli. Pratik olması, ekstra bir yapışkan kullanılmaması önemli detaylar. Yapışkana gerek duymadan çivi makinası ile hızlı monte edilir. Eğer çivi makinası var ise 3+1 evin tüm süpürgelikleri ortalama 1 saat içerisinde montaj yapılabilir. Peki ama lake süpürgelik montajı nasıl yapılır? İşte madde madde cevabı…

 • İlk önce zemin döşemesi yapılır. Zemine parkeler döşenmeden süpürgelikler döşenmez. Aksi halde kötü bir görünüm ve kalitesiz bir performans oluşur.
 • Süpürgeliklerin monte edileceği duvar dipleri kuru bir bez ile silinir. Maksat alanda toz olmaması. Eğer sıva ya da boya gibi çıkıntılar var ise bunlar giderilip pürüzsüz bir zemin hazırlanır.
 • Bir duvardan diğer duvara kadar olacak şekilde ölçüler alınır ve süpürgelik malzemeleri buna göre ayarlanır.
 • Süpürgelik montajı için çivi makinası hazırlanır.
 • Lake süpürgelikler çakılacak yere bir özel bant ile tutturulur. Bu daha da pratik bir hale dönüştürür süreci.
 • Çivi makinası ile sırayla süpürgeliklerin çakılmasına geçilir. Belli aralıklar ile çiviler çakılır. Tercihen 10 – 15 santim aralıklar ile bir çivi çakılması istenir.

Süreç buradan bakınca kolay görünebilir. Evet, işi bilen insan için hayli kolaydır. Ama kendi imkanlarınız ve ekipmanlarınız ile lake süpürgeliklerin montajını yapmak doğru olmayacak. Öncelikle bir çivi makinasına ihtiyacınız var. Bu da maliyetli olur. Yeşil Parke firmamızın bu konudaki en üst düzey profesyonel süpürgelik montajıyla tanışın. Ayrıca parkelerinizi döşemeye gelen ustaların bu işi de yapması size çok şey katar. En başta da zamandan tasarruf edersiniz. Sonrasında da mali yönden ferahlarsınız. Ustalarımız en uygun fiyata aldığınız lake süpürgeliklerinizi en makul rakamlar ile döşemektedir. Hepsinin içinde olduğu bir paket tarifemiz de var. Bunu size telefon ile anlatacağız.

Lake Süpürgelik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lakeden üretilen süpürgelikleri her yönüyle anlattık ama şimdi de satın almalarınız sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğine değineceğiz. Öncelikle süpürgelik seçmenin en az parke seçmek kadar sancılı bir süreç olabileceğini belirtelim. Kimi zaman özensiz yaklaşımlar yüzünden kullanıcılar mutsuz olabiliyor. Şimdi söyleyeceklerimizi uygularsanız, montaj sonrasında evinize baktığınızda “iyi ki bunu seçmişim” diyecek ve mutlu olacaksınız.

En iyi lake süpürgeliklere sahip olmak için yapılacaklar listesi:

 1. Birince parametreniz her zaman kalite olsun. Görsele ya da güzelliğe kanmayın. Kötü mal, istediği kadar güzel olsun zamanı gelince sizi mutsuz eder.
 2. Kaliteyi bulunca da bu sefer şıklığa yönelin. Ürünler, parke, duvar rengi, kapı rengi, mobilyalar ve alandaki diğer dekoratif yapılar ile uyum içerisinde olacak şekilde seçilmeli. Alan genel dekorasyonuyla tamamen uyumsuz bir süpürgelik sizi mutsuz eder.
 3. Doğru ve uzman ustaları evinize davet edin. Profesyonel yaklaşımlar süpürgeliklerinizin en doğru ve kusursuz şekilde duvar diplerine döşenmesini sağlar. Yeşil Parke ustaları bu hususta da size yardım sağlayacak.
 4. Gelelim fiyat konusuna. Lake tip süpürgelik almadan önce iyi bir araştırma süreci geçirin. Sektörde hiç olmaması gereken fiyatlar ile karşılaşma ihtimaliniz var çünkü. Kalitesiz bir süpürgeliğe yüksek ödemeler yapmak istemezsiniz.
 5. Son olarak alışveriş yapılacak markanın satış sonrası hizmetlerde de %100 müşteri haklılığı ve memnuniyeti üzerine kurulan misyona sahip olmasına çok önem verin.

Alışverişlerinizde yukarıdaki 5 püf noktasına önem verince, alacağınız sonuçları sizi ve sevdiklerinizi fazlasıyla tatmin edecek. Hepsine birden sahip olmak ve kafanız rahat bir alışveriş yaşamak için de diğer binlerce kullanıcı gibi siz de İstanbul’un en büyük parkecisi olan Yeşil Parke’yi seçin. Türünün en üst düzey kalitedeki MDF kaplamalı lake süpürgelikleri satmaya devam ediyor, koleksiyonlarımızı çok geniş bir yelpazede tutuyoruz. Üzerine kaplanılan kağıtlar, yüksek işçilikli malzeme. Beyaz, gri ya da diğer tonlardaki süpürgeliklerimizin lake versiyonları için telefonlarınızı bekliyoruz. Keyif dolu bir alışveriş olsun.

Lake Süpürgelik Firması Telefon

Süpürgelik satın almak için güvenilir bir parkeci firması telefonuna ihtiyacınız olacağı şüphesiz. Firmamızın hatlarını arayarak parkenizi ve süpürgeliklerinizi güvenle satın alma sonucuna gidebilirsiniz. Kampanyalar, fırsatlar, kaliteli ürün, profesyonel montaj ve çok daha fazlasına sahip olmak isteyenlere telefon listesi bırakıyoruz aşağıya.

En güzel lake süpürgelik modellerini satan firma telefon listesi:

 • En güzel lake İstanbul süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake İzmir süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Ankara süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Bursa süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Antalya süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Adana süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Mersin süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Aydın süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Kayseri süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Çanakkale süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Balıkesir süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Ağrı süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Kars süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Manisa süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Muğla süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Afyon süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Uşak süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58
 • En güzel lake Kastamonu süpürgelik firması telefon – 0 (216) 335 34 68
 • En güzel lake Trabzon süpürgelik firması telefon – 0 (531) 222 58 58

 

İlginizi çekebilir: Bir Paket Parke Kaç Metrekare? Kaç Tane Var? 2023 Fiyatı Ne?