Genel

Salon Parke Modelleri | Döşemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

salon parke modelleri 11

Yaşam alanlarında dekorasyona yön vermede zemin döşemeleri büyük paya sahip. Salon parke ürünleri de bireylerin sıklıkla vakit geçirdiği bir alanın enerjisini yükseltmeye yaramaktadır. İnsanlar gündüzleri yoğun bir tempo ile gündelik hayatın temposuyla boğuşur. Artık günümüzde ruhen, zihnen ve bedenen dinlenilebilecek en iyi alanlar evlerdir. Özellikle de oturma odası ya da salon gibi alanlarda keyif saatleri yapılır. Bu neden diğer odalara oranla daha fazla özen göstermemiz gereken bir bölgeden bahsediyoruz. Geçen yıllar dekorasyon ve mimari açıdan çok sayıda yenilikçi adımı getirdi. Birbirinden özel ürünler ile farklı bir dekoratif sonuçlar alındı. Ancak böylesine köklü değişimlere rağmen parke modası asla popülerliğini kaybetmedi. Ev zemini denildiğinde de laminat akla ilk gelen hala. Lakin döşeme yapılmadan ve ürünler satın alınmadan evvel bireyler detaylı bir stil analizi yapıp makul bir konsept belirlemesi gerekiyor. Ezcümle salon parke döşemelerinde bir plan program yapılmalı. Zira mobilyasından dekor objelerine kadar çok sayıda unsur bulunur bu alanın sınırları içerisinde. Bir ürünün en kaliteli olması ya da en şık görünümü barındırması, döşeneceği evi harikulade bir yaşam alanına çevirecek anlamına gelmez. Her evin bir ruhu hatta evlerdeki her odanın da bir kimliği vardır. Eğer salonun kimliğini keşfedemezseniz dünyanın en güzel parkesinden bile kısa süre sonra sıkılmaya başlarsınız. Öncelikle şu soruları sorun kendinize: salonumun genel enerjisi ne? Hangi mimari stili yansıtıyor? Ne tür renkler beni mutlu eder? İşte bu yazımızda sorulması gereken sorulara yanıt bulmanızda size yardımcı olacağız. Keyifli okumalar olsun…

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Salon Parke Modelleri

Salonların tarzları çok farklı olabiliyor. Klasik, geleneksel, retro, vintage, rustik, modern ve minimal konseptler günümüzün en sevilenleridir. Eğer doğru bir parke döşemesi yapmazsanız yukarıda saydığımız stiller birbirine karışır ve uyumsuzluk ortaya çıkar. Yeşil Parke mağazasında yer alan salon parke modelleri sayesinde böyle bir risk ile karşılaşmayacaksınız. İşte herkesin merak ettiği salon parkesi seçim tüyoları…

Şömineli Salonlar İçin Niksar Ceviz Parke

Geniş ve ferah alan sahip salonlarda geçmişten günümüze bir şömine trendi bulunmaktadır. Kışın soğuk havalarda camdan dışarıda yağan yağmuru ya da karı izlerken şömine ateşi başında ısınır ve vitntage bir süreç yaşarız. Nostaljiyi insana güzel hissettiren bu unsurlar, doğru parke modelleriyle buluşunca çok daha iyi seviyelere ulaşır. Salonunuzda şömine var ise zeminde ceviz türünde parke seçin. Burada özellikle Niksar ceviz ürününü önereceğiz. Renk tonu şömine taşlarıyla harika bir kombinasyon sağlamaktadır.

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

Geniş Salonlarda Perge Çam Parke Seçin

Geniş hacme sahip salonlarda eğer yanlış bir zemin döşemesi yapılırsa alanda gözle görülür bir küçülme yaşanır. Zeminler, doğruca göze hitap ettiği için genişlik algı seviyesini belirler. Örneğin yatay yerine dikey bir döşeme yaptırırsanız alanınız daha da geniş olur. Ayrıca Perge çam parke renklerini seçerseniz de genişliğe bir katkıda daha bulunursunuz. Yeşil Parke online mağazası koleksiyonunda Perge çam ürünlerin en güzel versiyonları var. Ağaca harika şekiller verdik ve salon parke ürünleriyle yaşam alanınızda baştan aşağı bir ambiyans değişikliği yaratacağız.

Salonlar İçin 14 mm Laminat Döşetin

Laminat parkeler 6 mm kalınlıktan başlar ve 14 mm kalınlığa kadar çıkar. Salon bölümlerinde kesinlikle 14 mm ya da 12 mm kalınlıktaki levhaları döşetmelisiniz. Çünkü burada ağır mobilyalar ve masalar bulunur. TV üniteleri de buna dahil. Eğer zemininiz çok ince olursa dış darbelere karşı da hassas olacaktır normal olarak. 14 mm parkeler ise salon için harika bir seçenektir. Üzerinde istediği kadar mobilya yükü olsun fark etmez. Dayanıklıdır ve kolay çizilmez. Ayrıca levha altına güzel bir yalıtım da yaptırırsanız çok verimli bir salon parke döşemeniz olur.

