Genel

Parke Döşetmek İyi Bir Karar mı? 6 Önemli Sebep | 2024

Parke döşetmek iyi bir karar mı? sorunsalıyla karşılaşırız çoğu zaman. Günümüzde zemin ürünlerindeki çok çeşitlilik, tercihler sırasında birçok merakı da beraberinde getiriyor. Kullanıcılar yaşam alanlarına şıklık kazandırırken aynı zamanda uzun süreli kullanım ve işlevsellik talep ediyor. Parkeler, gürgen ve meşe gibi sert ağaçların kerestesinden üretilen bir tür yer kaplama çeşidi olarak bilinir. Doğadan toplanan keresteler endüstriyel alanda işlenerek dar ve uzun malzemeler haline getirilir. Günümüzde herkes tarafından vazgeçilmez bir ürün haline gelen parkeler, özellikleri sayesinde her geçen gün popülasyonunu arttırmaya devam ediyor. Fiziksel özelliklerinden bahsederek parke döşetmek hakkında daha net bilgiye sahip olabiliriz.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

  • Kalınlık: Yüzde ikilik tolerans ile 17 – 22 milimetredir.
  • Genişlik: Beşer milimetrelik fark ile 30 – 100 mm arasında değişmektedir.
  • Uzunluk: Ellişer milimetrelik fark ile 200 – 1000 mm arasında değişmektedir.

Parke Döşetmek İçin 6 Sebep

Eskiden parkeler hakkında kullanıcılar yeterli bilgiye sahip değildi. Ancak günümüzde bu ürünler hakkında insanlar gayet bilgili hale geldi. Bu durum da talepleri arttırdı. Artık bir yaşam ya da iş alanının zemini döşenecekse önce parkeler akla geliyor. Şık renkler, özgün tasarımlar, ve farklı konseptler bireyler tarafından çok seviliyor. Peki parke döşetmek için hangi sebepler göz önünde bulundurulmalı? İşte detaylar…

  1. Parke döşeterek evinizi her mevsime hazırlayabilirsiniz. Zira bu zemin ürünleri hem yaz hem de kış mevsiminde kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır. Bunların başında da ısı ve ses yalıtımı gelmektedir. Kışın sıcağı yaşam alanında tutar, yazın ise serin.
  2. Parke döşetmek diğer zemin ürünlerine oranlar oldukça pratiktir. Fabrikadan hazır paketler halinde adreslere teslim edilir ve ustalar kolay bir şekilde yaşam alanının zeminlerine bu ürünler döşer. Böylece hem zaman hem de maliyet tasarrufu etmiş olursunuz.
  3. Temizlemek, hijyeni sağlamak parkeler için çok kolaydır. Yüzeyi toz tutmaz ve hafif bir ıslak bez ile basit şekilde temizliği yapabilirsiniz.
  4. Düşük maliyettedir. Genel zemin ürünleri göz önünde bulundurulunca parkelerin gayet bütçe dostu oranlar ile satışa sunulduğunu görürsünüz. Özellikle de Yeşil Parke mağazasını tercih ettiğinizde kampanyalı alımlar gerçekleştirirsiniz.
  5. Onarımı ve tamiratı kolaydır. Bölgesel yıpranma ya da arızalarda parça değişimi yapabilirsiniz. Ayrıca derin çizikler de dahil olmak üzere her türlü çiziklerde tamirat imkanınız olur.
  6. Suya ve neme karşı dirençlidir. Aşırı olmadığı sürece kolay kolay kabarma yapmaz.

Yukarıda saydığımız parke döşetmek için sebeplerin tamamına kavuşmak için Yeşil Parke ürünlerini tercih edebilirsiniz. En üst kaliteli ürünlerimiz kadar yüksek kalitedeki işçilik imkanımız ile müşterilerimize kusursuz bir süreç sunuyoruz. Detaylı bilgi ve satın alma işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parke Sağlıklı Bir Seçim Midir?

Çok sık karşımıza çıkan bu sorunun cevabı elbette sağlıklı bir seçimdir şeklinde olacak. Yukarıda da belirttiğimiz üzere kullanıcılar çok sayıda avantaja sahip olmaktadır. Eğer ki evinizin ya da iş alanınızın zemin dekorasyonu hakkında bir farklılığa gitmeyi düşünüyorsanız parke sizlere için en iyi alternatif. Üstelik parke döşetmek, seramiklere oranla daha kolaydır. Dekorasyon sürecinizi kısa ve pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Halı kaplama zeminler elbette bir evde daha fazla konfor sunacaktır. Yumuşak yapısıyla ayaklara daha fazla rahatlık hissettirecektir. Ancak doğallık ve sağlık açısından parke döşetmek daha önemli olduğu unutulmamalı. Ayrıca halıların tüy toplayan ve bunları saklayan yapıda olduğunu belirtmekte fayda var. Fakat parkeler için durum tam tersi. Toz, tüy ve kir tutmaz. Basit bir temizlik ile yüksek hijyene sahip olunur.

Parke Döşetmek Pahalı mı?

Döşeme işlemleri süreçle ve malzemenin kalitesiyle orantılı olarak belirlenmektedir. Seramik zemin ürünleri göz önünde bulundurulunca yüksek işçilik fiyatlarına sahip olduğunu görülecek. Fakat parke döşetmek gayet makul ve hızlıdır. Zemine yalıtım malzemesi çekilir ve sonrasında üzerine plaklar boşluk kalmayacak şekilde sabitlenir. En sonunda da duvar kenarlarında süpürgelikler çekilir. İşlem bu kadar basittir. Parke döşetmek için ne kadar ücret ödeneceği hakkında net bir bilgi ne yazık ki yok. Bu konuda en güncel ve samimi bilgiye sahip olmak için sizleri Yeşil Parke müşteri hizmetlerine davet ediyoruz.

Neden Evimize Parke Döşetmeliyiz?

Evimize parke döşetmek, hem estetik hem de işlevsel pek çok avantaj sunar. Öncelikle, parke zeminler doğal ahşap görünümüyle evinize sıcak ve davetkar bir atmosfer kazandırır. Çeşitli renk ve desen seçenekleri sayesinde her tür dekorasyon tarzına uyum sağlar. Ayrıca, parke zeminler dayanıklı ve uzun ömürlüdür; doğru bakım ile yıllarca ilk günkü gibi kalabilirler. Parke, kolay temizlenebilir ve alerjiye neden olabilecek toz ve alerjenleri barındırmaz, bu da özellikle alerjik bünyeler için büyük bir avantajdır. Isı yalıtımı sağlayarak enerji tasarrufuna katkıda bulunur ve evin konforunu artırır. Tüm bu nedenlerle, evinize parke döşetmek estetik, sağlık ve konfor açısından mantıklı bir tercih olacaktır.

İlginizi çekebilir: Sıcaklık Parkeye Zarar Verir mi?