Parkenin Rengi Nasıl Olmalı? 5 Etkili Fikir

Blog geri dön
parkenin-rengi-nasil-olmali-2

Parkenin Rengi Nasıl Olmalı? 5 Etkili Fikir

Parkenin rengi nasıl olmalı? Eviyle ilgili estetik ve zarif kaygıları olan her birey bu soruyu kendisine soruyor. Parke seçiminde renk çok önemli. Elbette her rengin kendine has bir güzelliği var. Ancak bazı renkler bazı evlerde çok başka güzel duruyor. Açık gri renkler, koyu ahşap tonları ya da cesur bir tercih olan siyah parkeler fark yaratan sonuçlar ortaya çıkarıyor. Sizin renginiz hangisi? Evinize en çok yakışacak rengi merak edenler için bir dekorasyon fikirleri yazısı oluşturduk. İşte detaylar…

parkenin-rengi-nasil-olmali-1
Parkenin Rengi Nasıl Olmalı?

Laminat Parkenin Rengi Nasıl Olmalı? (2023 Trend Önerileri)

Bir laminat parkenin rengi nasıl olmalı? diye merak ediyor fakat yanıt bulmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Bu anlaşılabilir bir durum. Çünkü bir insan ömründe birkaç defa zemin yenilemesi yapıyor. Bu tür alan döşemeleri çok uzun seneler kullanılan özellikteler. Temelde 2 tür parke rengi var. Koyu ve açık tonlar. Ama bu renkler de kendi içlerinde çeşitleniyor. Örneğin açık gri ile koyu gri ahşap parke farklı tonlardadır.

Bir parkenin rengi güzel olmalı. Döşendiği alana sıcaklık katmalı. Samimi ve zarif bir görüntü oluşturmalı. Elbette daha çok daha fazlasına sahip olmalı. Parkenin rengi nasıl olmalı? konusuna başlıklar halinde bakalım:

 • Bir parkenin rengi bulunduğu alana sıcaklı ve samimiyet katmalı.
 • Parkelerin renkleri alandaki diğer renk türleriyle bir kombinasyon içinde bulunmalı.
 • Her şeyden önce bir parke görüntüsü itibariyle kullanıcısının içini ısıtmalı.
 • Kimine göre canlı ve enerji verici kimine göre sakin ve soft renk seçeneği sunmalı.
 • Göze hitap etmeli. Kullanıcısının tarzını yansıtacak renkte olmalı.
 • Tüm bunlara ekstra olarak bir parkenin rengi hesaplı ve uygun fiyatlı olmalı.

Parkenin rengi nasıl olmalı? sorusuna genel hatlarıyla yanıt verdik. Şimdi konuyu biraz daha açarak parke öneriyle detaylandıralım.

a)      Açık Renk Parke Kullanışlı Olur

Kimisi kullanışlı parkeye önem verir. Bu kişiler için performans ve konfor başlıca parametredir. Bu tür risksiz seçimler için bizler açık renk parkeyi öneriyoruz. Çünkü her türlü ev stiliyle uyumlu ve fazlasıyla kullanışlı parkelerdir. Harika laminat parkeler var bu öneri için. AGT başta olmak üzere Çamsan, Kaindl ve Designfloor tavsiyemizdir. İşte birkaç öneri…

 • Bir parke açık renkte Natura 401 Niksar Ceviz olmalı
 • Bir parke açık renkte Natura 004 Pasifik Çam olmalı
 • Bir parke açık renkte Natura 005 Perge Çam olmalı
 • Bir parke açık renkte Natura Plus 502 Nil olmalı
 • Bir parke açık renkte Natura Plus 201 Kanyon Meşe olmalı
parkenin-rengi-nasil-olmali-3
Parkenin Rengi Nasıl Olmalı?

b)      Klasik Seviyorsanız Zemininiz Ahşap Renk Parke Olmalı

Klasik severler çok yoğun sayıda ülkemizde. Vitange ve klasik tarz özellikle evlerde seviliyor. Elbette ofislerde de çoğu kez tercih ediliyor. Peki ama klasik tarzda bir parkenin rengi nasıl olmalı? En başta koyu ahşap renk öneriyoruz. Tam bir ağaç görüntüsü ve hissiyatı sağlıyor. Elbette ağacın olduğu her yerde klasik stil rüzgarları eser. Birkaç öneri veriyoruz…

 • Klasik görünümlü bir parke Natura Plus 504 Selge renk olmalı
 • Klasik görünümlü bir parke Natura Plus 501 Trend Meşe renk olmalı
 • Klasik görünümlü bir parke Natura Line 504 Selge renk olmalı
 • Klasik görünümlü bir parke Natura Large 306 Toskana renk olmalı
 • Klasik görünümlü bir parke Concept 605 Loreto renk olmalı

c)      Akağaç Parke Rengi 2023 Yılında Çok Popüler

Ülkemizde bulunan Akağaçtan yani diğer adıyla akçaağaçlardan üretilen bu parkeler, açık ve soft tonları temsil eder. Modern ve sıcak bir ev ortamı oluşturmak isteyen müşterilerimize sıklıkla önerdiğimiz bir parke rengidir. Daha çok AGT ve Kaindl markalarımızda bu renk türünden ürünler bulunuyor.

Diğer yandan Akağaç parke modelleri ile hemen her mobilya takımının uyum sağladığı da önemli bir özellik. Günümüzde böyle uyumlu parke renkleri nadir bulunuyor. Risk almaktan hoşlanmıyor ve doğrudan sonuca ulaşmak istiyorsanız alışveriş sepetinize bu ürünleri ekleyin. İşte harika ürün tavsiyeleri…

 • Akağaç parke renkleri için Bella 103 Akasya
 • Akağaç parke renkleri için Bella 101 Lilyum
 • Akağaç parke renkleri için Klasik 550 Kashmir Teak
 • Akağaç parke renkleri için Modern 708 Safran Meşe
 • Akağaç parke renkleri için Modern 710 Kanyon Meşe

d)      Açık Meşe Rengi Laminat Parke İle Modernizmi Yakalayın

Parkenin rengi nasıl olmalı? diyorsanız size özel bir önerimiz daha olacak. En güzel parke renkleri arasında gösterilen ve günümüzün sevilen rengi olan açık meşe, hayalinizi gerçekleştirmeniz için bir fırsat. Modernizm, bugünün olduğu kadar yarının da en önemli yaşam stillerinden birisi olacak. Bugünden döşeyeceğiniz açık meşe rengi laminat parkeler ile geleceği de yakalıyorsunuz aynı zamanda. Uzun süreli kullanımların parke rengidir açık meşe.

 • Parkenin rengi açık meşe Modern 2005 Royal Meşe olmalı
 • Parkenin rengi açık meşe Modern 710 Kanyon Meşe olmalı
 • Parkenin rengi açık meşe Natura Plus 503 Volga olmalı
 • Parkenin rengi açık meşe Natura Slim 303 Minori olmalı
 • Parkenin rengi açık meşe Natura Slim 302 Napoli olmalı
parkenin-rengi-nasil-olmali-4
Parkenin Rengi Nasıl Olmalı?

e)      Gri Rengi En Kullanışlı Parke Rengidir

Günümüzde parkenin rengi nasıl olmalı? diyen birine genelde gri renk tavsiye edilir. Ara bir renktir ve çok güzel sonuçlar çıkarır. Açık tonu da koyu tonu da harikulade performanslar sergiler. Elbette rengi kadar kalitesine de odaklanılmalıdır. Bu da Yeşil Parke ile gayet mümkündür. Türünün en güzel gri renkleri için bizi seçin.

En Güzel Parkenin Rengi Nereden Bulunur?

Güzel parkeyi bulmak zor iş. Hem güzel hem de en kaliteli parkeyi bulmak çok daha zor iş. Çünkü sektörde bu iki parametreyi bir araya getirebilecek çok nadir marka var. Günümüzde ürününe güvenilebilecek 8-9 tane parke üreticisi var. Bunlar; AGT, Çamsan, Designfloor, Kaindl, Vario bunların başında geliyor. Hepsi de çok fazlası da Yeşil Parke mağazasında yer alıyor.

Parke satıcısında renk yelpazesi geniş olmalı. Bu da aynı zamanda çeşitliliğin de çok olması manasını taşır. Ne kadar çok çeşitli katalog incelerseniz aradığınız parke rengini çok daha rahat bulursunuz. Çünkü hiç ummadığınız bir anda karşınıza çıkacak olan bir renk sizi kendisine hayran bırakır. Böylece parkenin rengi nasıl olmalı? konusunda da bir sonuca ulaşmış olursunuz.

O halde yazımızı toparlarken 2023 renklerinin açık gri, koyu gri, beyaz, siyah ve ahşap tonları olduğunu söyleyelim. 2022 En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri yazımızda da çok daha detaylı girdik bu konuya. Oradan da dekoratif renk fikirlerine sahip olabilirsiniz.

 

Yeşil Parke Sipariş Hattı: 0 (531) 222 58 58

İletişim hattı: 0 (216) 335 34 68

İlginizi çekebilir: Sararan Parke Nasıl Temizlenir? 4 Etkili Yöntem İle %100 Çözüm

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button