Genel

Retro Duvar Kağıdı Özellikleri ve M2 Fiyatları | 2024

Retro duvar kağıdı, günümüzde geleneksel tasarımları seven ve eskinin görsel büyüsüne inanan kullanıcılar için üretilmiş ürün guruplarıdır. Duvar kağıtları bilindiği üzere son dönemde çok sık tercih edilmektedir. Eskiden sadece lükslüğün simgesi iken artık günümüzde her bütçeden birey yaşam alanlarının duvarlarına bu özel ürünleri kaplayarak şıklık ve zarafete ulaşabiliyor. Çok farklı çeşitleri var.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Retro da bunlar bir tanesi. Retro, eski ve güzel olanı temsil eder. Günümüzde dekorasyon alanının tamamında özel olarak tercih edilir. İnsanlar yeninin getirdiklerinden sıkılınca eskinin zarafetine ve ihtişamına yeniden kavuşmak için retro ürünlere başvurur. Duvar kağıtları için de bu durum geçerli. Ofis duvarlarına, mutfaklara, banyolara ve salonlara çok sık döşetilir. Zira kullanıcılara birçok fayda sağlar. Retro duvar kağıdı faydalarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Retro Duvar Kağıdı Ne Demek?

“Retro duvar kağıdı”, genellikle geçmiş yıllarda popüler olan desenleri ve tasarımları içeren duvar kağıtlarını ifade eder. Retro tasarım terimi, genellikle 20. yüzyılın ikinci yarısının ortalarına kadar olan döneme atıfta bulunur ve o dönemin tarzını veya estetiğini çağrıştıran unsurları içerir. Retro duvar kağıtları, 1950’lerden 1980’lere kadar olan dönemlerin renkli desenlerini, soyut formları, geometrik şekilleri, çiçek motiflerini veya vintage görünümlü tasarımları içerebilir.

Bu tür duvar kağıtları, nostaljiyi ve eski dönemlere duyulan özlemi yansıtan ve mekana benzersiz bir karakter kazandıran bir dekorasyon seçeneğidir. Retro duvar kağıtları, özellikle vintage tarzı dekorasyon sevenler veya geçmişin estetiğine ilgi duyanlar tarafından tercih edilir. Ayrıca, bu duvar kağıtları modern bir mekanda kontrast oluşturarak dikkat çekici bir dekoratif öğe olarak da kullanılabilir.

Retro Duvar Kağıdı Özellikleri Neler?

Duvar kağıtları, kapalı alanlardaki duvarlara uygulanan bir tür bina kaplama sistemidir. Rulo halinde toplanarak satılır. Boyutları ise temel olarak şu şekildedir: Genişlik: 0,53 – 0,75 – 1,06 m Uzunluk: 10 ve 25 m Eskiden kağıttan üretiliyordu. 18. Yüzyıla kadar Avrupa genelinde bu şekilde kullanıldı. Fakat sonrasında dayanıklılığını arttırmak amacıyla kumaştan üretilmeye başlandı. Böylece hem dayanıklılık seviyesi arttırıldı hem de şıklığı yükseldi. Genel özelliklerini de birkaç maddede belirterek ürünleri daha iyi tanımanıza imkan sağlayacağız:

  • En temelde dekoratif açıdan kullanıcılara harika avantajlar sağlar. Kullanılan alanın enerjisi değişir. Şıklık ön plana çıkar.
  • Duvar yüzeyinde bulunan çatlak ya da deliklerin kapatılmasına imkan tanır. Böylece kapatıcı bir özelliğe sahiptir diyebiliriz.
  • Yeni nesil Retro duvar kâğıdı modelleri güneş ışınlarına karşı hayli dayanıklı seviyededir. Kolay kolay renklerinde solma yaşanmaz.
  • Özel yapısı sayesinde leke ve kir tutmaz. Üstelik temizliği de çok kolaydır. Yeni nesil duvar kağıtları ıslak bez ile kolaylıkla silinebilmektedir.
  • Montajı biraz zor olsa da söküm işlemi hayli basittir. Eğer değişim istenirse kolaylıkla kağıtlar çıkarılabilir.
  • Diğer duvar kaplama ürünlerine göre fiyatları gayet makul orandadır. Bütçeleri yormaz.

Tüm bu özellikler elbette kaliteli ürünlere ulaşıldığında mümkün olabilmektedir. Bunun için ise en doğru adres Yeşil Parke mağazasıdır. Detaylı bilgi için Yeşil Parke iletişim araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca web mağazasındaki harika ürünlere göz atabilirsiniz.

Retro Duvar Posterleri ve Kağıtları Nerelerde Kullanılır?

Duvar kağıdı konusunda günümüzde binbir çeşitten bahsedebilmek mümkün. Yalnız her bireyin istek ve beklentisi farklı olduğundan arz-talep doğrultusunda üretim ve satış gerçekleşir. Retro duvar kağıdı modelleri günümüzün çok seçilenler arasında bulunur. Peki bu poster duvar kağıtları nerede kullanılır? Aslında bir duvar kağıdının belirli bir alanda kullanıldığını belirtmek yersiz olacaktır. Zira duvar kağıtları duvarın bulunduğu ve kaplamak istendiği takdirde her alanda kullanılabilmektedir. Bu aşamada başta oturma odaları, salonlar olmak üzere evin her odasında rahatlıkla dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir.

Bunların yanı sıra ofis, hastane, tiyatro ve sinema salonları gibi birden fazla noktada da kullanım şansı bulunmaktadır. Çünkü dekorasyonun var olduğu ve insanın bulunduğu her noktada kullanmaya uygundur. Bu aşamada uygun görüldüğü takdirde retro başta olmak üzere birçok çeşit rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle mutfak da yaygın kullanılan yerlerden birisidir.

Country Duvar Kağıdı (Retro Duvar Kağıt) Nasıl Yapıştırılır?

Retro duvar kağıdı istenen şekilde dursun ve dekorasyon anlamında bütünlük sağlaması amacıyla yapıştırma kısmına dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle duvar kağıdı metrekaresi duvar boyutuna göre en doğru şekilde ayarlanmalıdır. Boyutlar tek parça halinde gelmediği için en önemli kısım kağıdın yapıştırılması sırasında öne çıkmaktadır. Duvar kağıdı yapıştırırken ortadan değil duvarın en köşe kısmından başlanmalıdır. Boy ve erişebilirlik anlamında kolaylık sağlayacağından dilerseniz en alt kısımdan başlayıp yukarı doğru ilerletebilirsiniz. Bu aşamada doğru bir duvar kağıdı yapıştırıcısı kullanmalısınız. Çünkü bu yapıştırıcı sayesinde duvarda kağıt doğrudan bulunacak ve en iyi şekilde yapışacaktır.

Retro Duvar Kağıdı Fiyatları 2024 Bilgisi

Duvar kaplaması yaparken öncelikli olarak ürünlerin maliyetini göz önünde bulundururuz. Zira geniş alanlara döşeme yapılması gerekmektedir. Bu da çoğu zaman geniş ölçekli ürün satın almak anlamına gelir. Günümüzde duvar kağıtları çok farklı yapılarda karşımıza çıkar. Kimi 3 boyutlu iken kimi de silinemez özelliktedir. Farklılıklar fiyatların da belirleyici olmasına katkıda bulunur. Peki Retro duvar kâğıdı fiyatları 2024 yılında kaç TL oldu? Duvar kâğıdı döşetmek pahalı mı? İşte detaylar… Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte ev dekorasyonunda talepler arttı. Kullanıcılar hızlı, avantajlı ve şık ürünler ile evlerinin duvarlarını kaplatmak istiyor. Bunun için de arama motorları üzerinden detaylı bir araştırmaya giriliyor.

Öncelikle duvar kağıtlarının fiyatlarının değişken olduğunu belirtmeliyiz. Tek bir fiyat skalası üzerinden konuyu açıklamak ne yazık ki mümkün değil. Bunun için öncelikle uygulanacak duvarın ölçüsünü almanızda fayda var. Net bir ölçü olduğunda ne kadar kağıda ihtiyacınız olacağını da bulmuş olacaksınız. Yeşil Parke Retro duvar kağıdı fiyatları 2024 yılında da gayet makul oranlar ile satışa sunuluyor. En üst kaliteye sahip bu ürünleri makul fiyatlara alarak uzun seneler yaşam alanlarınızı şıklığa kavuşturabilirsiniz. Talep edilmesi durumunda kaplama ustalarının da teminatını sağlıyoruz. Başta İstanbul olmak üzere ülkenin her bir köşesine hizmet ulaştırmaya devam ediyoruz.

Retro Duvar Kağıdı Kaç TL?

Şık bir duvar dekorasyonuna sahip olmak kadar bunu makul fiyatlar ile elde etmek önemli bir faktördür. Bu sebeple sıklıkla ‘Retro duvar kağıdı kaç TL?’ sorusu gündeme gelir. Fiyatlar değişkenlik gösterse de genel olarak 575 TL ile 1100 TL arasında değişkenlik gösterir. Elbette ne kadar ödeyeceğiniz alacağınız ürünün kalitesine ve özelliklerine göre farklılık gösterecektir. 3 boyutlu bir duvar kağıdı fiyatı haliyle düz bir model ile aynı olmaz. Konu hakkında detaylı bilgi için Yeşil Parke duvar kağıdı koleksiyonuna göz atabilirsiniz.