Genel

Philips Zemin Temizleyici İle Islak Kuru Parke Silme Yöntemi | 2024

philips-zemin-temizleyici

Philips zemin temizleyici süpürgeler yeni teknoloji bir cihaz olup, ev temizliğinde hayatı kolaylaştırıyor. Kendi ikamesi olan birçok cihaz sadece kuru süpürme yaparken, philips süpürgelere yüzey temizleme özelliği de eklenmiş. Ek başlığın altına yerleştirilen mop sayesinde tüm yüzey ve parkelerinizi iz bırakmadan temizler.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Philips zemin temizleyici sayesinde temizlikte hem zamanınızdan hem de su ve deterjandan tasarruf edersiniz. Küçük bir su haznesi bulunan süpürge az miktarda su ve birkaç damla yüzey temizleyici deterjan ile evinizi silebilir. Yüzeyleri silerken yerde ıslaklık ve leke bırakmaz. Parke zeminlerinizde kullanarak da parkelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Parke zeminlerin silinirken çok ıslak kalmaması gerekir. Ne yazık ki vileda ile yapılan temizliklerde bez iyi sıkılmadığında zemin fazla ıslak kalabilir. Ancak Philips zemin temizleyici süpürge sayesinde parkeleriniz neredeyse kuru gibi temizlenir. Bu sayede hem parkelerinizin yıpranmasını önleyebilir hem de su tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Philips zemin temizleyici ile ilgili tüm merak edilenleri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz. Cihazı nasıl kullanacağınız, süpürgenizin bakımı ve temizlenmesi, özellikleri gibi pek çok konuya aşağıda hazırladığımız yazı dizisinde yer verdik. İşte Philips zemin temizleyici ile ilgili detaylar…

Phillips Zemin Temizleyici XC8349/01 Aqua Plus Nedir?

Yepyeni bir teknoloji ile üretilen Philips zemin temizleyici süpürge diğer süpürgelere göre benzersiz özelliklere sahip. Aqua plus süpürgelerin özellikleri parke ve zemin temizliğini ıslak olarak yapmak için üretilmiş tek dikey süpürgedir. Bu benzersiz yer silme özelliği sebebiyle Philips rakiplerine fark atmış gibi görünüyor. Diğer dikey süpürgelerin sadece kuru süpürme yaptığı özelliğe ek ıslak zemin temizlemenin de eklenmesiyle ortaya elinizden bırakamayacağınız bir cihaz çıkmış.

Philips Zemin Temizleyici İle Islak Kuru Parke Silme Yöntemi

Philips zemin temizleyici sayesinde ev temizliğinin temeli olan hem ıslak hem de kuru temizlemeyi aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Yeni nesil evlerin zeminleri çoğunlukla parke zeminlerden oluşuyor. Ancak doğru kullanım olmadığında parkeler kabarma yaparak, aşınma gösterebiliyor. Bunun en büyük sebebi de parke zeminlerin fazla ıslak olarak silinmesi.

Philips süpürge sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Aqua plus teknolojisi sayesinde süpürgenizin başlık altına kolayca takılan su haznesi ile parke zeminlerinizi hızlıca temizleyebilirsiniz. Başlık altına yerleştirilen mikrofiber bezler basitçe başlığa cırtcırtlanır. Temizlik sonrasında da kolayca çıkarılıp lavabo da yıkandıktan sonra kurutulup tekrar tekrar kullanılabilir.

1.      Elektrikli Süpürgenizi Hazırlayın

Philips zemin temizliği yapmadan önce süpürgenizi kullanıma hazırlamanız gerek. Öncelikle parke temizliği yapacaksanız hem silme hem de süpürme başlığını takmanız gerekiyor. Başlık altında yer alan su haznesini kolayca çıkartarak içerisine 1-2 damla parke temizleyici damlatabilirsiniz. Hazırladığınız su haznesinin kapağını kapatıp başlığa monte edin. Temizlik bezini de başlığa takarak süpürgenizi temizliğe hazırlayın.

Elbette ki başlık hazırlığından önce cihazınızı şarja takarak ilk aşamada en az 8 saat şarj olmasını sağlayın. Sonrasında da dikey süpürge üzerinde yer alan göstergeden süpürgenizin dolup dolmadığını kontrol edebilirsiniz. Süpürgeniz yüzde yüze ulaştığında kullanıma hazır olacaktır.

2.      Parke Yüzeyinde Yumuşak Bir Temizlik Yapın

Philips zemin temizleyici başlığının altında yer alan mikrofiber bezler parke zeminler için uyumludur. Bu bez sayesinde parkeleriniz çizilmeden pırıl pırıl olur. Yumuşak bir temizlik sağlayan bezi sayesinde parkelerinizin ömrü daha uzun olacaktır. Silme işlemi sırasında süpürme işlemi de gerçekleşeceği için parkeleriniz de tek bir toz ve pislik kalmadan temizliğiniz tamamlanacaktır.

3.      İnatçı Parke Lekeleri İçin İşlemi Birkaç Kez Tekrarlayın

Philips zemin temizleyici ile parkenizin üzerinde yer alan birçok lekeyi çıkartabilirsiniz. Bazı lekeler kuruyarak kalıcılaşabilir. Bu tür lekeler için süpürgenizle aynı leke üzerinde birkaç kez aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. Birkaç defa üzerinden geçtiğinde lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

4.      Çıkmayan Lekeler İçin Ekstra Vileda Yapın

Bazı inatçı ve zorlu lekeler zamanla kuruyarak parkelerden çıkması zorlaşabiliyor. Aqua plus zemin üzerinde çok ıslak temizlik yapmadığı için kurumuş lekeleri çıkaramayabiliyor. Böyle durumlarda daha ıslak bir temizlik gerekeceği için vileda yardımı ile bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Ancak gündelik lekeler ve tozlar için süpürgenizin ıslak başlığı yeterli olacaktır.

Güncel Philips Zemin Temizleyici (XC8349/01 AQUA PLUS) Fiyatları 2024

Güncel Philips zemin temizleyici fiyatları artan ekonomik koşullar sebebiyle yıl içerisinde değişiklik gösterdi. Geçtiğimiz yıl güncel fiyatının yarı fiyatına satışa sunulan süpürge günümüzde iki katı fiyatına ulaşmış görünüyor. Philips zemin temizleyici 2024 yılında ortalama satış fiyatı 11.650 TL olarak satılmaktadır. Aşağıda hazırladığımız listeden yıllara göre süpürgenin fiyat artışlarını inceleyebilirsiniz. İşte detaylı liste…

  • 2020 yılında Philips zemin temizleyici XC8349/01 Aqua Plus fiyatı ortalama 3,650 TL’ydi.
  • 2021 yılında Phillips zemin temizleyici XC8349/01 Aqua Plus fiyatı ortalama 4,750 TL’ydi.
  • 2022 yılında Phllips zemin temizleyici XC8349/01 Aqua Plus fiyatı ortalama 6,500 TL’ydi.
  • 2023 yılında Philips zemin temizleyici XC8349/01 Aqua Plus fiyatı ortalama 11,650 TL oldu.
  • 2024 yılında Phillips zemin temizleyici XC8349/01 Aqua Plus fiyatı ortalama 15,000 TL olacak.
  • 2025 yılında Philips zemin temizleyici XC8349/01 Aqua Plus fiyatı ortalama 17,650 TL olacak.

Philips Zemin Temizleme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Philips zemin temizleyici hakkında merak edilen sorulara da buradan cevap vermek istedik. Philips zemin temizleyici almadan önce aklınıza takılan herhangi bir soru kalmaması için aşağıdaki başlıklarda sık sorulan soruları cevapladık. İşte sık sorulan sorular ve yanıtları…

a)     Philips ile laminat parke silinir mi?

Philips zemin temizleyici ile gönül rahatlığıyla parkelerinizin temizliğini yapabilirsiniz. Yumuşak bir bez ile silme işlemi gerçekleştiği için parkelerinizde çizilme, aşınma gibi herhangi bir sorun gerçekleşmez.

b)     Philips Aqua Plus parkeleri çizer mi?

Philips aqua plus parkelerinizi çizmez.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

En Ucuz Halıfleks Fiyatları 2023 | 1 M2 Halıfleks Kaç TL?

2023’ün En Çok Tercih Edilen Halıfleks Renkleri İle Tanışın!

Kalın Halıfleks Nedir? Özellikleri ve 5 Harika Model Tavsiyesi

Döşeme Halıfleks Nedir? Modelleri ve Özellikleri

Samur Halıfleks Modelleri ve M2 Fiyatları

c)      Philips zemin temizleyici parkedeki kedi kılını alıyor mu?

Philips aqua plus ile yerlerinizi silerken aynı zamanda süpürme işleminizi de gerçekleştirmiş olursunuz. Aynı zamanda kedi kılı toplamak için süpürge kutusu içerisinde ekstra bir başlık daha bulunmaktadır. Uygun başlığı tercih ederek temizliğinizi tamamlayabilirsiniz. Şarj süresi de bir evin tamamını süpürmek için yeterlidir.