Genel

TV Arkası Duvar Kağıdı İçin 6 Dekorasyon Fikri

tv arkasi duvar kagidi 11

Bir yaşam alanını güzel kılan detayların başında TV arkası duvar dekorasyonu gelmektedir. TV arkası duvar kağıdı çeşitleri ile dekorasyonda en iyi sonuçları mümkün kılabiliyorsunuz. Ama elbette bazı püf noktası ve faktörleri bilmenizde fayda var. Günümüzde mimari tasarım ve dekoratif ölçüler sürekli olarak değişiyor. Güncele ayak uydurmak için sürekli bir takip içinde olmanız önemli. Bu yazımızda 2023 yılının en güzel TV ünitesi için duvar kâğıdı kaplamalarından bahsedeceğiz. Televizyonun arkasına nasıl bir duvar kağıdı seçilmeli? Günün büyük bir çoğunluğunda bu televizyon kısmı ile göz temasında halinde oluruz. Kültürümüzde TV izlemenin yeri hayli mühim. Bu kısımlara ekstra bir özen içerisine girmenizde fayda var. Son yılların modası olan 3 boyutlu duvar kağıtları ile bu alanlar hayal ötesi bir tasarımsal güzelliğe kavuşuyor. Özellikle taş motiflerinin olduğu rustik modeller tercih başı konumda. Peki seçimlerde dikkat edilmesi gereken noktalar neler? İşte detaylar… TV arkası duvar kağıdı seçimlerimde dikkat edilecek hususlar:

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

 • TV arkasına ahşap tipi duvar kağıtlarını tercih edin.
 • Taş kaplama stilleri rustik bir görünüm katar.
 • TV arkasına raf ve duvar kağıdı uyumu yapın.
 • TV arkasındaki duvarların renk seçimlerine dikkat edin.
 • TV arkasında çerçeve ya da tablo ile duvar kağıtlarını kombinleyin.
 • Çocuk odalarındaki televizyonların arkasına enerjisi yüksek duvar kağıdı döşetin.

TV Arkası Duvar Kağıdı Dekorasyon Fikirleri

Yeni nesil birey yaşantısında televizyon tipi teknolojik donanımla büyük yer kaplamaya devam ediyor. Salon kısmını tasarlarken dar bir kalıpla değil, geniş ve yenilikçi bir perspektif ile bakılması gerekir. Böylece çok sayıda alternatif oluşturulabilir ve aralarından en çok içe sinen noktaya erişilebilecek. O halde gelin TV arkası duvar kağıdı dekorasyon fikirleri neler hep birlikte inceleme yapalım.

1)      TV Arkası Duvar İçin Ahşap Duvar Kağıtlarının Gücünü Kullanın

Salon alanları zeminlerinin vazgeçilme malzemesi olan ahşap parkeler, aynı şekilde TV arkası duvar kağıdı modellerinde de karşımıza çıkar. Özellikle de zemininde laminat kullanan bireyler bu duvarlarda 3 boyutlu ve kaliteli duvar kağıdı tercih edebilirler. Koyu ya da açık tonları seçmek sizlerin tercihinize bağlı. Ama zemin duvar uyumu hususuna göre karar alabileceğinizi de belirtelim. TV arkası için ahşap görünümlü duvar kağıtları:

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

 • TV arkası için Royal Port 8806-03 ahşap görünümlü duvar kağıdı
 • TV arkası için Royal Port 8806-05 ahşap görünümlü duvar kağıdı
 • TV arkası için Bossini 2209-04 ahşap görünümlü duvar kağıdı
 • TV arkası için Bossini 2212-04 ahşap görünümlü duvar kağıdı
 • TV arkası için Harmony 201-14 ahşap görünümlü duvar kağıdı

2)      Taş Kaplama Görünümlü Duvar Kağıtları İle Rustik Stili Yakalayın

2023 duvar kağıdı dekorasyon trenlerinin zirvesinde bir kez daha taş kaplamalı ürünler bulunuyor. Özellikle de 3 boyutluların daha büyük revaçta olduğu görülüyor. Taş desenli kağıtlar, rustik bir stil oluşturur. TV arkası duvar kağıdı için kullanıcıların en sık tercihlerinde yer alır. Güzel bir ışıklandırma ve tarz bir raf sistemiyle de hayalinizdekinden çok daha yüksek tasarıma erişebileceksiniz.

3)      Raf ve Duvar Kağıdı Kombinini Kullanın

Duvar kağıtları TV arkası için tek başına yeterli olur. Ama daha fazla şıklık ve ambiyansı daha fazla yükseltmek istediğiniz zaman raf ürünlerini bu alana kombinleyebilirsiniz. Koyu renkli duvar kağıdı için açık tonda raf kullanın. Yoksa bir renk karmaşası olur ve raflar kendini göstermez. Ayrıca TV arkası duvar kağıdı kullandığınız yerde çok sayıda raf kullanmak da doğru olmaz. Zira bu defa da kağıdın şıklığını boğmuş olacaksınız. Sadelik her zaman şıklığı doğurur. Unutmayınız.

