Genel

Parke Süpürgelik Montajı İçin 5 Önemli Püf Noktası

parke supurgelik montaji 11

Parke süpürgelik montajı, laminat parke ürün seçimi kadar önemli. Zemin dekorasyonunda eğer süpürgelikle şık ve zarif seçilmez, ustaca çakılmaz ise hayal edilen o modern dekorasyona ulaşmak mümkün olmaz. Genelde parke levhalarının döşenmesi sırasında süpürgelikler de çakılır. Ama kendiniz de ilerleyen süreçte yıpranan malzemeleri sökerek yerine yenisini koyabilirsiniz. Peki ama bu nasıl mümkün olur? Laminat parke süpürgeliklerinin montajı nasıl olur? Köşe kesim teknikleri neler? Harika bir yazı hazırladık sizlere. Parke süpürgelik montajı yapımı hakkında püf noktaları:

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

  • Zemin ve mekan dekorasyonu ile uyumlu bir süpürgelik modeli seçilmeli.
  • Hazırlanan süpürgelikler, duvar ölçüsüne göre kesilir.
  • Süpürgelikler kesilirken köşe kenar payları da göz önünde tutulur.
  • Malzemeler süpürge bantları ile duvara tutturulur.
  • Son aşamada süpürgelikler duvara özel çiviler ile çakılır.

Parke Süpürgelik Montajı Nasıl Yapılır?

Parke süpürgelik montajı ürünleri satın aldığınız firma ekipleri tarafından döşenir. En doğru çakma tercihi budur. Kolay bir iş gibi görünür ama kolay değildir. İnce hesap, pürüzsüz kesim ve nizami çakma işlemleri gerekir. Yine de kendim süpürgelik montajı yapacağım diyorsanız sizlere adım adım püf noktalarını aşağıda yazdık. Laminat parkeleriniz için aldığını süpürgelikler evinizin ambiyansını yükseltecek. İşte detaylar…

a)      Parke Süpürge Montajı İçin En Doğru Ürünü Seçin

Süpürgelik tercihlerinde sınırsız bir özgürlüğü olmaz kullanıcıların. Birtakım faktörlere bağlı olarak malzeme seçmelidir. Laminat parkenin rengiyle aynı seçmek her zaman size avantaj sağlar. Diğer bir faktör de alandaki mobilyalardır. Ahşap mobilya ağırlık bir dekorasyonunuz var ise koyu ağaç tonlarında parke ve buna uyumlu bir süpürgelik seçin. Böylece parke süpürge montajı sürecinde daha keyifli ve net bir sonuç alacaksınız.

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

b)      Kaliteli Parke Süpürge Modeli Satın Alın

Kaliteli süpürgeliklerin montajı her zaman daha sağlıklı oluyor. Ayrıca kullanım yönünden de çok sayıda avantaj veriyor yıllar boyunca. Yüzeyinde soyulmalar, duvardan düşmeler kesinlikle yaşanmaz. Duvara montajında çok sağlam tutar. Sorunsuz bir parke süpürgelik montajı istiyorsanız, en kaliteli malzemeyi satın alın.

c)      Süpürgelikleri Keserken Köşe Paylarına Göre Ölçü Alın

Süpürgelik kesim ölçüsü duvardan duvara alınır. Bir duvardan diğerine kadar metre ile ölçülür ve malzeme bu ölçülere göre kesilir. Fakat kesim esnasında diğer duvar köşesinden gelen süpürgelik birleşimi göz önünde bulundurularak bir pay bırakılmalı. Genelde süpürgelik köşe kenar kesim payı 1 santim yeterli oluyor. Ama malzemenin kalınlığına ve modeline göre bu değişebiliyor.

d)      Süpürgelikleri Çakmak İçin Önce Bant İle Duvara Tutturun

Laminat parke süpürgelik montajı konusunda altın bir püf noktası da bant ile ürünü duvara tutturmaktır. Genelde süpürgelikler uzun olur ve kayma ya da eğim olmaması için özel bir bant yardımıyla duvara yapıştırılır. Böylece sırayla çivileri çaka çaka ilerleyebilirsiniz. Alacağınız yapıştırıcı süpürgelik bant olmalı. Duvara zarar vermeyen ve boya kaldırmayan özellikleri bulunmalıdır.

e)      Süpürgelikleri Montaj Çivisi İle Duvara Çakın

Parke süpürgelik montajı sürecinin son aşaması duvara tutturduğunuz malzemeleri çivi ile çakmaktır. Bu uygulama için özel süpürgelik çivisine, çekiç ve bir adet beze ihtiyacınız olacak. Çivileri önce ahşabın üzerine hafifçe tutturun. Daha sonrasında ince bir beze sardığınız çekiç ile duvara çakın. Bez sarılmasını istememizin temel sebebi malzemenin yüzeyi zarar vermemeniz. Doğrudan çekiçle vurursanız ürün çatlayabilir ya da kırılabilir. Normalde süpürgelik çakmanın en zor kısmı burası. Çok sık ürün zararları ortaya çıkıyor. İşte bu yüzden özel bir parke ustasına süreci emanet etmenizi istiyoruz. Çünkü malzemenin duvara çivilenmesinde özel bir ekipman kullanılır. Herhangi bir çekiç ya da sert darbeye gerek kalmaz. Çivi silahı ile sizin 10 dakikada çakacağınız bir duvarı parke ustası sadece 1-2 dakika içerisinde hallediyor. Yeşil Parke markamızdan satın alacağınız laminat ürünlerinde parke süpürgelik montajı ustası hizmeti de sağlıyor. Ürünler zemine döşendiği gibi süpürgelikler de duvara en güzel şekilde monte ediliyor. Aldığınız kaliteli ürünleri riske sokmayıp bizden montaj hizmeti isteyin. Gönlünüz rahatça ürünlerinizi kullanmaya başlayın. Bunun için 2 telefon hattı paylaşacağız. Biri 0 (216) 335 34 68 iken diğer hattımız da 0 (531) 222 58 58 olmaktadır. Arayabilirsiniz.

Parke Süpürgelik Montaj Fiyatı

Bizlerden parke satın alınca döşeme ve montaj hizmeti taleplerinde bulunma hakkınız var. Zaten bu en doğru kararlardan birisidir. Dışarıdan da usta tercih edebilirsiniz ama Yeşil Parke gibi marka bir yerin profesyonelliğinden paylaşmanız size artı değer katacaktır. Bunun için de bir hizmet bedeli ödemeniz gerekecek. Bizler uyguna süpürgelik montajı yapıyoruz. Ürünlerimiz kadar hizmet fiyatlarımız da sizleri düşünen bir ölçüde. Peki ama parke süpürgelik montajı fiyatı ne kadar oldu? 2022 – 2023 yılında süpürgelikler ne kadara duvara monte ediliyor? Süpürge çaktırmak pahalı mı? İşte detaylar… Parke süpürgeliklerinin montajının fiyat hesaplamasında alan büyüklüğünün etkisi çok. Eğer döşeteceğiniz zemin geniş ise süpürgelik fiyatlarının da maliyetleri artacak. Örneğin 1+1 ev ile 2+1 evin süpürgelikleri aynı fiyatta döşenmez. Güncel rakam öğrenmek istiyorsanız bizi arayın. Firmamız İstanbul’da en uygun rakamlar ile süpürgelik çakıyor.

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

Süpürgelik Çivisi Nasıl Çakılır?

Süpürgelikleri çivi ile duvara zapt etmek kolay bir iş değil. Hatta montajın en zorlu sürecidir. Bu konuda özel bir çivi makinesine ihtiyacınız olacak. En sağlıklısı çivi makinesi ile montaj yapmaktır. Fakat maliyetli bir malzeme olduğu için bütçenizi zorlayacaktır. Eğer Yeşil Parke’yi tercih ederseniz yeni nesil makinalar ile süpürgelikleriniz duvara monte ediliyor. Saatlerce uğraşabileceğiniz bu işte ustalarımız dakikalar içerisinde hallediyor. Kendim çakmak istiyorum derseniz de birkaç maddede tüyo açıklayalım Süpürgelik çivisi çakma yöntemleri:

  • Çekiç, bez ve özel süpürgelik çivi hazırlayın.
  • Çekiçle çiviyi süpürgeliğin üzerine hafifçe tutturun.
  • Sonrasında çekici ince bir bez ile sarın.
  • Sarılı çekiç ile çivileri duvara çakın.
  • Çakma esnasında hassas olmaya dikkat edin.

Çekiç ile çiviyi çakarken süpürgeliğe sert vurmaktan kaçının. Kendi imkanlarıyla süpürgelik montajı yapanların büyük bir kısmı ürünlere zarar verebiliyor. Hatta çoğu zaman ürün tamamen kullanılamaz bir hale de dönüşebiliyor. Dikkatli olmanız da fayda var. Hiç riske atmamak ise en iyi tercih olacak. Yeşil Parke’yi arayın ve sürecin en profesyonel haliyle tanışın. Yeni nesil ve son teknoloji donanımlarımız, uzman usta kadromuz ile pratik bir şekilde malzemelerinizi döşeyelim.

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri

Laminat Parke Köşe Kesim Aparatı

Parke süpürgelik montajı yapmanın kolay olmadığını, en azından başlıca ekipmanların mutlaka bulunması gerektiğini daha önce belirttik. Bunların arasında önemli bir araç da parke köşe kesim aparatıdır. Bu donanım hem parke levhalarını kesmede büyük kolaylık sağlar hem de süpürgelikleri kesme de sorunsuz bir işlem imkanı sunar. Bu sayede hem köşeler tam istenildiği şekilde kesilir hem de süre bakımından büyük avantaj sağlarsınız. Bireysel satın almak zor ve zahmetli. Bunun yerine parke ustası talep edin ve ekstra maliyetlerden kurtulun. Parkeleriniz hazır döşeniyorken süpürgeliklerinizin de montajını halledin. İyi günler.   İlginizi çekebilir: Evde Alt Kata Ses Gitmemesi İçin Yapılacaklar | 5 Yöntem