Mescit Halısı Nedir? Özellikleri ve 2023 Fiyat Listesi

Blog geri dön
mescit-halisi-1

Mescit Halısı Nedir? Özellikleri ve 2023 Fiyat Listesi

İslam inanışında ibadet yapılabilecek çok sayıda alan var. Camiler bu konuda ilk sıradayken mescitler de ikinci sırada. Mescit halısı bu nedenle önemli. İnsanların ibadet etmek, Allah’ın huzurunda secdeye durmak, dünyevi hayatın stresinden kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak için mescitlere gelir. Bir Müslüman hemen her gün bu tür ibadethanelere vaktini ayırır. Bu kişilere ibadet sürecini konforlu ve rahat kılmak ise sevapların en büyüğüdür.

Mescitler genelde 24 saat açık ibadethanelerdir. İnsanlar iç dünyalarında huzura kavuşmak adına günün her saati uğrayabilir. İbadet, insanın iç dünyasında kendine olan yolculuğu ve kendini keşfetmesidir. Mescitlerdeki görevli imam ve yetkililerin en temel misyonu ise cemaatin konforunu arttırmak olmalı. Bunun için de yeni nesil teknolojiler aracılığıyla üretilmiş, iplikleri kaliteli ve yüzeyi yumuşacık mescit halısı ürünleri tercih edilmeli. Peki nedir bu mescit halıları? Neden kullanılır? Özellikleri neler? 2023 yılı fiyatları kaç TL olarak belirlendi? Pahalı mı? İşte merak ettiğiniz soruların cevapları…

mescit-halisi-2
Mescit Halısı Nedir? Özellikleri ve 20223 Fiyat Listesi

Mescit Halısı Nedir?

İbadethanelerde kullanılan, temiz ve kir tutmaması için özel iplik materyallerinden üretilen, yoğun kullanım olacağı için dayanıklılığın öne çıkarıldığı ve bir duvardan diğerine kadar döşenen halı türlerine mescit halısı denir. Halıfleks ya da duvardan duvara halı ile benzer özellikleri taşır. Ama kullanım performansıyla onlardan ayrılmaktadır. Doğal ve sentetik ham maddelerin karışımıyla elde edilir. Sağlıklı ve konforludur.

Mescitlerdeki halılar ile camilerdeki halı türleri aynıdır. Sadece ölçü bakımından mescitlerde daha az miktarda halı kullanılmaktadır. Çünkü mescitlerin yüz ölçümü camilere göre nispeten daha küçük oluyor. Maliyetlerin de az olması demek bu aynı zamanda. Az bütçeler ile çok iyi ürünleri mescit zeminlerinize kaplatabilirsiniz. Yeşil Parke İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde en iyi mescit halısı ürünleri satışını yapan bir marka. 0 (531) 222 58 58 telefon numarası bu konuda hizmet veriyor. Ayrıca 0 (216) 335 34 68 hattı da 7/24 mescit için ihtiyacınız olan halıların siparişinin oluşturulduğu yer. Aramaktan çekinmeyiniz.

mescit-halisi-3
Mescit Halısı

Mescit Halısı Özellikleri

Klasik halılar ile mescitlere özel üretilen halıların sıklıkla birbiriyle karıştırıldığı için özelliklerine değinmekte fayda var. Mescit halısı özellikleri denilince akla ilk sağlamlık geliyor. Neden? Çünkü bu alanlar günün her saati onlarca kişiye aynı anda ev sahipliği yapan alanlar. Namaz vakitlerinde yüzleri bulan insan namaz kılmak için bu halıların üzerine basıyor. Sağlamlığı sayesinde de bunca insana rağmen deforme olmuyor halılar. Sadece bunlar mı? Elbette değil. Daha müthiş özellikleri bulunuyor. İşte onlardan bazıları.

Mescit halılarının genel özellikleri ve sağladığı avantajlar:

 • Sentetik ve doğal madde karışımlarından elde edilir. Dayanıklılığının püf noktası tam da burada yatar.
 • Hijyen faktörünü üst düzeylere çıkarır.
 • Uzun süre kullanılsa da deformasyon yaşanmaz.
 • Uygun fiyatlara döşetilebilir.
 • Duvardan duvara monte edilir ve bunun için bir ekipmana gerek duyulmaz.
 • Çok modelli bir ürün yelpazesi bulunur.

1)      Mescit Halısı Sağlam Bir Özelliktedir

İbadethanelere gelen onlarca insan, sürekli olarak halıların üzerinde ibadette bulunur. Özellikle de Cuma namazlarında cemaat dolup taşar mescitlere. Dayanıklılık en önemli parametredir bu tür halılarda. Mescidiniz için döşeteceğiniz halı %100 bir dayanıklılık performansı sergilemek zorunda. Kaliteyi seçerseniz buna ulaşırsınız. Yeşil Parke’nin dayanıklı mescit halılarına bir göz atınız.

Mescitler için en dayanıklı halı modelleri:

 • Mescitlere uygun en dayanıklı Beverly Hills 333 halı
 • Mescitlere uygun en dayanıklı Ultima 03 halı
 • Mescitlere uygun en dayanıklı Ultima 03 halı
 • Mescitlere uygun en dayanıklı Expo 1896 halı
 • Mescitlere uygun en dayanıklı Favorit 20 halı

2)      Mescit Halı Ürünleri Steril Özelliğe Sahip

Hijyen, ibadethaneler için olmazsa olmaz bir parametre. Steril olmayan bir mescit yapısında her türlü bakteri, mikrop ve hastalık görülme riski var. Özellikle de pandemi şartları düşünülürse hijyen daha da önem kazanmış durumda. Mescit halısı hijyenik özelliktedir. Gün içerisinde ne kadar farklı ayak basarsa bassın ipliklerinin içinde bakteri ya da kir tutmaz. İnsanlar başlarını secdeye eğdiklerinde kötü bir sonuçla karşılanmazlar haliyle.

Mescitler için en hijyenik halı modelleri:

 • Mescitler için steril Eminence 49 halı
 • Mescitler için steril Favorit 40 halı
 • Mescitler için steril Eminence 10 halı
 • Mescitler için steril Kerela 40 halı
 • Mescitler için steril Kerela 10 halı
mescit-halisi-4
Mescit Halısı

3)      Mescit Halıları Duvardan Duvara Döşenir

Mescit halısı döşetmek çok kolay ve zahmetsizdir. Ekstra bir aparat ya da malzemeye gereksinim duyulmaz. İşinin ehli, alanında uzman bir usta tarafından geniş alanlı mescitler bile çok kısa süreler zarfında döşenebiliyor. Halılar bir duvardan diğer duvara denk gelecek ve arada boşluk kalmayacak şekilde kaplanmaktadır. Boşluk olursa ürünün zarar görme ihtimali doğar. 2023 yılı kataloglarımızdan bir ürün seçerek Yeşil Parke mağazasının fırsatlarından yararlanınız. Yeni yılda harika fırsatlar sunuyoruz. İbadethanenizin zeminindeki konforu arttırarak gelen Müslümanlardan bir dua da siz alın. Firmamızdan detaylı bilgiyi telefonla alabilirsiniz.

4)      Uzun Süre Kullanılsa da Mescit Halıları Yıpranmaz

Mescit halısı özellikleri listesinin son sırasında deforme olmayışı var. İpliklerinin kalitesi ve örgü teknikleri sayesinde yüzeyinde genel ya da bölgesel deformasyonlar görmezsiniz. Mescit zemininiz yıllar boyu tertemiz ve ilk günkü ihtişamıyla durur. Görevli olduğunuz mescit ne kadar güzel, temiz ve ferah olursa, ibadete gelen kişiler de o derece memnun kalır ve onların duasını alırsınız kesinlikle. O halde şimdi de fiyat konusuna geçelim. Bakalım 2023 yılında bu halılar kaç TL olmuş?

Mescit Halısı Fiyatları 2023

2023 yılının mescit halısı fiyat listesi şekillenmeye başladı. Yeni sezonda bu halılar yine uygun fiyatlı satılıyor. Yani pahalı değil. Ufak bütçeler ile halı döşemesi yapılıyor. Bu nedenle bu sene zemin halınız eskidiyse yerine yeni bir tane koymanız kolaydır. Peki kaç TL? 2023 mescit halı fiyat oranları ne? İşte detaylar…

2023 mescit halı ürünlerinin fiyatları Yeşil Parke kataloglarında en makul orandan başlıyor. Net rakam verilemiyor. Çünkü çok sayıda parametre bu halıların fiyatını belirlemektedir. Bütçenizle doğru orantıda bir ürün belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz halıların mescidiniz için en güzel ürün olduğunu unutmayın. Çünkü tüm ürünlerimiz fiyatlarından bağımsız olarak sektördeki en iyi olanlardır.

2023 Mescit Halısı M2 Fiyatı

Mescit halı satışları m2 hesabıyla yapılmaktadır. 2023 yılı için de durum yine aynı. Maliyetler hesaplanırken mescidin kaç m2 olduğunu bilmek önemli bir parametre olarak karşımıza çıkıyor. Ufak hacimdeyse maliyetiniz de haliyle daha az miktarda olacak. Çok geniş hacimli mescitler için de özel kampanyalar sunmaktayız. Buradan yola çıkarak Yeşil Parke ürünlerini tercih etmeniz en doğru seçim olacak.

Mescit halısı 2023 yılında online sipariş ile satın alınır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa en başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesindeki mescitlere halı teslimatı yapıyoruz. Talep edildiğinde de halı döşeme usta hizmetlerimizi de %100 memnuniyet güvencesiyle sağlıyoruz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: 2023 Sezonunda Zemin Döşemede Kullanılan Malzemeler

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button