4)      Duvar Kağıdında Renk Tercihlerinizde Özenli Davranın

Renk, çok güçlü bir dekoratif faktördür. Alanı güzel de kılar kötü hale de getirebilir. Uzmanlar renk seçimlerinde ekstra özen gösterilmesi gerektiğine dair bir hemfikir içerisinde. Elbette bu seçimleri yönlendirecek bazı doneler var. Örneğin TV ünitenizin rengi, raflarınız, tablolarınız, mobilyalarınız hatta kapı renkleriniz. Her bir unsur seçeceğiniz duvar kağıdına etkide bulunur. Örneğin pastel tonların hakim olduğu bir salona çok cesur renkte duvar kağıtları uygun kaçmaz. Daha mat, sakin ve soft renkler öne çıkar. TV arkası için renkli duvar kağıdı modelleri:

 • TV arkasına uygun Makro Mix 61-5 duvar kağıdı
 • TV arkasına uygun Makro Mix 76-2 duvar kağıdı
 • TV arkasına uygun Makro Mix 84-2 duvar kağıdı
 • TV arkasına uygun Harmony 201-14 duvar kağıdı
 • TV arkasına uygun Harmony 201-01 duvar kağıdı
 • TV arkasına uygun Harmony 201-06 duvar kağıdı

5)      Duvar Kağıdınızı Çerçeve ya da Tablolar ile Kombinleyin

Sizlere güzel bir dekorasyon önerisi vereceğiz. Seçtiğiniz TV arkası duvar kağıdı eğer düz bir renkten ya da minimal desenlerden oluşuyorsa kesinlikle tablo asmalısınız. Bu hamle ile hem duvardaki boş alanlar doluyor hem de tasarım ahengi yakalanıyor. Evet, tablolar düz renk duvar kağıtlarına çok yakışır. Denemelisiniz.

6)      Çocuk Odalarındaki Televizyonların Arkasına Enerjisi Yüksek Duvar Kağıdı Seçin

TV arkası duvar kağıdı seçiminde son olarak çocuk odalarını ele alacağız. Günümüzde çocuklar artık teknoloji ile iç içe büyüyor. Çoğu çocuğun odasında bir televizyon mevcut. Buraların arka duvarına duvar kağıdı kaplatırken dikkat etmeniz gereken detay, onların tarzını ve enerjisini yansıtan modeller olmalı. Baskılı ve karakterli harika duvar kağıtlarımız var koleksiyonumuzda. İşte onlardan bazıları… Çocuk odasındaki TV’lerin arkası için özel duvar kağıdı modelleri:

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

 • Çocuk odası TV ünitesi arkasına Decokids 1104-02 duvar kağıdı
 • Çocuk odası TV ünitesi arkasına Decokids 1104-05 duvar kağıdı
 • Çocuk odası TV ünitesi arkasına Decokids 1107-01 duvar kağıdı
 • Çocuk odası TV ünitesi arkasına Decokids 1108-01 duvar kağıdı
 • Çocuk odası TV ünitesi arkasına Decokids 1112-01 duvar kağıdı

TV Arkası 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Modelleri

Modern tasarım unsurları her geçen gün yenilenmekte. 3 boyutlu teknolojiler de bu yeniliğin hayatımıza dahil ettiği bir uygulama. Duvar kağıdında 3 boyutlu malzemeler ile gerçekçi ve harika görünümler oluşturuyorsunuz. Özellikle de taş, kiremit, duvar gibi görsellerin %100 doğal görünümlü halleri, bu duvar kağıtları ile sağlanmaktadır. Yeşil Parke mağazası en son trendlerdeki 3 boyutlu ürünlerin satışını yapan bir markadır. Yeni ve çağdaş ürünlerimize tam da şu an bir göz atmanızı önermekteyiz. Asla pişmanlık duymayacaksınız.

TV Arkası Duvar Kağıdı Fiyatları 2023

2023 yılının TV arkası duvar kağıdı fiyatı belli oldu. Ürünler bu sene de pahalı değil. M2’si ortalama 100 – 300 TL aralığında değişim gösteriyor. Daha yüksek ve aşağı da olabiliyor kalite eksenine göre. Net rakam bu nedenle vermeyi doğru bulmuyoruz. Ama buna ulaşmanızı da telefonlarımız aracılığıyla mümkün kılıyoruz. Şimdi bizi arayın, sektörün makul oranlarıyla karşılaşın. Üstelik işçilik, kargo ve satış sonrası hizmetlerimizi de deneyimleyin. Yazımızı burada sonlandırıyoruz. Geri dönüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Her türlü görüş ve önerileriniz önemlidir. İyi günler dileriz.   İlginizi çekebilir: Parke ve Süpürgelik Uyumu Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri