Laminat Parke Ölçüleri

Blog geri dön
laminat-parke-olculeri-2

Laminat Parke Ölçüleri

Laminat parke ölçüleri, satış ve montaj açısından önemli bir detaydır. Fakat döşeme öncesinde ürün çeşidine karar verilmeli ve satın alınması gerekir. Laminat parkeler desen, renk ve kalite açısında geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Üretim, fiyat ve kalite açısında karşılaştırıldığında diğer zemin döşeme sistemlerine göre farklı bir yapıya sahiptir. Evlerden iş yerlerine, kamu kurumlarından spor tesislerine birçok kullanım alanına sahip olması, kullanım açısından onu oldukça popüler yapıyor.

Laminat parkeler bilindiği gibi ahşap ve yapay malzemelerden üretilir. Ürünün en üst kısmına yüksek baskı teknolojisi uygulanır ve bu sayede estetik görünümlü modeller üretilir. Üretiminde kalitesiz materyaller kullanıldığında kolaylıkla su geçirir. Fakat yüksek kaliteli modelleri kesinlik sıvı geçişi sağlamaz ve uzun süreli kullanım imkânı tanır. Tam da bu noktada Yeşil Parke firmamızın önemi ortaya çıkıyor. Üretimini yaptığımız yüzlerce parke modellerinin tamamı en üst kalitededir. Ayrıca tasarımlarıyla ev dekorasyonlarınız için harika bir şıklık alternatifi oluşturur.

Zemin sistemleri uygulatmadan ve satın almadan önce yapılması gereken bir dizi işlem var. İlk olarak uygulanacak olan alanın ölçülmesi gerekir. Laminat parke ölçüleri metrekare hesabı ile yapılmaktadır. Bunun için dört duvar baz alarak ölçüm yapabilir ve yaşam alanınızın metrekaresini hesaplayabilirsiniz. Daha sonrasında sitemize girerek evinize en çok yakışacak ürünün siparişini verebilirsiniz.

laminat-parke-olculeri-3
Laminat Parke Ölçüleri

Parke Ölçüleri Nedir?

İstanbul ve çevre bölgelerinde laminat parke almadan önce dikkat etmeniz gereken husus, alan ölçümlerini doğru yapmak olacaktır. Eksik ve hatalı ölçümlerde sipariş verdiğiniz parkeler yetersiz kalabileceği gibi aynı zamanda elinizde fazla ürün de kalabilir. Eksiklik durumunda zaman kaybı yaşarsınız. Elde fazla ürün kalırsa da bütçenize gereksiz bir maliyet çıkarmış olursunuz. Peki laminat parke ölçüleri nasıl alınır? İşte detaylar…

Ölçü almak için klasik bir mezüre işinizi görecektir. Eğer uygulanacak alan bir oda ise dört duvar uzunluğunu hesaplamalı sonrasında bunu metrekare hesabına çevirmelisiniz. Çünkü parkeler metrekare hesabıyla satılmaktadır. Eğer bu işlemi yapmakta zorlanıyorsanız Yeşil Parke mağazamızı arayarak uzman ekiplerimizden destek isteyebilirsiniz. Her zaman sizlerin yanınızdayız.

Laminat Parkelerin Standart Ölçüleri

Farklı çeşitleri olması sebebiyle ölçülerinde de değişkenlik görülen zemin döşeme ürünleri için yine de ortalama bir oran vermek mümkün. İşte güncel laminat parke ölçüleri…

  • Uzunluk: Levha uzunluğu ölçüde en önemli göstergedir. Üreticiye ve koleksiyona göre değişebilir. Fakat genel olarak 3 boy ile sınıflandırılmıştır. Kısa olanı 1000 mm uzunluğa sahipken orta boyu 1260 ila 1380 mm arası uzunluktadır. Uzun çıtalı hali ise 1850 milimetreden fazladır.
  • Genişlik: Aynı şekilde genişlik ölçülerinde de farklılıklar yaşanmaktadır. Fakat orta genişlikteki hali 16 ila 195 milimetre arasında olur. Biraz daha kalını ise 300 ila 350 milimetre arasında üretilir. Maksimum genişliğininse 400 milimetre olduğunu belirtebiliriz.
  • Kalınlık: Bu aşamada zeminin dayanıklılığına ve sıcaklık yalıtımına karar verirsiniz. 7 – 8 ve 12 milimetre olarak farklı türleri bulunur. Ne kadar kalın seçerseniz yük taşıması o kadar fazla olur.
  • Ağırlık: Ürünün ağırlığı aslında kalitesinin de bir göstergesidir. Bu konuda net bir bilgi söylemek mümkün değil. Zira üreticinin kalitesine göre farklılık görülmektedir.

Laminat parke ölçüleri hakkında yukarıda detaylı bilgi sunduk. İhtiyaçlarınızı belirlerken bu listeyi göz önünde bulundurmanızda fayda var. Böylelikle taleplerinize en iyi çözümleri bulmuş olursunuz. Eğer ölçü konusunda net bir fikir sahibi olamıyorsanız ve aklınıza takılan sorular var ise 7/24 hizmet sağladığımız WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere detaylı açıklama yapacaktır.

laminat-parke-olculeri-1
Laminat Parke Ölçüleri

Laminat Parke Seçim Tüyoları

Laminat parke seçiminde zorlandığınız anlar olabilir. Bunun için sizlere birkaç tüyo veriyoruz. Öncelikle standart boyutlu parke modellerine yönelmenizi öneririz. Çünkü kullanımı hem rahattır hem de kurulumu oldukça basittir. Ayrıca renk seçiminde acele etmemelisiniz. Evinizin dekorasyonuna bir bütünlük sağlamak önemli. Bunun için yaşam alanınızdaki ürünleri inceleyin ve bu şekilde parkenin renk ya da desenine karar verin. Böylelikle evinizin şıklığını daha da arttırmanız mümkün.

Laminat parke ölçüleri hakkında detaylı bilgi sunduğumuz bu yazımızı beğendiyseniz Dış Cephe ve Bahçe Aksesuarları Modelleri 2022 konusu ilginizi çekebilir. Ayrıca yorum, talep, sipariş ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button