Samur Halı Nedir? | Modelleri, Özellikleri ve Fiyatı

Blog geri dön
samur-hali-4

Samur Halı Nedir? | Modelleri, Özellikleri ve Fiyatı

Samur halı, 1973 yılında kurulan ve ülkemizin karo halı, duvardan duvara halı alanında en önde gelen firmalarından biri olan markadır. Evlerin dekorasyon unsurları arasında zemin döşemelerin etkisi herkesçe malum bir detay. Yaşam alanında yer alan objeler, mobilyalar ya da diğer dekoratif unsurlar ne derece şık, estetik olursa olsun eğer zeminde doğru bir iş çıkarılmaz ise sonuç her zaman olumsuz olur.

Her zevke ve tercihe uygun bir modeli olan Samur Halı markası, yılda 500.000 m2’den fazla karo halı üretimiyle ülkemizin lider konumunda yer alıyor. Evinizin zemin döşemesinde Samur tercih ettiğinizde %100 memnuniyet ile karşılaşırsınız. Modern mimari yapılarda parkeler ile duvardan duvara halılar en sık döşenen ürünler. Parke konusunda nasıl ki AGT parke sektörde güven veriyorsa duvardan duvara halılarda da Samur Halı şirketi kullanıcılara güven aşılıyor.

Evimin zeminine neden Samur Halı kaplatmalıyım? Genelde karo halılarda model ismi ve özellikleri pek fazla bilinmez. Yeşil Parke mağazamızdan ürün satın alırken, markamızın güvenilirliği sizlere teminat olur. Bu doğru ancak satışa sunduğumuz Samur karo halıların da kalitesini, özelliklerini ve kullanım detaylarını bilmenizde fayda var. yazının sonuna kadar okuduğunuzda hem zemin dekorasyon fikri oluşacak zihninizde hem de kullandığınız ürün hakkında iyi bir bilgi sahibi olacaksınız.

samur-hali-1
Samur Halı Nedir? | Modelleri, Özellikleri ve Fiyatı

Samur Halı Nedir?

Zeminde ısı yalıtımını sağlayan, konforlu kullanım imkanı tanıyan ve zarafeti ortaya çıkaran halılara Samur Halı denir. 50 x 50 santim ya da 100 x 25 santim ebatlarında üretilir. Döşemesinde halı levhaları bir araya birleştirilir ve zemine yapıştırılır. Klasik halı gibi değildir. Zemin ile bir bütün olur. Kaymaz ya da hareket etmez. Tamamen yerli üretimdir. Ülke sınırları içerisinde imal edilir ve fiyatları buna paralel olarak makuldür.

Kullanım alanları geniştir. Sadece ev ortamları için değil otel, tiyatro, sinema, konferans salonları gibi kamusal faaliyetlerin yürütüldüğü yerlerde de görürüz çok sık bir şekilde. Bu yaygınlık gün geçtikçe de ivme kazanmaktadır.

Samur Halı satın alırken birtakım hususlara dikkat etmenizi önereceğiz. Bugünün en iyi markası olduğu için taklit halleri de fazlasıyla piyasada karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak göz önünde bulunduracağınız husus yetkili bir satıcıdan temin edip etmediğinizdir. Yeşil Parke onlarca farklı karo halı markasına sahip. Bunlardan birisi de Samur karo halılar. %100 orijinal ve garantili olan ürünleri gönül rahatlığıyla satın alıp evinize, iş yerinize, ofisinize ve kapalı olabilecek her türlü alana kaplatabilirsiniz.

samur-hali-2
Samur Halı

Samur Halı Özellikleri

Her insan uzun vakitler harcadığı kapalı alanı kendi dekoratif zevklerine göre hazırlamak ister. Çünkü gerek iş yeri olsun gerekse de evler, uzun süre vakit geçirdiğimiz için enerjimizdeki iniş çıkışlara dekorasyonun etkisi azımsanmayacak orandadır. Samur Halı ürünleri eşsiz özellikleri sayesinde tamamen enerjinizi yükseltmeye, bulunduğunuz alandan zevk almanıza odaklanmış bir misyonla üretilmektedir. Nasıl mı? işte detaylar…

Zeminlere döşenen Samur halıların genel özellikleri:

 • Antistatik özelliğini vurgulayarak başlayalım hemen. Samur halıların aldığınızda alanda fazla elektrik açığı oluşmaz. Mühendisliğindeki özel bir detayı sayesinde antistatik enerjiyi eşit bir şekilde dağıtır. Kısacası minik elektrik çarpmaları yaşamazsınız.
 • Antibakteriyeldir aynı zamanda Samur ürünleri. Konu eğer zemin ise hijyen her şeyden önemlidir. Hele ki sokak ayakkabılarıyla basıldığını göz önünde bulundurursak kesinlikle antibakteriyel olmak zorundadır.
 • Hassas ciltler için halı çok önemli. Tozlar ya da tüyler havaya uçuşursa bunlar sizde alerji yapabilir. Ama Samur ürünleri buna müsaade etmez.
 • Dekorasyonda uyum kavramını çok iyi uygular. Yani evinizdeki stil ne olursa olsun Samur karo halıları kaplattığınızda çok uyumlu bir konsept yakalarsınız.
 • Döşemeleri en kolay zemin modelleridir diyebiliriz. Uzun süreler uğraştırmaz sizi. Tüm evi ya da iş yerini birkaç saat içerisinde halı kaplatabilirsiniz.
 • Rutin temizlikleri dışında herhangi bir bakım ihtiyacı yok. Size uzun yıllar ekstra bir maliyet doğurmayacak.

Yeşil Parke online platformu üzerinde gördüğünüz her Samur duvardan duvara halı ya da karo halı ürünü %100 orijinal etiketlidir. Birçok markanın olduğu gibi Samur markasının da resmi satış temsilcisiyiz. Tüm ülkenin karo halı ihtiyacını büyük oranda bizler karşılıyoruz. Okul, sinema, kamu alanları, evler, iş yerleri, villalar, kısacası kapalı olan ve içerisinde insanın olduğu her türlü yeri biz döşüyoruz. Siz de bu vizyoner ve profesyonel bakış açımızdan faydalanın ve yaşadığınız alan eşsiz güzelliğe bürünsün.

Samur Halı Modelleri

Evsel halılar ile duvardan duvara halılar farklıdır. Duvardan duvara halı, bir duvardan diğerine kadarki zeminin hiç boşluk kalmayacak şekilde kaplanmasıdır. Beton görünmemeli, her bir nokta kusursuz olarak döşenmelidir. Eğer kaliteyi araştırıyorsanız karşınıza önce Samur halı markası sonra da bu markanın modellerinin bulunduğu Yeşil Parke katalogları gelir. 2022 – 2023 sezonu için harika üretilmiş çeşitler var. Hangi karolar bu sene moda? Gelin bir göz atalım…

samur-hali-3Karo halı trendlerinde yer alan Samur halı modelleri listesi:

 • Samur Orion 4000 Serisi
 • Samur Galaxy 3000 Serisi
 • Samur Falcon 1900 Serisi
 • Samur Falcon 2000 Serisi
 • Samur Falcon 2100 Serisi
 • Samur Atlantis 2200 Serisi
 • Samur Atlantis 1700 Serisi
 • Samur Atlantis 1800 Serisi
 • Samur Challenger SD 800 Serisi
 • Samur High Density 1600 Serisi
 • Samur Discovery 1300 Serisi
 • Samur Discovery 1500 Serisi
 • Samur Concorde Halı Serisi
 • Samur Karo Halılarda Mirage Serisi
 • Samur Yeni Phantom Serisi
 • Samur Garden Rolyef 1900
 • Samur Garden Extra 1800 Serisi
 • Samur Samur 3D Carpet

Aradığınız şey bir Samur karo halı ya da Samur duvardan duvara halı ise doğru noktadasınız. Yeşil Parke ile estetik ile dayanıklılığı bir arada bulacaksınız. Yaşam alanınız enerjiyle dolacak ve huzur dolu vakitler geçirebileceksiniz. İş yerinizde işçi performansı da artacak haliyle.

Samur Halı Fiyat Listesi

Samur halılar kaç TL? Samur halı pahalı mı? Ne kadara satın alınıyor? Bu sorular, zemin tadilatı arifesinde olanların sıkça araştırdığı konulardır. Çünkü ev tadilatlarında bütçenin büyük bir kısmı zeminlere ayrılmaktadır. Söze bu marka ürünlerinin pahalı olmadığını net olarak belirterek başlamalıyız. Çünkü yerli bir marka ve üretim Türkiye’de oluyor. Yabancı ürünlere göre kıyaslandığında zaten aradaki fark görülecektir. Buna bir de Yeşil Parke markamızın kampanyaları eklenince harika bir satın alma süreci bekliyor sizleri.

Samur halı m2 ne kadar? Karo halılar metrekare değerleriyle satılır. 50 x 50 ölçüsü ise karoların klasik ebatıdır. Paketler halinde satılır. İhtiyacınız olan sayıyı ölçerek siparişleri oluşturmanızda fayda var. Birkaç paket de fazla alınız. Döşeme sırasında fireler yaşanabiliyor.

Son olarak bu ürünlerin ses yalıtımına katkısı olsa da ekstra bir sistem de yaptırabileceğinizi belirtelim. Karo halıların altına ekstra ses yalıtımı yapılıyor. Döşeme esnasında ustanız ile bu konuda çözüm ortaklığına gidin. Başta yalıtımı yaptırırsanız ilerde çok rahat edersiniz. Online Samur halı siparişleri Yeşil Parke’den verilir. Hemen şimdi başlayabilirsiniz. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Parkelerin Arası Neden Açılır? 7 Önemli Sebep

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button