Modern Parke Çeşitleri ve Fiyatları

Blog geri dön
modern-parke-2

Modern Parke Çeşitleri ve Fiyatları

Modern parke, gelenekselliğin çizgisinden sıyrılıp yeni trendleri yaşam alanına uygulamaktır. Günümüzde başarılı bir dekorasyon süreci geçirmenin temel sırrı trendlere uygun ve tarzınızı yansıtan parkeler döşetmektir. Eğer bir evde zeminler şık olursa o evin diğer objeleri ve dekorasyon unsurları da güzel olacaktır. Büyük oranda uyum sağlayan yapısı var bu ürünlerin.

Yaşam alanlarında şıklığı genele yaymak her kullanıcın arzusu ola da bu genelde herkes nasip olmaz. Çünkü herkes bu süreçte dikkatli ve özenli davranmıyor. Özellikle renk kombinasyonunun önemine değineceğiz bu yazımızda. Modern parke modelleri ile yakalayacağınız şıklık sizi bile şaşırtacak.

Modern Parke Nedir?

Modern parke, yeni nesil tasarımların, renklerin ve hatların ön plana çıktığı zemin döşemeleridir. Laminat ya da lamine hiç fark etmeksizin doğru ürünleri tercih ederseniz siz de modern bir görünümü elde edebilirsiniz. İç mekan dizaynında ince eleyip sık dokumak tabiri çok önemlidir. İlk olarak genel atmosfere büyük etki eden zemin döşemelerinin seçilmesi, geri kalan uygulamalarda da kullanıcıların elini rahatlatacaktır.

modern-parke-1
Modern Parke

Yeni yılın parke trendlerinde meşe, gri, gümüş ve ladin renkler ilgi görmektedir. Bu renkler aynı zamanda modernliği de temsil eder. Yeni mimari projelerde mimarlar büyük oranda bu renkteki parkeleri yapılarda tercih etmektedir. Vintage veya alacart konseptler yerine alanlarında modernliği görmek isteyenler için bu bilgiler göz önünde bulundurulmalıdır.

Modern Parke Çeşitleri

Günümüzde klasik mobilyalar ile modern parke çeşitlerinin uyumlu olmayacağı gibi hatalı bir düşünce var. Hatalı bir bilgi olduğunu söyleyelim. Klasik mobilyalar için her zaman ahşap motifli zeminler kullanılacak diye bir durum söz konusu değil. Dekorasyonda zıt renk ve tarzların kullanımı çoğu zaman harikulade bir sonuç verir. Elbette bunu doğru tercihler yapanlar yakalayabilir.

En modern zemin ürünleri kullanarak evinizde otantik ve geleneksel havayı da koruyabiliyorsunuz. Bu bir harmanlama meselesidir. Yani geleneksel ile modernizmin harmanlanmasıdır. Elbette kolay değil. İnce çizgiler var seçimlerde. Yeşil Parke tadilatlarınızda bu ince çizgiyi yakalamanızı sağlamaktadır. Çok sayıda modern parkelere sahip bir koleksiyon sunuyoruz ve bu sayede yaşam alanınızın havasını arttırıyoruz.

Modern Parke Özellikleri

Parke ürünleri herkes için farklı bir değerlendirmeye tabii tutulur. Kimi için bu ürünler dayanıklılık odaklıdır kimi için de maliyet açısından makul olduğu için seçilir. Ama genel çoğunluk modern parke ürünlerinde şıklığa ve zarafete bakar. Zira günümüzde bu derece şıklığı sunan başka bir zemin döşemesi yoktur. Fakat her dekoratif unsurda olduğu gibi zeminlerde de yapılacak hatalar, böyle bir güzel yaşam alanı hazırlama hayalini sekteye uğratmaktadır. Bu sebeple ürünün özelliklerini bilmekte ve kavramakta fayda var. Detaylara göz atalım o halde…

Modern parkelerde tercih edilme sebepler:

  • Kolay kurulumuyla pratik bir süreç sağlar.
  • İç dekorasyonda her alanda rahatlıkla tercih edilebilir. Banyo ve mutfaklar da buna dahil.
  • Yoğun insan popülasyonuna dayanıklılık sağlar. Kolay kolay dezenformasyon yaşatmaz.
  • Arıza durumlarında bölgesel çözümler yapılabilir. Böylece tüm zemini yenilemenize gerek olmaz.
  • Modern olduğu için daha çok minimalizm ve sadeliği yansıtan havası vardır. Sadece şıklık arayanların ilk tercihidir.
  • Seramik döşemeler ile kıyaslanırsa laminatların çok ideal fiyatlar ile satıldığı görülecektir.
  • Kolay temizlenebilir ve toz tutmaz.
  • Sağlıklı zeminlerdir. Çocuklu aileler de rahatlıkla evlerine döşetebilir.

Genel olarak modern parke özellikleri bu şekilde. Ancak her yerden alınan parkelerin bu özelliklere sahip olabileceği düşünülmesin. A kaliteli bir levhayı satın almalısınız ki tüm avantajlarına sahip olabilesiniz. Modern parkeler nereden bulunur? Yeşil Parke online mağazasında bulunur. Hem de en yeni trendlerdeki levhalar burada rahatlıkla bulunur.

Modern Parke Nasıl Olur?

Modern parke öncelikle kullanıcıların genel olarak sevdikleri ürünler olur. Zira trendleri tercih sıklığı belirlemektedir. Ayrıca uzun yıllar kullanılmış ve artık geleneksel statüsüne erişmiş modellerden sıyrılması beklenir. Kısacası yenilikçi, modern, minimal ve fütüristik olmalıdır. Döşenen evde atmosferi bir anda değiştirecek güce sahip olması beklenir. Diğer yandan kullanıcı tarzı da nasıl olacağı sorusunun yanıtını bulmada etkili olmaktadır. Zira herkesin modernizmden anlayışı farklı olabiliyor. Genelin tercihlerine uymak yerine kendi modern parke ürünlerinizi oluşturabilirsiniz.

Modern Parke Fiyatı 2022

Modern parkeler geleneksel olanlara göre biraz pahalı ama ahşap ya da seramik ürünlerine göre daha makul oranlar ile listelenmektedir. Açık renk modeller ile dar alanlarınızı geniş gösterebileceğiniz, gri ve gümüş tonlarıyla yemek odalarında zarafeti öne çıkarabileceğiniz parkelerin metrekare fiyatı 150 TL ortalamasından başlar ve 400-500 TL bandına kadar çıkar. Net bir rakam yoktur zira her ürünün kalitesi farklıdır.

modern-parke-3Alan genişliği parke döşetme fiyatlarını belirleyen diğer önemli faktördür. 2+1 evlere modern parke döşetmek ile 3+1 yaşam alanına kaplatmak aynı rakamlarda değildir haliyle. Fiyat alacağınız zaman tam net döşeme alanını bilmeniz ve buna göre teklif almanız doğru olacaktır. Her odayı duvardan duvara ölçerek net bir metrekare verisine ulaşabilirsiniz. Elbette pay bırakılacağı da düşünülerek bir miktar fazla sipariş vermelisiniz.

Parke modasında geçmişin detayları her zaman ilham verici olmuştur. Ancak bu demek değil ki her zaman şıklığı geçmişin modasıyla yakalayacaksınız. Özellikle 2000’li yılların ardından yapılan yeni mimari projelerde modern hatlar öne çıkmaya başladı. Zeminler de bundan yeteri oranda payını aldı elbette.

Modern Parke Pahalı mı?

Modern parke pahalı değil. Aksine, diğer zemin döşeme ürünlerini baz alırsak gayet makul olduğu görülmektedir. Özellikle de ahşap döşemeler daha maliyetli olmaktadır. Makul olmasıyla özellikle geniş alanlı 3+1 evlerde ya da müstakil villalarda çok sık kullanılır. 100 metrekare bir eve zemin ürünü ararken makul olması önemli bir faktördür.

Modern Parke Ne Kadar?

Modern parke metrekaresi 104 TL ile 400 TL aralığında değişir. Net bir rakam ancak ürünü seçtiğinizde hesaplanabilir. Modern ürünler de kendi içerisinde bazı özellikleriyle farklı sınıflara ayrılıyor. Kalite ve renk burada etkili oluyor. Ayrıca markaların da 2022 satış listeleri farklı rakamları barındırmaktadır. Örneğin Designfloor ile AGT ürünleri aynı fiyat değil. Net bir oran öğrenmek istiyorsanız da tek yapmanız gereken Yeşil Parke iletişim araçlarını kullanmaktadır. Canlı operatörlerimizden en güncel rakamları öğrenebiliyorsunuz. Hem yerli hem de yurtdışı ürünlerinde en samimi rakamlar Yeşil Parke koleksiyonunda.

Online Modern Parke Siparişi

Günümüzde modern parkelere sahip olmanın en kolay ve pratik yolu online sipariş vermektir. Çarşı Pazar gezerek vaktinizi harcamanıza gerek yok. Ayrıca online siparişlerde daha cazip kampanyalar ile karşılaşıyorsunuz. Dışarıdan metrekaresini 150 TL’ye alacağınız bir parkeyi online mağazadan 100 liralara kadar sahip olabiliyorsunuz. Hem de çok çeşitli bir koleksiyon inceleme fırsatınız olmaktadır. İster modern isterseniz de geleneksel tarzlarda ürünlere bakabilir, hem size hem de yaşam alanınıza hitap eden ürünü nokta atışı bulabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünleri de telefon ile bize ulaşarak sipariş verebilirsiniz. Ülkenin her noktasına kargo imkanı sunduğumuzu hemen belirtelim. Ayrıca toplu satın almalarda da indirim uygulamaktayız. İyi günler dileriz.

 

İlginizi çekebilir: Parke Tamiri Nasıl Yapılır?

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button