Klasik Mobilyalı Salon İçin Ahşap Parkeler İdealdir

Günümüzde klasik mobilya trendleri hala sevilerek kullanılmaya devam ediyor. Her ne kadar modernizm her alanda güçlense de ülkemizde büyük bir kesim geleneksel tarzı savunmaya devam ediyor. Bu kişilerin evinde de masada oturma grubuna, TV ünitesinden sehpalara kadar her objenin klasik olduğunu görürüz. Zeminin de bu konsepte uygun olmasını isteyen kesimdeyseniz ahşap laminat modellere yönelmeniz kesin olarak doğru seçim olacak. Balterio markası bu işi en iyi yapanlardan. Ürünlerini sitemizden inceleyin. Ayrıca AGT firması da türünün en kaliteli ve estetik ahşap parkelerini üretmektedir. O ürünler de koleksiyonumuzda yer buldu.

Salon İçin Parke Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin yenilemelerinde ürün seçimleri gelişi güzel olursa sonuçlar pek de iç açıcı olmaz. Çok dikkat edilmesi ve üzerinde özenle durulması gereken bir süreçtir. Nitekim ömrünüzün uzun yıllarını bu alanlara bakarak geçireceksiniz. Kısa süre sonra sıkılmaya başlarsanız ev içi enerjiniz düşecektir. Peki ama salon parke döşeme seçimlerinde ne gibi faktörlere dikkat edilmeli? Salon döşemesi tüyoları nelerdir? İşte merak ettiğiniz detaylar…

  • Desenlerin salona kattığı güce inanın. Balık sırtı ve çaprazlama desenli parkeler harika duracak.
  • Açık renk laminatlar alana ferahlama getirir. Eğer odanızın yeni ve ferah bir enerjiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız usta mimarların tercihi olan açık renklere yönelin.
  • Süpürgeliklerin de şıklığa katkıda bulunduğunu unutmayın. Kaliteli parke kullanıyorsanız muhakkak tarz bir süpürgelik tercih edin. Zemin ile uyumlu olması gerektiğini de unutmayın.
  • Derz boşluklarına dikkat edin. Aşırı boşluklar zeminde bozulmaları tetikler. Ustanızdan bu konuya özen göstermesini rica edin.

Yeşil Parke iç mimar kadrolarının ilham verici fikirleriyle üretilen salon parke modelleri sayesinde uzun süredir hayal kurduğunuz ve gerçekleştirmek için can attığınız havayı yakalayacaksınız. Kararsızlıkları olanlar da telefon ile muhakkak bize ulaşsın. Aydınlatıcı dekorasyon fikirlerimizde süreci sizin adınıza kolay kılacağız. Bunun için 7/24 aktif iki adet hattımız var. İlki 0 (216) 335 34 68 numarasıdır. İkincisi ise 0 (531) 222 58 58 hattımızdır.

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

Salon Parke Fiyatları

Salon parke ürünleri gayet uygundur. M2 başına bir ücretlendirme yapılır. Süpürgelikler de ekstra olarak fiyatlandırılmaktadır. 2022 ve 2023 zemin döşeme ürünleri fiyat listemizde makul oranlar belirledik. Bütçeleri göz önünde bulundurduk ve herkesin yenilikleri hak ettiğini düşünerek uyguna parke satışına devam ediyoruz. İstanbul Ümraniye başta olmak üzere tüm ülkeye salon parkesi gönderiyoruz. Salon parke döşeme kaç TL? diye net bir rakam merak edenler için fiyat vermenin mümkün olmadığını belirtelim. Çünkü oranlar her gün değişebiliyor ülkemizde koşullarında. Bu neden güncel ve uygun listemizi bizimle iletişime geçen müşterilerimize anlık olarak iletiyoruz. Çekinmeden siz de isteyiniz.

Online Salon Parke Siparişi

Web sitemiz bir online parkecidir. Koleksiyondan seçilen ürünlerin satışı telefon ya da showroom aracılığıyla yapılır. Ödemelerde çok sayıda seçeneğimiz var. Salonunuza parke satın almak istiyorsanız vakit kaybetmeyiniz. Firmamızın profesyonel çözüm ve kaliteli ürünlerinden faydalanın. 0 (216) 335 34 68 sabit hattımızda sizleri bekliyoruz. Salonlar için dekorasyon fikirleri sunduğumuz yazımızı burada sonlandırıyoruz. Keyifli günler.   İlginizi çekebilir: Çocuk Odası İçin Parke Modelleri ve Fikirleri

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri