Mescit Halısı Nasıl Seçilir? 2022 Mescit Halısı Modelleri

Blog geri dön
mescit-halisi-modelleri-2021-cami-halisi-nasil-secilir

Mescit Halısı Nasıl Seçilir? 2022 Mescit Halısı Modelleri

Mescit halısı almayı düşünen kişilerin en çok araştırdığı konular arasında modellerin neye göre seçileceği ve hangi özellikleri barındırması gerektiği üzerinedir. Peki mescid halısı nasıl seçilir?

Mescid halısı almayı düşünen kişilerin öncelikle halıların özelliklerine dikkat etmesi büyük önem arz etmektedir. İbadet etmek için kullanılacak halının motifleri çok önemlidir. Motiflerde, insanların düşüncelerini etkileyecek veya dikkatlerini dağıtacak hiçbir anormal motifin olmaması gerekmektedir.

Mescit Halısı Nasıl Seçilmeli?

Cami halısı seçimlerinde üzerinde ibadet edecek insanların rahatlığı düşünülmelidir. Zemine uygun, uzun ömürlü olması gereklidir. Halıların kolay temizlenebilir olması ve ibadet ederken insanları rahatsız etmeyecek şekilde olması gereklidir. Yer ile temasını en aza indirecek kalınlıkta olması gerekmektedir.

mescit-halisi

Yanmaz, yapışmaz ve kir tutmaz olarak seçilmesi gereken mescit halısı ibadet edenleri rahatsız etmemektedir. Ani bir yangın sırasında da yangın hızının yavaşlamasına sebep olması gerekmektedir. Ayrıca devamlı farklı insanların gelip ibadet ettiği de düşünülürse kir tutmama özelliği ile devamlı nezih ve temiz görünmesi de gelenler için çok önemli bir unsurdur.

Mescit Halısı Fiyatları Ne Kadar? 2022 Cami Halısı Fiyatları

Cami halısı fiyatı satın almak isteyen insanların araştırdığı bir konudur. Ancak mescide seçilecek halıların m2’si halının özellikleri bilinmedikçe fiyatın netleşme durumu söz konusu değildir. Kıble yönü esas alınarak uygulanan halılar bazen kıble yönüne orantılı olarak fazla halı kullanılmasına sebep olmaktadır.

Cami Halısı Modelleri Neler?

Cami halısı yün halı, akrilik halı, natürel halı olarak seçilebilmektedir. Yün halı birinci kalite halı olarak görülmektedir. Yer ile ibadet edecek kişi arasında rahatlık sunması sebebi ile camilerde imkân bulundukça yün halı tercihi ön plana çıkmaktadır. Akrilik halıların ise temizlenmesi kolaydır. Bu yüzden uzun yıllar dayanıklı olması ile tercih sıralamasında yer almaktadır.

2022 Cami Halı Modelleri

Seçilecek halı modelleri arasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise caminin mimari yapısı ile halının uyum göstermesidir. Seçilecek halı modelleri arasında saflı seccadeli, göbekli ve desenli mescit halıları da yer alabilmektedir. Cami halısı seçiminde unutmamanız gereken bir husus vardır ki halının ağırlığı minimum 4000 gram olmalıdır. İlmek sıklığına da bakılarak kalitesini anlama şansınız bulunmaktadır.

Cami Halı Metrekare Fiyatı Nasıl Belirlenir?

mescit-halisi

Mescit halısı fiyatları belirlenirken firmalar tarafından belirli etmenler göz önünde bulundurularak hareket edilmektedir. Genel itibari ile fiyatlandırmalar:

  • Halı yapılırken kullanılan iplik,
  • Halıda yer alan modellemeler,
  • Üretim sırasında kullanılan teknoloji ve makine,
  • Üzerinde harcanan emek ve zaman,
  • Kullanılacak metrekare boyutu gibi özelliklere göre belirlenir.

Yeşil Parke tarafından sunulan fiyatlar bahsedilen etmenler göz önünde bulundurulur. Aynı zamanda diğer firmaların da fiyatlandırmalarına göz atılır.

Mescit Halısı m2 Fiyatları 2022 Güncel Bilgi

Genellikle firmalar belirli dönemlerde halı fiyatlarında değişime gitmektedir. Halılar arasında; saflı cami halısı, göbekli cami halısı, seccadeli cami halısı türlerinin tamamında ya da bir türünde fiyatlar artıp azalabilir.

Yapılacak duvardan duvara cami halı kaplama sırasında da yüksek metrekare gerektirdiğinden Yeşil Parke tarafından indirimli fiyat teklifi de sunulacaktır.

En güzel fiyat bilgileri için firma ile iletişime geçmek her zaman daha doğrudur. Beğendiğiniz model bazında sizlere kısa sürede fiyat teklifi sunulacaktır.

Cami Halısı İstanbul İhtiyacınızı Karşılamak için Yeşil Parke’yi Tercih Edin!

mescit-halisi
Mescit Halısı

İster akrilik cami halı modelleri isterseniz seccadeli halı tercihiniz olsun. Model fark etmeksizin doğru bir firmadan alışveriş yapmak gerekir. Zira cami halıları uzun süreli kullanımı planlanan modeller arasında bulunur.

Kaliteden ödün vermeyen firmaların tercih edilmesiyle hedeflenen uzun süreli kullanım rahatlıkla elde edilebilir. Yıllarca kullanabileceğiniz halı modelleri özel üretimle meydana getirilir.

Mescit halısı üretimi sırasında hem kolay temizlenebilir olması hem de kalitesi önemlidir. Yeşil Parke, sahip olduğu tüm modellerinde bu özelliklere dikkat etmektedir.

Tercih edeceğiniz mescid halısı hangi model olduğu fark etmeksizin sizler adına kısa sürede hazır hale getirilmektedir. Metrekare bilgisi verildiği takdirde hazırlıklar hızlı bir şekilde tamamlanır.

Başta İstanbul Ümraniye olmak üzere, İstanbul’un her ilçesine ve diğer şehirlere internet üzerinden hizmet verilmektedir. Online internet sitesi aracılığıyla kısa sürede temin edebilirsiniz.

İletişim bilgilerinden iletişime geçerek aklınıza takılan diğer konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Bizzat mağazalarımızı ziyaret ederek, modelleri yerinde inceleme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

%100 kalite, güvenilir alışveriş ve kısa sürede teslimat için siz de Yeşil Parke firmamızı tercih edin!

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button