Genel

En Şık Mutfak Parke Modelleri ve M2 Fiyatları | 2024

Her birey mutfağı dekore ederken öncelikli olarak zemine odaklanır. Mutfak parke ürünleri de bu odaklanmada en iyi tercihtir. Olur mu diyenler için en iyi seçeneğin laminat parkeler olduğunu söyleyelim. Yeni nesil mutfak dolapları ile birebir uyum sağlayan, uzun ömre sahip olan ve temizliği kolay olan bu zemin ürünleriyle güzel bir yaşam alanı sağlayacaksınız. Mutfak tezgahlarını ya da dolaplarını seçerken nasıl dikkatli oluyorsanız zeminleri de dekore ederken o kadar özenli olmalısınız. Ekonomik, rahat, şık ve uyumlu bir malzeme arayanlar için özel üretim mutfak parke çeşitleri bulunuyor. Burada 8mm ya da 12 mm laminat daha çok ideal oluyor. Mutfakta büyük bir değişim yaşatıyor. Döşendiği andan itibaren şiirsel bir görünüme kavuşuyor tüm evler.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Neden Mutfak Parkesi?

Mutfağa fayans döşetirseniz hem işçilik süreci zor oluyor hem de masrafı yüksek geliyor. Döşemede derz maddesine ihtiyaç var ve bununla fayans döşemek zorlu bir süreç. Ama mutfak parkesi öyle değil. Çok basit bir kurulumu var. Derze ihtiyaç duymaz. Sadece basit bir yalıtım yaptırarak çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. İşçilik ücretini de daha az rakamlara düşürüyor haliyle. Her yönüyle ilk tercih olmalı parkeler. Öte yandan aslında parkeler bir yatırım aracıdır. Satın aldığınız levhaları ilerleyen yıllarda değiştirmek isterseniz söküp bir başka mutfakta değerlendirebiliyorsunuz. Seramikte böyle bir olanak yok. Bu kıyaslamaları göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunun.

Mutfakta parke mi yoksa fayans mı tercih edilmeli:

 • Fayanslar pahalı ürünlerdir, parkeler ise ucuz.
 • Fayanslar hassas materyaldir, parkelerse çok dayanıklı.
 • Fayansların döşemesi zordur, parkelerin ise çok basit.
 • Fayansların modası değişkendir, parke ürünlerininse modası eskimez.
 • Fayanslar tek kullanımlıktır, parkelerse sökülüp başka yerde kullanılabilir.
 • Fayansların tamiri mümkün değil, parkelerde tamir imkanı var.
 • Fayansların görsel güzelliği kısıtlıdır, parkelerse eşsizlik güzelliktedir.
 • Fayans çeşitleri sınırlıdır, parke modelleri çok geniştir.

İnsanlar mutfak alanlarına zemin döşemesi yapacakları zaman en çok fayans ile parke arasında git gel yaşıyor. Bu kararsızlığa bir son vermek için yukarıdaki listeyi hazırladık. Artı ve eksileri değerlendirdiğinizde rahatlıkla laminat ürünlerin satın alınması gerektiğini göreceksiniz. Laminat parkede yüksek kalitede bir model seçerseniz çok sayıda avantaj kazanırsınız. Kaliteyi vurguluyoruz zira alt segment ürünlerde sıkıntı yaşama ihtimaliniz her zaman için baki kalacaktır. Yeşil Parke online satış mağazasında gördüğünüz tüm ürünler en üst kalitededir. Yerli ve yabancı en iyi markaları sizlerle buluşturuyoruz.

2024 Yılının En Güzel Mutfak Parke Modelleri

Çok sayıda mutfak dekorasyon tarzı olduğu için yüksek çeşitlilikte parke ürünleri üretilmektedir. İskandinav, modern, rustik, vintage, modern ve geleneksel stillere sahip olan mutfakların her birine uyumlu bir parke satın alma şıkkı var. Sadece mutfağınızın genel havasını iyi analiz edin. Dolap kapaklarını, duvar motiflerini, duvar kağıtlarını, dekoratif objeleri dikkatlice gözlemleyin. Sonunda net bir stile karar verin. Bunun neticesinde rahatlıkla parkenizi de seçeceksiniz.

En güzel ve en güncel mutfak parke modelleri listesi:

 • Natura Silyon Meşe mutfak parkesi
 • Bella Mimoza mutfak için parke modeli
 • Avangard Royal Meşe mutfak parkesi
 • Modern Aspendos Meşe mutfak için parke modeli
 • Solid Plus Grey Oak mutfak laminat parke
 • Osmoze Congo Oak mutfak parkeleri
 • Blue Line Wood parke modeli
 • Vogue mutfak için laminat parke

Mutfak İçin Ahşap Parke Olur mu?

Ahşap parkelerin büyüleyici yönü her insanın beğenisini kazanıyor. Kimi insan bu güzel parkeleri mutfak alanlarında da görmek istiyor haliyle. Ancak doğru bir tercih olmayacağınız belirtelim. Koyu ahşaplar daha çok klasik stillerin olduğu yerlerde döşenir. Mutfaklar ise daha çok modern ve ferah alanlardır. Daha fazla ışık alması, enerji dolu olması istenir. Koyu tonlardan kaçınmalısınız. Işığı çeken, açık tonlara yani laminat parkelere yönelmelisiniz.

En Güzel Mutfak Parke Modeli Hangisi?

Buna yüzlerce farklı model örneği verilebilir. Ama genelleme yapacak olursak çam ve meşe renklerinin daha çok ön planda olduğunu söyleyelim. Güneş ışınlarını çok güzel dağıtıyor alana ve bu sayede mutfak dolaplarınızın güzelliği de ortaya çıkmış oluyor. Güzel dekorasyona sahip olmak biraz da bu tür tüyoları bilmek ve uygulamaktan geçer.

Mutfak İçin Hangi Özellikte Parke Seçilmeli?

İlk öncelik suya dayanıklı bir parke olmalı. Bu da üst kalitede bir model ile temin edilecek detay. Gün içerisinde eliniz, sebzeleri yıkarken zemine su damlatabilirsiniz. Kötü zeminler bu sulardan dolayı zamanlar kabarır. İyi ürün ise uzun süre direnç gösterir suya. İkinci önceliğiniz de temizlenebilir bir malzeme olması gerektiğidir. Yemeklerinizi yaparken muhakkak sık sık yağ ve leke damlatacaksınız yüzeye. Bunları basit bir bez ya da vileda temizliği ile gidermeniz gerekiyor. Yeşil Parke mağazasında kolay temizlene ve suya dayanıklı olan 100’den fazla laminat mutfak parke modeli var. İçinizi en çok ısıtan modeli hızla satın alabilirsiniz.

Mutfak Parke Fiyatları

Mutfaklar yoğun insan popülasyonu gören alanlar değildir. Gün içerisinde genelde ev hanımları burada vakit geçirmektedir. Aşırı kalınlığa sahip bir laminat satın almanız gerekmiyor bu sebeple. 6 mm ya da 8 mm ideal olacaktır. Maliyetinizi düşürecek olan bu hamle sayesinde bütçeniz yorulmayacak. Mutfak parke fiyatları araştırırken kalite faktörünü kerteriz alın muhakkak. Ucuz ürünler çok fazla var sektörde. Ancak bunları önermiyoruz. Çünkü performans açısında kullanıcılara mağduriyet yaratmaktadırlar. Güncel mutfak parke fiyatları öğrenmek isteyenler bizler ile iletişime geçiyor. Siz de en kaliteli parkelerin ne kadar olduğunu bu sayede öğrenebilirsiniz.

En Ucuz Mutfak Parkesi Nereden Alınır?

Yeşil Parke sitesinden en kaliteli ürünleri en ucuz fiyata alabilirsiniz. Ama ucuz alırken kaliteden ödün vermemeniz gerekiyor. Bunu da bizler size sağlıyoruz. Meşe, çam ve ahşap laminat parkelerin en üst düzey versiyonlarını mutfaklarınıza döşüyoruz.

Online Mutfak Parke Satın Al

Son olarak online sipariş ile mutfak parke ürünleri satın alabileceğinizi belirteceğiz. Geniş bir kataloğa ihtiyacınız olacağı için online parke kataloğunda gezinmek, fikirlerinizin şekillenmesi adına önemlidir. Dekorasyon sürecinde ne kadar çok model ve renk seçeneği olursa, en ideal sonuca daha rahat ulaşılabilir. Peki nasıl satın alınır? Öncelikle beğendiğiniz ürün kodunu bir yere not alınız. Daha sonra 0 (216) 335 34 68 numaramızı ya da 0 (531) 222 58 58 hattımızı arayarak ödemenizi yapın ve siparişinizi tamamlayın. Böylesine pratik bir süreç. İstanbul’daki bireyler Ümraniye showroom mağazamızı da ziyaret edebilir.

Katalogları canlı olarak inceleyebilir. Döşeme ustasına da ihtiyacınız olursa İstanbul için bu konuda da sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Çünkü ürün kalitesi kadar işçiliğin de önemini çok iyi biliyoruz. Mutfak parke yazımızın sonlandırıyoruz. Geri bildirimlerinizi bize Instagram üzerinden de iletebilirsiniz. Güzel bir dekorasyon dileriz şimdiden.

Mutfağa En Güzel Hangi Parke Tasarımları Güzel Olur?

Mutfağın zemini için doğru parke seçimi, hem estetik açıdan hoş bir görünüm sağlamak hem de pratik ve dayanıklı bir zemin oluşturmak açısından önemlidir. İşte bazı güzel parke tasarımları:

Ahşap: Doğal ahşap zeminler, sıcak ve davetkar bir görünüm sunar. Ahşap, birçok dekor tarzına uyum sağlar ve rustik, modern veya geleneksel bir görünüm elde etmek için farklı renk ve desen seçenekleri sunar.

Laminat: Laminat parke, ahşap görünümünü taklit eden, uygun maliyetli ve dayanıklı bir seçenektir. Kolay temizlenir ve bakımı kolaydır, bu nedenle yoğun kullanılan mutfaklar için idealdir.

Seramik veya Porselen Kiremit: Seramik veya porselen kiremitler, sıvı sızdırmazlık ve dayanıklılık gibi pratik özellikler sunar. Bu kiremitler, geniş bir renk ve desen yelpazesi sunar, böylece farklı tasarım stillerine uyum sağlar.

Mermer veya Granit: Lüks bir görünüm isteyenler için mermer veya granit zeminler tercih edilebilir. Bu doğal taşlar, dayanıklılıkları ve estetik çekicilikleri ile bilinirler. Ancak, bakımları biraz daha fazla özen gerektirebilir.

LVT (Lüks Vinyl Tile): LVT, dayanıklı, suya dayanıklı ve kolay temizlenebilir bir zemin seçeneğidir. Ahşap, taş veya karo görünümünde olabilir ve genellikle uygun maliyetlidir.

Mutfağınızın tarzına ve kullanım ihtiyaçlarına en uygun olan parke seçeneğini seçmek için dikkatlice araştırma yapmak ve farklı seçenekleri değerlendirmek önemlidir.

 

İlginizi çekebilir: Parke Altı Ses Yalıtımı Nedir?