Genel

Su Geçirmez Parke Modelleri ve Fiyatları

su gecirmez parke 11

Yaşam alanlarında su gören yerlere zemin döşemesi seçerken su geçirmez parke modelleri tercih edilmektedir. Parkelerin suya karşı dayanıksız olduğu bilinir. Bu kısmen doğrudur. Çünkü bazı modellerinde su temasıyla kabarmalar şişmeler meydana gelmektedir. Vinly adı verilen özel bir malzemeden üretilir. En çok da mutfak ve banyolarda tercih edilir. Evlerdeki bu iki alan suyun çok sık zemine damladığı bölgelerdir. Bu tür su temaslarından parkeler etkilenmez. Su geçirmez parke herhangi bir ekstra maliyet çıkarmaz kullanıcılara. Dönemsel rutin bakımları dışında özel bir ilgiye ihtiyacı yoktur. Mutfakları ele alalım. Örneğin bulaşıklarınızı yıkarken ellerinizden akan sular zemine düşer. Eğer kullandığınız parke kaliteliyse ve suya dayanıklı özellikteyse hemen kabarma yapmaz. Kısa süre içerisinde suyu bir nemli bez ile silersiniz ve sorunsuz kullanıma devam edersiniz.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Su Geçirmez Parke Nedir?

Sıvı ile temas etmesine rağmen şişme ve kabarma yapmayan zemin ürünlerine su geçirmez parke denir. Şıklığı kadar kullanışlılığıyla da ön plana çıkar. Ev hanımları için önem taşır zira ev içi işlerinde sıklıkla zeminlere su damlamaktadır. Özellikle de mutfaklarda ve banyolarda bunu çoğu kez görürüz. Kimi zaman anlık olarak silmek ve damlaları gidermek mümkün olamayabiliyor. Böyle anlarda da kalitesiz parkeler kabarma yapabiliyor. Kusursuzluğu arayanlar ise özel zemin döşemelerini tercih ediyor. Kalitesiz bir zemin döşemeniz var ise en ufak sıvıda dahi göz ardı edemezsiniz. Çünkü deforme olabilme ihtimali siz rahatsız eder. Ama su geçirmeyen ürünleri zeminine döşeten kişiler için böyle bir sorun yoktur. İsterlerse hemen isterlerse de birkaç saat sonra da silebilirler.

Su Geçirmez Parke Özellikleri

Özelliği bakımından suya dayanıklı parkeler incelendiğinde %100 olarak ahşap materyalden üretilmediği görülmektedir. Çünkü ağacın olduğu her ürün mutlaka kabarma riski taşımaktadır. Evet ahşaplar doğadaki en güçlü objelerdir ama bu dayanıklılıkları suya karşı değildir ne yazık ki. Şişme refleksi göstermektedirler. Bu nedenle AGT ve Floorpan gibi kaliteli markaların imzası olan ürünler seçilmelidir. Özelliklerinden de kısaca bahsedelim.

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

 • Suya karşı maksimum direnç gösterirler.
 • Kabarma riski en az olan ürünlerdir.
 • Oldukça şık ve zarif modelleri vardır.
 • Sağlıklı zemin döşemeleridir.
 • Kapalı alanlarda istenilen her yere döşeme imkanı vardır.
 • Döşeme süreci oldukça kolay ve sorunsuz geçer.
 • Sökülüp başka yere yeniden montaj imkanı da sunmaktadır.
 • Fiyat olarak aile bütçelerini sarsmaz. İdeal oranlar ile sahip olabiliyorsunuz.
 • Yüzeyi pürüzsüzdür. Kıymık ve benzeri çıkıntılar yaşanmaz.
 • Cila gerektirmez. Rutin temizlik ile tertemiz kullanabilirsiniz.
 • Yoğun insan trafiğinin olduğu iş mekanları ya da atölyelerde de tercih edebiliyorsunuz.

Yukarıdaki su geçirmeyen parkelerin özellikleri ancak A kalitede ürün olursa geçerlidir. Alt kalitedeki parkeler kesinlikle suya dayanıklı değildir ve çok kolay kabarma yapar. Peki nereden alınır? Elbette Yeşil Parke mağazasından alınır. Satın aldığınız parkeleri kapınıza kadar paketli bir şekilde gönderiyoruz. Talep etmeniz halinde döşeme ustası konusunda da yardımcı oluyoruz. Elbette bunu satın alma esnasında belirtmeniz gerekiyor. Detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise iletişim araçlarımız 7/24 aktif hizmet veriyor.

Su Geçirmez Parke Çeşitleri

Su geçirmeyen parkeler sektörde ‘Aqua Swing’ ismiyle de bilinmektedir. Çok sayıda ürün yelpazesi var ama kaliteli marka sayısı oldukça az. AGT marka bu alanda en öne çıkan isimdir. Ürünlerinin çoğunda su geçirmez özellik bulunur. Dünya genelinde hatırı sayılı bir prestije sahiptir ve ülkemizde de en çok kullanılan ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. Diğer bir seçenek de Floorpan ürünleridir ki bu markanın da koleksiyonunda hem şık hem de suya karşı yüksek direnç sahibi zemin döşemeleri bulunmaktadır. Bu her iki markanın geçmişteki ve günümüzde tüm parkelerine Yeşil Parke sitesi üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Su Geçirmez Parke Mutfak

Mutfaklarda çeşme bulunduğu için ve ev hanımları günün büyük bir bölümünü burada geçirdikleri için sıklıkla yerler ıslanmaktadır. Su geçirmez parke mutfak bölümlerinde bu sebepten ötürü aşırı derecede kullanılmaktadır. Bulaşıkları durularken ya da bankoyu temizlerken damlayan sular kalitesiz zeminleri tehdit eder. Ama AGT ve Floorpan gibi ürünlere hiçbir şey yapmaz. Suya dayanıklı parkeleri mutfaklarda kullanabilirsiniz. Performansı ile size çok fazla kolaylık sağlayacak. Tercihlerinizde dolap ve banko renklerini göz önünde bulundurarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Nitekim uyumlu bir görünüm mutfakta çok önemlidir.

Su Geçirmez Parke Banyo

Eskiden beri banyolarda kesinlikle parke kullanılmaz gibi bir algı vardı. Ancak günümüzdeki yeni nesil parkeler sayesinde bu tabular yıkıldı ve artık gönül rahatlığıyla kullanıcılar banyo zeminlerine parke döşetebiliyor. Elbette her parke banyoya döşetilmez. Öncelikle su geçirmez özellikte olması gerekir. En başta da bu alanlarda nem oranı çok yüksektir. Kötü malzeme çok sayıda soruna sebebiyet verir. Banyolarda parke seçimi kadar nasıl döşettiğinizde önemlidir. İyi bir işçilik uzun süreli kullanıma olanak tanır. Bu sebepledir ki aldığınız ürün kadar kaliteli ve uzman bir usta bulmaya çalışın. Banyo için parkeci mi arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Yeşil Parke hem ürünlerinizi temin ediyor hem de bunları döşetmenize yardımcı oluyor. İstanbul ve çevresi için bu hizmetimizden ekstra olarak faydalanabilirsiniz.

Banyoya Parke Olur mu?

Banyoya parke olur. Hatta çok şık ve kullanışlı bir tercih olur. Yeter ki en iyi ve bu işlevsellikte ürün döşetilsin. Herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Ayrıca nemden de etkilenmez. Bilindiği gibi nem parke düşmanıdır ama PVC türü ürünlerde böyle bir sorunsal yaşamazsınız. Kolayca temizleyebilirsiniz de.

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

Su Geçirmez Parke Fiyatları

Su geçirmez parke ile klasik parkeler arasında fiyat farkı olması doğaldır. Çünkü bu seviyede bir performansın yakalanması için farklı teknik ve üretim materyali kullanılmaktadır. Metrekaresi ortalama 200,00 TL ile 500,00 TL aralığında olduğu gözüküyor. Fakat arayarak en güncel oranları istemenizde fayda var. Çünkü ülkemizde her an oranlarda değişmeler yaşanabiliyor.

Su Geçirmez Parke Ne Kadar?

Alacağınız ürünün kalitesi kadar döşeteceğiniz alanın metrekaresi de su geçirmez parkelerin ne kadar olacağını belirler. Daha yanında çok sayıda faktör vardır. Ama pahalı değil. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem böylesine işlevsel bir zemine sahip oluyorsunuz hem de mutfak ve banyolarınız hiç olmadığınız kadar estetik bir yapıya sahip oluyor. Hal böyle olunca ödenecek miktarlar bütçeleri çok fazla sarsmamaktadır.

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri

Su Geçirmez Parke Metrekare Fiyatı

Öncelikle her laminat parkenin suya dayanıklı olduğu gibi bir imaj çizilmesin. Çünkü normal laminat ile suya dayanıklı laminat arasında hem tarz hem de fiyat farkı vardır. Hatta yer yer 3-4 kat bir fark görürsünüz. Kaç TL diye merak ediyorsanız bizi aramalısınız. Sektörün en samimi oranları ile karşılaşacağınızın garantisini veriyoruz. Ayrıca 2022 fiyat listemizde her bütçeye dost olarak hazırlandı. Su geçirme parke online satış için Yeşil Parke en iyi platformdur. Başta Ümraniye olmak üzere tüm İstanbul’a hızlı teslimat yapıyoruz. Ayrıca ülkenin her bölgesine parke gönderimi yapıyoruz. Özenle paketlediğimiz ürünleri aynı özenle adresinize getiriyoruz. Şimdiden iyi günlerde kullanmanızı diliyoruz.  

 

İlginizi çekebilir: En İyi İstanbul Parke Firmaları