Genel

Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı? 6 Önemli Püf Noktası

salon duvar kagidi 11

Eve bir misafir geldiğinde insanların ilk dikkatinin çekeceği yer salon kısımlarıdır. Salon duvar kağıdı seçimlerinde bireylerin minimum bir dekorasyon fikrine sahip olması bu nedenle önemli. Misafirler evlerin salon kısımlarında ağırlanır, buralarda hoş sohbetler eşliğinde yemek yenir çoğu zaman. Burada bir tasarım ahenginin yakalanması, enerjisi yüksek bir ortam sağlar. Peki bu konuda neler yapılabilir? Salonlar için en güzel duvar kağıdı dekoratif fikirleri neler? Salonda duvarlar nasıl olmalı? harika ve bol bilgili bir yazıyla daha karşınızdayız. Salonunuzun duvar kağıdını seçerken evvela alanın nasıl bir stile bürünmesini istiyorsunuz bunu sormalısınız kendinize. Sert mi? Havalı mı? Sakin mi? Minimalist bir stil mi yoksa? Doğru stil belirlemek devamında doğru ürünleri de getirir. Gelin birkaç salona özel dekorasyon tavsiyesinde bulunalım. Salonlara duvar kağıdı kaplatacaklar için öneriler:

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

 • Duvar kağıdı alırken Renklerin Etkisini de Dikkate Alın
 • Salon duvar kağıtlarında Aydınlatmayı Atlamayın
 • Tema Oluşturun
 • Desenlerin Boyutuna Dikkat Edin
 • Tek Duvara Yoğunlaşın
 • Duvar kağıtlarını salonda Test Etmeden Karar Vermeyin

Salon Duvar Kağıdı Nasıl Olmalı?

Salon duvar kağıdı, belli bir standartta olmalı. Şık, güzel görünümlü, yer yer zarif ama bir ağırlığı olan türde görünüm sunmalı alana. Ama böylesine ince hesaplar yapmak elbette kimi zaman zor oluyor. Bu nedenle bir tasarım desteğine ihtiyacınız olacak. Nasıl olmalı? sorularınıza bir yanıt olacak harika dekorasyon önerileri sunacağız. İşte detaylar…

1)      Duvar Kağıdı Seçerken Renklerin Etkisini Muhakkak Dikkate Alın

Renkler, dekorasyonda etkisi en büyük unsurlardır. Tek başına şık yapabileceği gibi kötü görünümü de ayağınıza getirebilir. Eğer amacınız alanınız geniş göstermek ise kesinlikle mavi, mor ya da yeşil tonlarında bir duvar kağıdına yönelebilirsiniz. Bu tür sıcak ve samimi renkler her sene trendlerin içinde yer alır. Kağıt satın alırken mobilyanızı, yer döşemenizi hatta kapı renklerini dahi göz önünde bulundurmaktan geri durmayın. Bir uyum yakalayabilirseniz işte o zaman istediğiniz duvara kavuşmuş olursunuz. Salon için en etkili duvar kağıtları:

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

 • Salonlarda rengiyle etkili Genesis 3500-6 modeli
 • Salon için en iyi Makro Mix 1400-5 duvar kağıdı
 • Salonda şıklığı gösteren Makro Mix 2300-6 modeli
 • Salon için Makro Mix 3700-6 duvar kağıdı modeli
 • Salona uygun Lamos 6601-05 duvar kağıtları

2)      Duvar Kağıdı Alırken Aydınlatmayı Atlamayın

Renklerin salondaki ambiyansı belirlemede etkisi herkesçe malum. Renkleri canlı gösteren ve alan enerjisini yükselten şey ise ışıktır. Güneş ışığı yüksek alan evlerin aurası daha yüksek oluyor. Aynı şekilde avize türü aydınlatmalar ile de tasarımınızda gösterişi daha da arttırabilir, duvar kağıtlarınızın şıklığını daha da ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu sizin elinizde. Bu sebeple salon dekorasyonu yaparken aydınlatmayı da mutlaka düşünün.

3)      Tema Oluşturun

Salon duvar kağıdı seçimleri esnasında tema oluşturmanın önemine değineceğiz. Tema, bir alanın kimliği, verdiği mesaj ya da stil olarak ifade edilebilir. Buna göre salonunuz için bir temanızın olması gerekiyor. Nasıl bir salon hayalini kuruyorsunuz? Resmi mi? Yoksa daha çok doğal motiflerde bir salon mu? Satın alacağınız duvar kağıdının renk ya da motifleriyle her iki seçenekten birini sağlayabiliyorsunuz. Doğal temalı duvar kağıdı modelleri:

 • Doğal temalı Lamos 6603-03 duvar kağıdı
 • Doğal stilde Retro 5003-02 duvar kağıtları
 • Doğal Genesis 4000-3 duvar kağıdı
 • Genesis 781-9 modeli
 • Doğal tasarıma uygun Royal Port 8807-03 modeli

4)      Salon Duvar Kağıdı Seçimlerinde Desenlerin Boyutuna Dikkat Edin

Renkler kadar etkili ve güçlü tasarımsal özelliğe sahip bir şey daha var. O da desenlerin gücüdür. Duvar kağıtları desenli ve 3 boyutlu olarak üretim yapılabiliyor. Desenler ise farklı boyut, renk ve tasarımsal ölçüleriyle karşımıza çıkıyor. Küçük duvar kağıdı desenleri salonu daha büyük gösterir. Tam tersi durumda yani büyük desenli duvar kağıtları da alanı olduğundan çok daha küçük göstermektedir. Ara boy her zaman iyidir. Aşırılardan kaçının. Desenler hakkında birkaç önemli bilgi verelim. Desenli duvar kağıdı seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Büyük desenler alanı küçük yapar.
 • Küçük desenli duvar kağıtları salonu dar gösterir.
 • Yatay desenli kağıtlar tavan yüksekliğini daha basık gösterir.
 • Dikey desenli duvar kağıtlar salonu daha yüksek gösterir.
 • Geometrik desenli ürünler salonu çağdaş ve modern gösterir.
 • İnce çizgili ve yumuşak renkli duvar kağıtları alanda sıcaklığı ve samimiyeti arttırır.

5)      Tek Duvara Yoğunlaşın

Duvar kağıdı ile tüm salonunuzu kaplatmak bazen sizi tedirgin edebilir. Bunun nedeni hata yapma korkusudur. Eğer tasarım oluşturmakta kararsızlık ve tereddüt yaşıyorsanız belli bir alana odaklı çalışarak riskinizi en aza indirebilirsiniz. Örneğin tüm salonu duvar kağıdıyla kaplatmak yerine televizyon ünitenizin arka kısmına şık bir görsel oluşturabilirsiniz. Yeni nesil ve çağdaş mimaride bu teknik artık çok sık kullanılmaktadır.

6)      Ürünü Test Etmeden Karar Vermeyin

Salon duvar kağıdı zor döşenen, döşendikten sonra da sökülmesi zor olan bir üründür. Söküldüğünde ise tekrar duvarınızı kullanmanız mümkün olmaz. Yeniden boya yaptırmanız gerekir. Bu neden yapacağınız karar en iyi ölçüde başarıyla sonuçlanmalı. Aksi durumlarda salonunuzun duvarlarında sıkılır ve yaşam alanınızdan keyif almamaya başlarsınız. Peki ürünü nasıl test edebilirsiniz? Günümüzde test boy siparişi verilebiliyor. Daha az ölçüde ve sadece duvarınızdaki duruşunu görmek için bunları satın alabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarınızdan bir çıktı alarak duvara tuttuğunuzda bu bile size bir miktar fikir verecektir.

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

2022 – 2023 Modern Salon Duvar Kağıdı Modelleri

Yeşil Parke mağazası 2022 – 2023 sezonu için modern, şık ve çağdaş salon duvar kağıdı modellerini yayımladı. İçerisinde her türlü tarz ve stile hitap eden yüzlerce ürün var. Rustik, modern, minimal, geleneksel, klasik, vintage, aykırı gibi dekor stilleri bizim kataloglarımızda mevcut. Modern bir görünüm için Royal Port 8809-04 salon duvar kağıdı modelimizi tercih edebilirsiniz. Harikulade bir görünümü var. Ayrıca Cashmir 150-8 modeli daha çok resmi ve ciddi bir alan oluşturmak isteyenlere hitap eder. Koyu renkli oluşuyla da kir tutmama seviyesi daha da artmaktadır. 2022 – 2023 en güzel salon için duvar kağıtları:

 • 2022 – 2023 yılı için Royal Port 8815-02 duvar kağıdı
 • 2022 – 2023 yılı için Cashmir 250-1
 • 2022 – 2023 yılı için Cashmir 400-1 duvar kağıtları
 • 2022 – 2023 yılı için Cashmir 400-2
 • En güzel Makro Mix 76-4 duvar kağıdı
 • Makro Mix 76-2

Daha geniş ve bol çeşitli bir duvar kağıdı kataloğu için online sipariş sitemizi ziyaret edin. Renk, desen, ölçü, boyut, tarz gibi faktörlerin her türlü karşılığı bu koleksiyonlarda.

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri

Salon Duvar Kağıdı Fiyatı ve Online Sipariş

Salonlar için kaplanacak olan duvar kağıtlarının fiyatı çok merak ediliyor. Her markanın farklı bir kalite yaklaşımı olduğu için fiyatların da değişken olduğunu görüyoruz. Bugün metresi 100 TL olan kalitede de bir ürün var metresi 300 – 400 TL olan kalitede ürünler de mevcut. Önemli olan sizlerin hangi kalite ve tarzda bir arayışa sahip olduğunuz. Bizleri arayıp bu konularda bilgi almanız tavsiyemizdir.   İlginizi çekebilir: Parke ve Süpürgelik Uyumu Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey