Genel

Masif Parke Nedir? Özellikleri ve 2022 Fiyatları

masif parke nedir 11

Zemin döşemesinde masif parke ürünleri, yüzyıllardır yaşam alanlarında kullanılmaktadır. Hem kullanıldığı alanın zarafetini yükseltmesi, hem kullanımının pratik olması hem de çok makul bütçeler ile en güzeline sahip olunma imkanı bu ürünleri günümüzün en popüler zemin döşeme sistemleri haline getirdi. Artık modern mimaride tasarımcılar için vazgeçilmez bir öneme sahip. 2022 yılında da sıfır yapılarda sıklıkla parkelerin kullanıldığını görmek mümkün. Genelde kullanıcılar tarafından laminat ve lamine parkeler daha çok tanınıyor. Bu ürünler hakkında neredeyse bilgi sahibi olmayan bir birey yok. Fakat Masif parke nedir? nasıldır ve fiyatları hakkında doğru bilgi ne yazık ki az. Tıpkı diğer çeşitlerinde olduğu gibi masifler de son yılların inşaat trendlerini belirlemektedir. Doğal görünümü ve sağlıklı yapısıyla ev ve iş yerlerinde sevilerek kullanılmaktadır. Bir parkeden en büyük beklenti, uzun ömürlü olması, ısı ve ses izolasyonunu sağlaması ve makul fiyatlar ile satın alınabilmesi gibi faktörlerdir. Bu üç unsur bir araya geldiğinde ortaya harika zemin döşeme ürünü çıkar. Ayrıca eğer kolay silinebilir, çizikleri onarılabilir ve şıklığı sürekli olabilir yapıda ise işte o zaman eşsiz bir parke ile karşı karşıyasınız demektir. Masifler bu ihtiyaçların tamamına sahip olup fazlası da vardır. Eğer daha önce bu döşeme ürününü kullanmadıysanız ve evinize dekorasyon yaptırma arifesindeyseniz bu yazımız sizin için bilgilendirici olacak. Keyifli okumalar dileriz.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Masif Parke Nedir?

Her ürünün kendine has özelliği ve tanımı vardır. Masif parke nedir? sorusunu temel olarak ele alırsak doğallığı ve dayanıklılığı ön plana çıkaran zemin ürünleridir diyebiliriz. Biraz daha detaylandıracak olursak da hammaddesi Afrika ve uzak doğudaki taslak tomruklardan üretilen, sert ağaçlardan üretildiği için yüksek direnç özelliğine sahip olan ürünler demek mümkün. Üzerinde bulunan 6 milimetrelik sistire payı sayesinde çok uzun yıllar sıcak ve sağlıklı bir yaşam alanı sunar. Yeşil Parke online parke satış mağazasında günümüzün en modern ve A kalite masif parkeleri mevcut. Koleksiyonda her tarza ve dinamiğe uygun bir parke çeşidi bulabilirsiniz. Yerli ve ithal ağaç türlerinden oluşan ürünler ile yaşam alanınızı doğanın şıklığıyla donatabilir, aynı zamanda uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz bir döşeme ürününü sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi ve ürün temini için Yeşil Parke iletişim hatlarına sizleri bekliyoruz. 7/24 çağrı merkezi desteğimiz ile tüm ihtiyaçlarınızı harika çözümler ile buluşturuyoruz.

Masif Parke Özellikleri

Masif parke üretilirken ahşap hammaddesinin yapısına herhangi bir kimyevi müdahalede bulunulmaz. Doğal yapısı %100 olarak korunur. Bu sayede sağlıklı bir ürün elde edilir. Farklı ebatlar üretilen masifler 14 milimetre veya 22 milimetre olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca sürekli olarak sistre edilebilme imkanıyla uzun yıllar sonra bile ilk günkü görünümünü sağlamak mümkündür. Sistre etmek, zemin döşeme ürünlerinde çok önemli bir faktör. Her parke zaman içerisinde maruz kaldığı temaslardan dolayı aşınabilir veya deforme olabilir. Bu da ürünün solgun görünmesine ve estetiğini yitirmesine sebep olmaktadır. Lamine ve laminatlarda bunun bir çözümü yoktur. Dönemsel olarak cilalansa da sıfır gibi bir görüntü sağlanamaz. Ancak masif ürünlerde durum tam tersidir. Sistre tekniği sayesinde isterseniz 15 yıllık bir parkeye sahip olun, ilk günkü tazeliğine ve estetiğine dönüştürmeniz mümkün. Bu sayede bir bakıma tasarruf da etmiş oluyorsunuz. Çünkü sistem yenilemenize gerek kalmıyor. Genel özelliklerini de birkaç maddede detaylandıralım.

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

  1. Doğaldır: Hammaddesi olan ahşap, üretim esnasında herhangi bir kimyasal ile tepkimeye sokulmaz. Bu sayede doğallığı %100 oranında korunmuş olur.
  2. Sağlıklıdır: Kimyasal değdirilmemiş ahşaplar sayesinde sağlıklı kullanım imkanı tanır. Özellikle çocuklu evlerde sık tercih edilir.
  3. Estetiktir: Ahşabın o doğal o şık görüntüsü yadsınamaz. Bulunduğu her yaşam alanının hemen enerjisini yükseltir ve şık bir hale getirir.
  4. Sıcaktır: Üzerindeki milimetrelik tabaka sayesinde ısı yalıtımına büyük oranda katkı sağlar. Ayrıca ahşabın saf yalıtım özelliği de buna katkıda bulunur.
  5. Uzun Ömürlüdür: Masif parke ürünleri en çok uzun ömürlü ve yüksek direnç sahibi olmasıyla tanınır. Çok uzun yıllar hiç bozulmadan ya da yıpranmadan kullanmak mümkündür.
  6. Ses Geçirmez: Yapısı itibariyle özel ses yalıtımına sahiptir. Ayrıca hoş bir akustik ortamı sağlar.
  7. Çevre Dostudur: En başta kimyasal madde gerekmediği için bu ürünlerin çevreye de katkısı büyüktür.

Yukarıda belirttiğimiz tüm masif özellikleri, sadece gerçek ve %100 orijinal ürünlerde kendini gösterir. Masif görünümlü yapay parke üretimi son yıllarda çok arttı. Maliyetlerden düşürmek için bu yönteme başvurulabiliyor. Fakat kalite yönünden çok zayıf olduğunu belirtmek isteriz. Türünün en üst kaliteli ürünlerini temin etmek isterseniz Yeşil Parke markası sizin için burada. Yerli ve ithal ağaçlardan ürettiğimiz parkeleri yaşam alanlarınıza döşüyor, uzun süreli kullanımınızı sağlıyoruz. Üstelik tüm bu avantajlara bütçe dostu ücretler ile sahip oluyorsunuz. Detaylı bilgi için iletişim araçlarımızı kullanabilirsiniz.

Masif Parke Fiyatları

Yukarıda detaylı bir şekilde bu ürünlerin teorik içeriklerini anlattık. Şimdi de çok merak edilen masif parke fiyatları konusuna geçiyoruz. Günümüzde bu özel ürünlerin fiyatlarını belirleyen birçok faktör bulunuyor. Kalite ve işçilik bunların başında geliyor. Fakat genel olarak her tip kullanıcıya hitap eden bir fiyatının olduğunu söyleyebiliriz. İsterseniz geniş alanları isterseniz de küçük ölçekli odaları bu ürünler ile gönül rahatlığıyla döşetebilirsiniz. Masif parke fiyatları hesaplanırken alanın ölçüsüne göre belirlenir. Doğru fiyata ulaşmak için öncelikle ne kadar parkeye ihtiyacını olduğunu belirlemelisiniz. Bu sayede net bir fiyat teklifi oluşturabilirsiniz. Ölçüyü alırken bunu metrekare hesabına dönüştürmeyi ise unutmayın. Zira paketler halinde satılan parkeler metrekareye göre belirlenmektedir.

Masif Ahşap Parke M2 Fiyatları

Masif parke fiyatları, lamine ve laminat parkelere oranlar biraz daha maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi tamamen doğal olması ve yüksek dayanıklı özelliği barındırması. Yani bir kere bu ürünleri döşettiğinizde çok uzun yıllar kullanabiliyorsunuz. Sadece dönemsel olarak sistre uygulamanız yeterli oluyor. Kısacası performans fiyat orantılaması gerçekten de kullanıcı dostu seviyelerde.

Masif Parke Fiyatları 2022

Günümüzde ev ve ofis alanlarında şıklığı ve zarafeti ortaya çıkaran masifler, her dönemin trendlerinde mutlaka yer alır. 2022 yılı yer döşeme modasının da bir kez daha favorileri arasında gösteriliyor. Siz de bu yıl evinize dekorasyon yapacaksanız listenize mutlaka bu ürünü eklemenizi öneririz. Bir miktar maliyetli olsa da unutmayın ki %100 doğal bir ürüne sahip olacaksınız. Üstelik uzun yıllar estetiğinden de hiçbir şey kaybetmeyecek. Lamine, laminat ya da masif parke hangisi olduğu önemli değil. Önemli olan sizin yaşam alanınızda tarzınızı en çok hangisini yansıtacağıdır. Kimi insana lamine hitap eder kimineyse masif ürünler. Tamamen zevkler ile alakalı bir durumdur. Eğer karar vermekte zorlanıyorsanız ve profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Yeşil Parke markası olarak sizlerin bu süreçte yanınızdayız. Uzman ekiplerimiz yaşam alanınıza en uygun ürünleri seçmenize yardımcı oluyor. Ayrıca döşeme hizmetleri için de çözümler üretiyoruz.   İlginizi çekebilir: Kadıköy Parke Döşeme Ustası