Parkeden Kedi Köpek Çiş Kokusu Nasıl Çıkar? %100 Çözüm

Blog geri dön
parkeden-kedi-kopek-cis-kokusu-3

Parkeden Kedi Köpek Çiş Kokusu Nasıl Çıkar? %100 Çözüm

Parkeden kedi köpek çiş kokusu nasıl çıkar? sorusunu evcil hayvan ile ortak bir yaşam sürenler merak ediyor. Evcil kedi ve köpekler her ne kadar tuvalet konusunda eğitimli olsalar da bazı anlarda zemine dışkı bıraktıkları görülür. Kimi zaman tuvaletlerinin hijyenik olmayışı kimi zaman da bedensel yahut psikolojik bir rahatsızlıktan bunu yapabilirler. Ancak kokusu, insan hayatını rahatsız edecek ölçülere ulaşabilir. Parkedeki kedi köpek çiş kokusunda kurtulmanın yollarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

Evcil canlılar ile artık entegreli bir yaşam formuna dönüşmüş haldeyiz. Her apartmanda çok sayıda daire kedi ve köpekler bulunuyor. Kedi ve köpekler ise bu konuda zirvede. Çünkü ciddi anlamda temiz ve hijyene önem veren canlılar. Tuvalet eğitimleri daha çok küçük yaşlarda tamamlanıyor. Fakat bazen farklı sebeplerden ötürü laminat parke üzerine çiş yapabiliyorlar. Anlık olarak sildiğinizde koku yapmaz. Ancak siz evde yokken uzun süre parkede bekleyen kedi köpek idrarları ne yazık ki kokuya dönüşür. O hal de gelin parkeden kedi köpek çiş kokusu nasıl çıkar? sorusunu yanıtlayalım…

parkeden-kedi-kopek-cis-kokusu-1
Parkeden Kedi Köpek Çiş Kokusu Nasıl Çıkar?

Parkeden Kedi Köpek Çiş Kokusu Çıkarmanın Püf Noktaları

Parkeden kedi köpek çiş kokusu çıkarmak için önce ıslaklığın temiz bir bez ile alınması gerekiyor. Çünkü ıslaklık koku kadar parke kabarmasının da tehlikeli bir tetikleyicisidir. Eğer idrar sebebiyle parkenizde kabarmalar yaşandıysa Kabaran Parke İçin Neler Yapılabilir? 4 Adımda Çözüm yazısını okuyun. Biz şimdi koku gidermeyi anlatacağız. Evcil dostunuzun bu durumunun ardından hiç endişe etmeyin. Çözüm çok ama çok basit. İşte detaylar…

1.      Sirkeli Su İle Parkedeki Kedi Köpek Çiş Kokusu Çıkar

Herkes parke kokularını çözmede pahalı pahalı markalar, lüks deterjanlar özel karşımlar olması gerektiğini düşünüyor. Oysa çözüm hemen yanıbaşınızda ve sandığınızdan da çok ucuz fiyata duruyor. Sirke, geçmişten günümüze temizlik konusunda harika çözümler sunmuştur biz insanlara. Daha önce de Laminat Parke Kokusu Nasıl Giderilir? | 5 Adımda %100 Çözüm konusunda da sirkenin etkisinden bahsetmiştik. Peki kedi köpek çişinin laminat parkedeki kokusu sirkeyle nasıl çıkartılır. Aşağıdaki adımları izleyin.

  • Organik elma ya da üzüm sirkesi temin edin. Yapay ürünleri kullanmayın.
  • Geniş bir kovanın içine birkaç damla sirke damlatın ve birkaç dakika bekleyin.
  • Kedi köpek çişinin olduğu alana yumuşak bir bez ile sirkeli suyu uygulayın. Bunu birkaç kere tekrar edebilirsiniz.
  • Tüm bu işlemlerin ardından güzel esans kokulu bir vileda temizliği yapabilirsiniz.

NOT: Sirkeyi asla tek başına susuz bir şekilde kullanmayın. Kokusu çok keskin ve ağır olur.

2.      Laminat Parkelerden Kedi Köpek Çiş Kokularını Arap Sabunu İle Çıkarabilirsiniz

Arap sabunları en iyi parke temizleme elemanı. Hem doğal hem de sağlıklı bir madde oluşu da parkelere zarar vermiyor. Eğer ki evinizde kedi ya da köpeğiniz parkenize işer ve kokular çıkmaya başlarsa arap sabunu ile basit bir temizlik yapabilirsiniz. Biraz saf ve temiz su ve bir miktar arap sabunu bu sorunsalınızı çok rahat çözecek.

parkeden-kedi-kopek-cis-kokusu-2
Parkeden Kedi Köpek Çiş Kokusu Nasıl Çıkar?

3.      Parkeden Kedi Köpek Çiş Kokusu Çıkarmak İçin Doğru Deterjanları Seçin

Kimyasal maddeleri parkeye değdirmeden önce 2 defa düşünmek gerekir. Zira parkeler kimyasallara karşı hassastır. Evcil hayvan çiş kokusunu parkeden çıkarmak için illaki deterjan kullanacaksanız da içeriğinin mutlaka hidrojen peroksit bazlı olduğuna dikkat edin. Bu malzemeyi de temiz ve pamuklu bir bez ile parkeye uygulayın.

 

İlginizi çekebilir: Duvar Parkesi İle Evinize Hava Katın | 9 Duvar Parke Modeli

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button