PVC Döşeme Modelleri ve Fiyatları

Blog geri dön

PVC Döşeme Modelleri ve Fiyatları

Düşük maliyeti uzun kullanım ömrü ile yer döşemelerinin en çok tercih edilen ürünlerinden birisi olan PVC yer döşemesi her bütçeye uygun çeşitli desenleri ile sizlere sunuluyor. Özellikle dayanıklı olması nedeniyle tercih edilen bu döşeme oldukça çok talep görmektedir. PVC doğal olmayan sentetik dediğimiz bir plastik türüdür. Kimyasal formül olarak klor ve etilen adı verilen diğer adıyla ham petrol ürününden imal edilir. İşlendiklerinde genelde vinil ismi verilen polivinil klorür (PVC) maddesi adı verilen ürün oluşur.

Isı iletkenliği düşüktür. Yağ ve su emme özelliği de düşüktür. Elektrik yalıtkanlığı ve ses yalıtkanlığı yüksektir. Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Sıvıya karşı gösterdiği dayanıklılık nedeniyle sıvı malzeme içeriğine geçmez ve zeminde kalır. Bu sayede kolay temizlenebilir özelliği vardır.

Soğuğa, sıcağa, ateşe, yağmur ve kara karşı dayanıklıdır.

PVC Döşeme Modelleri

Homojen PVC Döşeme Çeşitleri;

Dayanıklılık özelliği ile en çok öne çıkan döşeme modelidir. Tek katmanlı ve iç – dış aynı desen ve yapıya sahiptir. Kolay uygulanması, ekonomik olması ve bakım gerektirmeyen bu döşeme çeşidi spor salonu, alışveriş merkezi, hastane, okul gibi geniş alanlarda kullanılır.

Akustik PVC Zemin Döşeme;

Ortamda oluşan gürültüyü azaltmak amacıyla kullanılan bir döşeme türüdür. Ses emici özelliğinin yanı sıra sesin yankı yapmasını da önler. Dayanıklı ve kullanışlı bir malzeme ürünüdür. Sinema salonları, hastane, ofislerde kullanılır.

Kondaktif PVC zemin Döşeme;

Kalabalık ortamlarda bulunan alanlarda direnç gösteren ve uzun yıllar boyunca bozulma olmadan kullanılan dayanıklı bir PVC döşeme çeşididir. Fabrika, hastane, okul, endüstriyel kuruluşlar gibi alanlarda kullanılır.

PVC döşeme ürünler birçok alanda kullanılırlar. Kullanım hayatları birçok yerde değişiklik göstermekle beraber kolay temizlenmesi, uzun ömürlü olması, dayanıklı olması ve düşük maliyeti ile günümüzde çokça tercih edilmektedir. Fazlaca rengi, deseni olmasıyla birlikte hem kullanım kolaylığı hem de renk seçeneği ile her ortama uyum sağlamaktadır.

Her kalitede ve her bütçeye uygun olarak bulunan PVC döşeme ürünlerini 50 Türk Lirasından 700 Türk Lirasına kadar bulmak mümkündür.

Sitemiz www.yesilparke.com adresinde aradığınız türde PVC yer döşeme modelini uygun fiyata bulmanız mümkündür.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Call Now Button
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?