Parke Satın Alırken Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Blog geri dön
parke-satin-alirken-renk-secimi-nasil-yapilir-2

Parke Satın Alırken Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Her birey evinde dekorasyon yaptırırken genel bir uyumlu hal ister. Parke satın alırken renk seçimi nasıl yapılır? sorusunun temel doğuşu da buradan kaynaklanır. Çok fark edilmese de bir deve fazlasıyla dekoratif unsur bulunmaktadır. Duvarlar, mobilyalar, eşyalar, tablolar, banyo mutfak bataryaları ve çok daha fazlası… Elbette bir de zemin döşemeleri var. En çok alan kaplayan yerler burası olduğu için seçimlerde en fazla dikkat edilmesi gereken kısımlar da bunlardır. Uyumlu bir mimari şıklık ancak doğru seçimler ile mümkün olabilir.

Parke satın almak kolaydır. Hatta bunları zeminlere döşetmek de çok kolaydır. İşin asıl zor kısmı doğru ürünleri seçmek ve bunları diğer unsurlar ile harmanlayabilmektir. Zaten laminat parkelerde kalite kısmına özen gösterildiği için burada renk faktörüne değineceğiz. Kalitesiz bir parke de şık durabilir ancak kötü renk seçimi görsel facialara sebep olabilir. Peki ama parke satın alırken renk seçimi nasıl yapılır? İlk olarak kendi tarzınızı iyi analiz etmelisiniz. Hangi rengi seviyorsunuz? Hangi desenler sizi daha çok mutlu ediyor? Ne tür mimari konseptlerden mutlu oluyorsunuz? Bu soruların yanıtını bulan birinin kötü seçim yapması imkansız olacak.

Yeşil Parke mimari kadrosu sizler için en uygun dekoratif fikirleri hazırladı. Her türlü tadilat süreci göz önünde bulunduruldu. Mutfaktan balkona, yemek odasından çocuk odasına çok sayıda alan için harikulade fikirler verdik. İşte detaylar…

parke-satin-alirken-renk-secimi-nasil-yapilir-1
Parke Satın Alırken Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Parke Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mimaride rengin önemi herkesçe bilinir. Kimi zaman bireyler seçimlerinde aceleci davrandıkları için bu faktörü göz önünde bulundurmaz. Ama insanın tarzını yansıtmayan renkler ile donatılmış bir ev, kısa süre sonra sıkıcı hale gelmeye başlar. Yeniden bir tadilat sürecine girmemek ve ekstra masraflar çıkarmamak için seçimlerinizi başta sıkı tutmalısınız. Parke satın alırken renk seçimi nasıl olmalı? Diye merak edenler için altın kuralları maddeler halinde belirttik. İşte önemli noktalar…

Parke satın alırken renk seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

 1. En başta kendinize güvenin. Kararlarınızda net olursanız sonuçları da güzel olacaktır.
 2. Tarzınızı ve estetik algınızı analiz edin. Hangi renk tonlarından hoşlandığınıza karar verin.
 3. Yaşam alanındaki diğer objeleri gözlemleyin ve ortak bir renk uyumu yakalayın.
 4. Popüler ve güncel renklerden ziyade modası hiç eskimeyen renkleri seçmeye özen gösterin.
 5. Yaşam alanının genel amacına ve niteliğine uygun bir renk seçin.
 6. Alanın büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurun.
 7. Zıt renklerin büyüsünden faydalanın.
 8. Tamamlayıcı renklerin uyumunu kullanın.
 9. Ruh halinizle özdeşleşecek tonlara ağırlık verin.

Salon İçin Parke Renk Önerisi

Salonlar bir evin en önemli ve en sık kullanılan kısımlarıdır. Burada hem aile için oturmalar yapılır hem de misafirler ağırlanır. O sebepledir ki kesinlikle şık bir zemin döşemesi yaptırmalısınız. Öncelikle salonun genel amacını göz önünde bulundurun. Burada yemek yenir ve oturmalar gerçekleştirilir. Bu nedenle göz yormayan daha soft renk seçimleri doğru bir karar olacaktır. Eğer klasik tarz hoşunuza gidiyorsa da ahşap parkelere yönelebilirsiniz. Elbette bunda mobilyaların da klasik olması gerektiğini unutmayın. Ahşap mobilyalara en güzel ahşap parke gider.

Mutfak İçin Parke Renk Önerisi

Ev hanımlarının en sık vakit geçirdiği alanlar mutfaklardır. Elbette burada parkenin işlevselliği öne çıkar. Ama keyifli bir zaman geçirmek için de zeminin göze hitap etmesi gerekir. Mutfaklarda daha çok fresh ve açık tonlar tercih edilmektedir. Zira enerjiyi yükseltir bu renkler. Aynı zamanda yere sıçrayan bir lekeyi anında tespit eder ve kolaylık temizleyebilirsiniz. Eğer mutfak dolaplarınız ceviz meşe gibi ağaçlardan yapıldıysa bu defa ona yakın tonlarda bir parkeye yönelmenizi önereceğiz. Böylece parke satın alırken renk seçimi nasıl yapılır? sorusuna en iyi yanıtı bulmuş olursunuz.

Çocuk Odası İçin Parke Renk Önerisi

Çocuk sahibi ailelerin çocuk odası tadilatlarına özen göstermesi, minik bireylerin keyifli yaşam sürmeleri için değerlidir. Gün boyu çocuklar bu alanlarda oyunlar oynar ve vakit geçirir. Enerjilerini doğru ve sağlıklı bir şekilde yansıtabilmeleri adına doğru rengi seçmeli ve bunu uygulamanız gerekir. Öncelikle buralarda koyu ahşap parkeleri kesinlikle önermiyoruz. Daha enerji dolu ve dinamik tonlara yönelin. Örneğin canlı tonlar burada doğru bir seçenek. Güneş ışınları zemin vurduğunda ortaya dinamik bir dekorasyon konsepti çıkacaktır.

Ofis İçin Parke Renk Önerisi

Şimdi de iş alanlarına geçelim. Ofislerdeki zeminlerin işlevsel olması öncelikli kuraldır. Sonrasında ise renk seçimine geçilir. Ofis için parke satın alırken renk seçimi nasıl yapılır? diyorsanız burada işinizin niteliğini göz önünde bulundurunuz. Örneğin bir emlak ofisi ile avukatlık bürosunun dekorasyon havası aynı olmaz. Avukatlık bürolarında ahşap renkli parkeler satın alınmalı. Diğer ofis alanları için de spor ışıklarının daha rahat ortaya çıkarabileceği gri tonlarına yönelin. Böylece estetiklik seviyesi yükselecek.

Yeşil Parke 2022 laminat koleksiyonuna göz attığınızda her renkten parkenin olduğunu göreceksiniz. Arasından biri muhakkak hayalinizdeki renk olacak. Hemen sipariş vererek tadilata başlayabilirsiniz. Kapsamlı fikir isteyenler de 0 (216) 335 34 68 ya da 0 (531) 222 58 58 hatlarımızı kullanabilirler. Tasarımcılarımız sizlere en iyi fikirleri sunuyor bu iletişim araçlarında.

Balkon İçin Parke Renk Önerisi

Evet, artık balkonlara da laminat parke döşetebiliyorsunuz. Hem rahat bir kullanım oluyor hem de güzel bir alan daha katıyorsunuz evinize. Eğer ki balkonu camla çevirirseniz adeta bir oda daha sahibi oluyorsunuz. Peki ama hangi renk parkeler balkona döşetilir. Burada gri ve krem tonlarını önereceğiz. Çünkü tozu en iyi gizleyen parke renkleri bunlardır. Koyu ahşaplar ne yazık ki balkonlarda çok toz belli ediyor. Bu da sizi rahatsız edebilir.

parke-satin-alirken-renk-secimi-nasil-yapilir-3
Parke Satın Alırken Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

Yeşil Parke koleksiyonunda en çok tercih edilen laminat parke renkleri listesinin zirvesinde Natura yani doğal tonlar var. Açık gri üzerine koyu eskitmeli levhalar ile her türlü alan zarif olabilir. Ayrıca gri meşeyi de çok seveceksiniz. Biraz daha soft sevenler ise Kemer Çam tonlarına yönelebilir. Çok sayıda seçenek var görüleceği üzere. Bu nedenle fikir sahibi olmanız adına bir liste hazırladık.

En güzel parke renkleri listesi:

 • Alara meşe parke renkleri
 • Ilgaz meşe parke renkleri
 • Kemer çam parke
 • Gri meşe rengi
 • Perge çam parke renkleri
 • Şiraz meşe parke renkleri
 • Kanyon meşe renk tonu
 • Asi Meşe
 • Alaska meşe parke renk
 • Kaşmir meşe parkeler
 • Sahil çam parkesi

Her bireyin bir rengi, her rengin bir zarafeti var. Doğru renk doğru kişiler ile buluşunca da şıklık ve zarafet kaçınılmaz bir son oluyor. Uzun yıllar bireyler mutlu mesut zemin döşemelerini kullanıyor. Yeşil Parke mağazası tam da bu sebeple hizmet veriyor. Sadece parke satmıyoruz aynı zamanda sizlere dekoratif önerilerde de bulunuyoruz. Maddiyattan daha çok istediğiniz şıklığa kavuşmanız ve dekorasyonun içinize sinmesi bizim için daha önemli. Zaten bu sebeple de ülkenin en çok tercih edilen parkecisiyiz.

 

İlginizi çekebilir: Kadıköy Karo Halı Döşeme

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button