Macar Parke Nedir? Özellikleri ve 2023 Fiyatları

Blog geri dön
macar-parke-1

Macar Parke Nedir? Özellikleri ve 2023 Fiyatları

Macar parke, klasik zemin malzemelerine göre farklı bir tasarım ve maddeden oluşur. Yapıştırma stiliyle montajlaması yapılır. 2023 yılındaki zemin kaplama trendleri listesinin ilk 3 sırasında yer alması onu bugün de çok popüler yapıyor. Evinde yahut iş yerinde gelenekselleşmiş parkelerden sıkılanlar hemen şimdiden dönüşüm sürecini başlatabiliyor. Peki ama Macar tipi laminat parke modelleri nedir? Nasıl döşenir? Fiyatı ve özellikleri neler? Bir kez daha harika bir yazı sunumuyla karşınıza geldik. Keyifli okumalar diliyoruz.

macar-parke-2

Macar Parke Nedir?

Zeminde paralel kenar şeklinde ve 45 – 60 derece açılar ile döşemesi yapılan, genelde doğal ağaç materyalinden üretilen kaplama malzemesine Macar parke denir. Kimi zaman bu ürünler Macar balıksırtı laminat parke olarak da karşınıza çıkar. Fakat ikisi de aynı üründür. Döşemenin arka kısmında düz ve güzel bir hat oluşturur bu malzemeler. Kökeni eski olsa da harika tasarımlarıyla yeni nesil bir dekora üslubu oluşturuyor günümüzde.

Macar Kesim Parke Ne Demek?

Parkelerde “Macar kesim” olarak ifade edilen bir üretim tekniği var. Bu teknik aynı zamanda balıksırtı stilidir. Dünyada Fransız ve Macar olmak üzere 2 farklı yöntem üzerinden şekillenir. Baş kısımlarından 45 ila 60 derecelik açılarla kesilerek oluşumu sağlanır. En çok kullanılan açı ise 45 derecedir. Görünümü bizlere balıksırtını anımsatır. Macar kesim ismi ise İngilizcedeki “Hungarian Cut” teriminden dilimize çevrilmiştir.

Macar parke modelleri klasik ve vintage bir stili yansıtıyor olsa da günümüz trendlerinde yer almaya başladı. Bunda levha desenlerinde biraz daha çağdaş tonların uygulanmasını örnek göstermek mümkün. Modern talepler karşılanırken aynı zamanda insanın içindeki nostaljik duyguları da açığa çıkarıyor. Çok yönlü ve çok amaçlı Macar parkelerini satın alıp siz de evinize hafif bir nostalji rüzgarı katın.

Macar Parke Döşeme

Yeşil Parke firmamız İstanbul’da en iyi Macar parke döşeme markasıdır. Yüzlerce ürün kataloğumuz ve %100 kaliteli ustalarımız ile güzel bir tadilat sürecini birlikte yaşıyoruz. Yerinde sunum ve yerinde keşif gibi hizmetlerle de yeni nesil parkecilik örneği sergiliyoruz. Mekan hacmi ne olursa olsun Macar ürünleri kullanılır. Ama özellikle de büyük alanlı yerlerin zeminlerinde çok başka bir seviyeye ulaşır.

Macar parke döşetmeden önce kısa bir araştırma yapmanız, ürün kalitesinden emin olmanız ve bazı hususları göz önünde tutmanız sizin lehinize durum yaratır. Her Macar balıksırtı parke beklentileri karşılayacak bir kalitede değil ne yazık ki. Görünümdeki şıklığa aldanıp çok sayıda kullanıcı performanstan mağdur olabiliyor. Peki nelere dikkat edilmeli? İşte Macar parkelerini satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlar:

 • Güvenini kullanıcı yorum ve tavsiyeleriyle ispatlamış bir Macar parke satıcısından ürün satın alın.
 • Satın alacağınız parke ile yaşam alanı dekoratif stilinin birbiriyle uyum sağlayacak nitelikte olduğundan emin olun.
 • Çağdaş ve popüler renkleri seçin. Böylece dekorasyon bir risk almış olmayacak ve garanticiliğin güzel sonuçlarıyla karşılaşacaksınız.
 • İyi parke kadar iyi usta hizmetinin de önemli olduğu konusunu benimseyin. Yeşil Parke size bu açıdan da yardımcı olan bir şirket.
 • Ürün fiyatı ile ürün performansı doğru bir orantıda buluşmalı. Aşırı pahalı Macar parkelerini almaktan kaçınmalısınız.

Her yönüyle sizlere en iyi en güzel ve en kaliteli Macar tarzı balıksırtı parke ürünlerini satıyoruz. 2023 parke koleksiyon listemizde de bu türdeki ürünlerden çok sayıda çeşit var. Pişman olmayacağınız bir deneyim için bizi arayın.

macar-parke-3

Macar Parke Texture

Texture teması ile yeni nesil bir ev modası yaratıyor kullanıcılar. Macar parke ürünlerine de texture stili çok yakışıyor. 2023 texture modası için sitemizi takip edin. Farklı ve özgün konseptli zemin tasarımları oluşturabileceksiniz bu yıl. Yeşil Parke koleksiyonları bu taleplerinizi karşılamak için çok çeşitli şekilde oluşturuldu.

Macar Parke Özellikleri

Macar parkeler evlerde modern stil yaratırken nostaljiyi de unutmuyor. İki kültürün de karışımını tek bir noktada buluşturuyor. Görsel şöleni onun en büyük özelliği olsa da bunun yetinmiyor. Dayanıklılığı, uzun kullanımı, her ortamda uyumlu dekoratif sonuçlar vermesi ve elbette fiyatının emsallerine göre ideal ilerlemesi başlıca bilinen özellikleri. Yeşil Parke stoklarındaki Macar parkelerinin en temel özelliklerini birkaç madde şeklinde sıralama yapacağız.

Macar parkeleri neden tercih etmelisiniz?

 1. Çok dayanıklı levhaların birleşmesiyle oluşur. Zeminde eşsiz bir güç performansı sergiler. Dış darbelere karşı hassas değil aksine güçlü reaksiyon verir. Kırılma ya da çatlama yaşamayacağınız bir ürün Macar parkesi.
 2. En değerli görsel sonuçları Macar parkesiyle alabilirsiniz. Çağdaş dekorasyonunuza bu parkeler ile biraz nostaljik boyut katabilirsiniz.
 3. 45 yahut 60 derecelik açılar ile paralel bir şekilde döşemesini yaparsanız en iyi sonuçları alırsınız.
 4. Farklı kombinasyonlar uygulanarak döşeme yapılabilir. Çapraz ve zikzak en iyi olanlarıdır.
 5. Sağlıklı parkelerdir bunlar. İnsan ve doğaya karşı sağlık konusunu ön planda tutar.
 6. Fiyat performansını kullanım avantajlarıyla kıyaslarsanız doğru bir seçim yaptığınızı görürsünüz.

2023 Macar Parke Modelleri

Macar parke modelleri farklı tarz, stil, hava, renk ve desen türleriyle öne çıkarken değişik kalite seviyeleri de vardır. Her Macar parkesinin aynı kaliteye sahip olduğunu söylemek hata olur. Ama Yeşil Parke koleksiyonlarında her ürün aynı yüksek kaliteyi sunar kullanıcısına. Özgün bir stil arıyorsanız eskitilmiş parkeleri seçin. Nostaljik boyutu da var bunların. Eğer daha modern daha çağdaş bir zemin hayal ediyorsanız açık gri tonlarındaki Macar parkeleri güzel seçim olacak. Koyu mobilyalar için koyu ahşap laminatın da güzel olacağını vurgulayalım. Uyum, bilindiği gibi dekorasyonun bel kemiğidir.

Macar Parke Fiyatları 2023

Geçelim Macar parke fiyatlarının 2023 sezonunda kaç TL olduğuna… Ürünler her zaman aynı fiyat olmuyor. Kimi parke gösterişi ya da kalitesiyle fiyatını belirlerken kimisi de işçiliği ve dayanıklılığıyla ortaya ücretini çıkarıyor. Ayrıca m2 olarak satılan bu ürünleri alan zeminini ölçtükten sonra fiyat bilgisine ulaşabiliyorsunuz.

macar-parke-4

2023 yılında Macar parke ürünleri çok uygun fiyata satılıyor. Nerede mi? Elbette Yeşil Parke mağazasında. Çünkü Yeşil Parke başta İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinin lider firmasıdır. Fabrikadan halka doğrudan satışlar yapar ve fiyatlar her daim toptan birimine eş değerdir. Yani perakende alsanız da hep kazançlı bir alışveriş süreci yaşamış olursunuz. Bizi tercih edin, eviniz güzelleşirken bütçeniz de yorulmasın.

Online Macar Parke Siparişi

Macar parke telefon sipariş ve bilgi hattı 0 (531) 222 58 58 olduğu gibi 0 (216) 335 34 68 numarası da bu işlemleriniz için aktif olarak açık. Yeşil Parke müşteri hizmetleri tüm Türkiye geneline online doğrudan hizmet veriyor. 7/24 temsilciliklerimiz açık ve sizlerin taleplerini dinliyor. Çok sayıda macar parkesi var. Bunların içinden seçim yapmakta zorlandığınız dönemler muhakkak olacaktır. Ekiplerimizden yardım isteyiniz. Dekorasyon uzmanı bu kişiler evinizin resim ve videolarına bakarak ya da yerinde keşif yaparak en iyi sunumları gerçekleştirmektedir. Güzel bir tadilat süreci bekliyor sizleri. Bizleri gönül rahatlığıyla seçerek bu güzel süreci hemen şimdiden başlatabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: Mescit Halısı Nedir? Özellikleri ve 20223 Fiyat Listesi

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button