Genel

PVC Yer Döşemesi Fiyatları | M2’si Ne Kadar Oldu? | 2024

PVC yer döşemesi fiyatları 2024 yılında İstanbul ve çevresinde oturanların yaşam alanlarını yenileyecekleri zaman öne çıkan bir konudur. Bilindiği üzere yer döşeme sistemlerinde en çok tercih edilen seçenek grupları vardır. Lamine ve laminat bunlardan en sık kullanılanıyken üçüncüsü de PVC yer döşemesidir. Sağlamlığıyla öne çıkan ve kullanıcıları kendine hayran bırakan bu ürünler hakkında detaylı bilgi hazırladık.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

PVC Yer Döşemesi Nedir?

PVC, yaygın bir zemin kaplama sistemidir. Sağlamlığıyla öne çıksa da bir bakıma şıklığı da temsil eder. Doğal olmayan ürünlerden üretilen plastik temelli bir yapısı vardır. Ana materyali ise klor ve etilendir. Bu iki materyal bir araya gelip işlendiğinde vinil ismi verilen ‘polivinil klorür’ meydana gelir. Kısaca PVC yer döşemesinin üretimini bu şekilde betimleyebiliriz.

PVC Yer Döşemesi Kullanım Alanları

Bu ürünler homojen yapıdadır. Geniş kullanım alanına sahip olsa da büyük oranda okul, hastane ve ofis türündeki yapıların zemin kaplamasında tercih edilir. Rulo halinde satılır ve taşınması gayet basittir. Montajı ise diğer parke çeşitlerinden farklıdır. 2 milimetre kalınlığındaki yapısıyla zeminlere yapıştırılarak tutturulur. Yani buradaki döşeme aslında yapıştırma manasını taşır.

Fakat bazı çeşitlerinde de çimento şap üzerine de döşendiği olur. Buna da dekorasyon literatüründe ‘Marley Kaplama’ adı verilir. Bazen de toplumumuzda serme marley ismiyle de karşımıza çıkar. Genelde insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Çünkü dayanıklı ve güçlü bir yapısı vardır. Kolay kolay yıpranmaz, uzun süre kullanıma izin verir. Özellikle de kaliteli bir ürün ile usta işçiliği buluşturursanız uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Peki PVC yer döşemesi yatları ne kadar? 2024 yılında zam geldi mi? En uygun PVC ürünlerine nasıl ulaşabilirsiniz? İşte detaylar…

PVC Yer Kaplama Su Geçirir mi?

Zemin sistemlerinin performansını gösteren detaylardan birisi de su ile imtihanlarıdır. Bilindiği üzere laminat ve lamine parkelerde yüksek nem ve su miktarı şişmelere sebep oluyor. Peki bu durum PVC yer döşemesi içinde geçerli mi? Kısaca hayır demek mümkün. Zira hammaddesinin özelliği ve üretim tekniği sayesinde PVC su geçirmez. Yapısındaki materyaller suya karşı dayanıklıdır. Zaten bu sebeple yoğun hareketliliğin olduğu zeminlerde tercih ediliyor. Ayrıca bazı PVC modelleri su geçirmediği için duvar kaplamada da tercih ediliyor.

PVC ile alakalı bir diğer merak edilen konu ise sağlıklı olup olmadığıdır. Bazı kullanıcılar kulaktan dolma bilgiler neticesinde bu döşeme ürünlerinin kanser yaptığını bile düşünebilmektedir. İlk olarak tüm bunların asılsız olduğunu, bu ürünlerin herhangi bir sağlık sorununa sebebiyet vermesinin imkânsız olduğunu belirtmekte fayda var. Amerika İlaç Birliği yaptığı araştırmalar sonucunda PVC hammaddesindeki materyallerin insanlara herhangi bir sorun teşkil etmediğini açıkladı.

Sadece dikkat etmeniz gereken şey aldığınız ürünün kaliteli olmasıdır. Bunun için de detaylı bir araştırma yapmanıza hiç gerek yok. Yeşil Parke yıllardır PVC kaplama konusunda binlerce kullanıcının mutluluğunu sağladı. Sizler de bizi tercih edebilir, kusursuz hizmetlerimizden ve kaliteli ürünlerimizden faydalanabilirsiniz. Üstelik PVC yer döşemesi fiyatları konusunda da rekabetçi oranlara sahibiz.

PVC Yer Döşemesi Fiyatları 2024

PVC yer kaplama seçmeden önce fiyat ve performans orantısına dikkat edilir. Çünkü her kullanıcı yaşam alanına kullanışlı ve şık bir zemin kaplama yaptırırken aynı zamanda bunun makul fiyatlarda olmasını ister. Özellikle de son yıllarda ülkedeki ekonomik sorunlar bireylerin bu tür masraflara daha temkinli yaklaşmasına sebep oldu.

Parke satış ve montajı için yola çıktığımız 2000 yılından günümüze kadar binlerce kişiye hizmet sağladık. Her zaman için müşteri memnuniyetini ön planda tutarken bunu sağlamak için yüksek kalitede ürünleri makul oranlar ile buluşturduk. Günümüzde de bu durum aynı şekilde devam ediyor. En güvenilir ve samimi fiyatlara ulaşmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. Arayın, profesyonel ekiplerimizin kusursuz hizmetiyle tanışın.

PVC yer döşemesi fiyatları ürün kalitesine ve ebatına göre farklılık gösteren bir detaydır. Buradan net bir oran belirtmek hatalı olur. Yine de metrekare hesabına göre belirlendiğini belirtelim. Uygulanacak alanı ölçerek bize ilettiğinizde detaylara ulaşabiliyorsunuz.

PVC Döşeme mi Parke mi Daha Pahalı?

PVC döşeme ve parke, farklı fiyat aralıklarında gelir ve genellikle kullanılan malzeme, kalite seviyesi ve marka gibi faktörlere bağlı olarak fiyatları değişir. Hangisinin daha pahalı olduğu, belirli bir ürünün spesifik özelliklerine ve kalitesine bağlıdır. Ancak, genel olarak konuşmak gerekirse:

PVC Döşeme: PVC döşeme genellikle daha uygun fiyatlı bir seçenektir. PVC döşemenin fiyatı, kullanılan malzeme kalitesine, kalınlığına, desen ve renk çeşitliliğine ve döşeme yöntemine bağlı olarak değişir. Daha uygun fiyatlı PVC döşemeler genellikle kaliteli ahşap veya taş desenlerine sahip olabilir, ancak daha yüksek kaliteli ve dayanıklı PVC döşemeler daha pahalı olabilir.

Parke: Parke, genellikle PVC döşemeye göre daha yüksek fiyatlı bir seçenektir. Parke fiyatı, kullanılan ahşap türüne, kalınlığına, cilalama ve kaplama yöntemlerine, desen ve renk çeşitliliğine ve markaya bağlı olarak değişir. Daha kaliteli ve dayanıklı ahşap türleri kullanılarak üretilmiş parke, daha pahalı olabilir.

Ancak, her iki seçenekte de fiyatlar büyük ölçüde değişebilir ve genel bir karşılaştırma yapmak zor olabilir. Ayrıca, PVC döşemenin uzun vadede daha az dayanıklı olabileceğini ve daha sık yenilenmesi gerekebileceğini göz önünde bulundurmak önemlidir. Bu nedenle, alım kararı verirken sadece başlangıç maliyetini değil, aynı zamanda uzun vadeli maliyetleri de göz önünde bulundurmak önemlidir.

 

İlginizi çekebilir: Dış Cephe ve Bahçe Aksesuarları Modelleri 2022