Laminat Parke nedir? Laminat Parkenin tarihi..

Blog geri dön

Laminat Parke nedir? Laminat Parkenin tarihi..

Bu yazımızda, Laminat parkenin tarihini anlatacağız. Yeşil Parke, bilgilendirici içerikleri kullanıcıların hizmetine sunmaktan gurur duyar.

İlk kez 1977 yılında İsveç’te geliştirilen laminat parke, 1980’de pazara çıkmıştır. Bu yeni parke türü, Avrupa’daki diğer ülkelere de hızla yayılmıştır. İlk yıllarında laminat parkeler bugünkü kadar kaliteli değildi – ama devam eden geliştirme çalışmaları sayesinde, 1980’lerin sonuna kadar gözle görülür iyileşmeler kaydedildi. Teknolojinin ve aklın ivme kazandığı son 50 yılda değer ve kalite kazanan önemli parçalardan birisidir laminat parke.

Hem popüler, hem ulaşılabilir..

Bugün, laminat parke dünya genelindeki en popüler zemin döşeme malzemesidir. 1980’lerden beri değişmeyen bir şey varsa o da, laminat parkenin bileşimidir. Laminat parkenin genel bileşimi, üç katmandan oluşur.

Laminatın taban katmanı, tabanın altında yer alan, yapısal stabiliteyi arttıran ve bir nem bariyeri görevi gören su geçirmez bir katmandır. Kalın, orta katman ahşap kompozit bir tabandır. Laminat parkenin en üst atmanı ise, üretim işlemine bağlı olarak, birden fazla katmandan oluşabilen aşınma yüzeyi ve dekoratif katmandır. Yüzey kaplaması, sert ve dayanıklı bir yüzey sağlamak üzere, özel yapay reçine ile işlem görmüş selülozdan oluşmaktadır. Başka bir anlatımla, Laminat parkenin genel bileşimi, üç katmandan oluşur. Tabanının en altında bir katman, orta katman ahşap kompozit bir katman, en üst katman ise yüzeyi ve dekoratif katmanıdır.

Kullanıcı dostu bir seçenek

Dünya genelinde en popüler zemin döşeme malzemesi haline gelen Laminat parkeler darbelere ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Leke tutmaz ve kolayca temizlenebilir. Yüksek performans sağlayıcı kalitesiyle rengini uzun yıllar muhafaza eder. Ses yalıtımı özelliği sayesinde yürüme sırasında çıkan sesleri yumuşatır ve sesi olabildiğince emer.  En üst kalite üretilen ve müşteri memnuniyeti garantili Laminat Parke ürünlerimizin pek çok farklı renk seçeneğe sahip olmanın gururunu taşıyoruz.

Laminat Parke Modelleri Hakkında Koyu Renk Laminat Parke İstanbul İthal Laminat Parke Fiyatları Laminat Parke Modelleri

İstanbul içi ve Türkiye’nin her iline nakliye imkanımızın olduğu Laminat Parke ürünlerimizin farklı renk ve model seçeneklerini ürün kategorileri bölümümüzden inceleyebilir, anında sipariş verebilirsiniz. Smart Click Laminat Parke, Terra Click Laminat Parke, Sensa Laminat Parke, Vario Laminat Parke, Çamsan Laminat Parke, AGT Laminat Parke, Balterio Laminat Parke, Designfloor Laminat Parke seçeneklerimize göz atmadan bizden sakın ayrılmayın. Kurulum desteğimiz de vardır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?