Genel

Ucuz Yer Döşeme Fikirleri | 6 Harika Ürün Önerisi

ucuz yer doseme 11

Ucuz yer döşeme fikirleri ile az maliyetle çok yüksek bir şıklığı kazanmanız mümkün. Evlerde tadilat ve yenileme süreci başlatılacağı zaman bireyler bir maliyet çizelgesi hazırlar. Bu çizelgede zemin döşemelerin en fazla rakam kapladığı görülür. Fakat aynı zamanda dekorasyonun güzellik ritmini belirleyecek olan unsur da büyük oranda zeminlerdir. İkilemde kalan bireyler için harika ucuz yollu zemin kaplama önerilerinde bulunacağız. Sağlam ve şık zemininiz olacak. üstelik de bütçeniz nefes alacak. Her zemin döşeme ürünün bir miktar maliyeti var. Kimi zaman bu oranlar bütçeleri aşacak düzeyde olabiliyor. Peki ama zeminde şıklığı yakalamaktan vaz mı geçeceksiniz? Yoksa doğru ve mantıklı dekoratif hamlelerde bulunarak hayal ettiğiniz zarafet seviyesine mi ulaşacaksınız? Cevabı ikinci şık olanlara özgü bir yazıdır bu. Şık bir yaşam alanı tasarlarken öncelikli kriter fiyat olmaması gerekiyor. Model, renk ve tasarım kombinasyonlarının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi, o alanın ne derece güzel olacağını belirler. Ancak ne yazık ki bazen maliyetleri düşürücü hamleler yapılmak zorunda kalınıyor. Burada daha az fedakarlıklar yaparak maksimum şıklığı bulmanız önemli. Yüksek fedakarlıkların sonu kötü bir görünüm olacak. Peki ama ucuz yer döşeme fikirleri listesinde ne tür öneriler var? Hangi zemin modelleri ucuza satılıyor? İşte işinize çok yarayacak mini bir liste… Ucuz yer döşeme için ürün fikirleri listesi:

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

 • Laminat parkeler ucuz yer döşeme ürünleridir,
 • Lamine parkeler ucuza yer döşemesi yapılabilir,
 • Karo halı en ucuz yer döşemelerinden biridir,
 • Ahşaplar çoğu zaman ucuza döşetilebilir,
 • Yaş döşemeler de ucuza uygulanabilir.

Tüm bunların tamamı Yeşil Parke mağazasının reyonlarında var. Tarzınıza uygun olan ürünü ucuza sipariş edebiliyorsunuz. Özel ödeme seçenekleriyle de bütçenize nefes aldırabiliyorsunuz.

En Ucuz Yer Döşeme Fikirleri ve Önerileri

En ucuz yer döşeme fikirleri kötü ve kalitesiz ürün kullanmanız anlamına gelmez. Önemli olan kaliteli ve güzel görünümlü ürünler ile ucuz bir dekorasyon gerçekleştirmektir. Satın almalarınızda bu nedenle bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Tadilatta doğru hamleler size şıklığı ve ucuzluğu getirir. Eğer doğru uygulamalarda bulunulursa metrekaresi 150 TL olan bir zemin ürününden m2’si 500 TL olan modelden daha fazla görsel ve işlevsel performans elde edilir. O halde gelin neler yapılması gerekiyor göz atalım…

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

Yaşam Alanı İçin En Doğru Ürün Tercih Edilmeli

Zeminde en kaliteli olanı seçmek her zaman için en iyi görünüme kavuşmak manasını taşımaz. Aynı şekilde ucuz bir zemin kaplamasından da üst performans beklemenin yanlış olacağı gibi… Burada makul kavramını öne çıkarmalıyız. Makul olanı bulduğunuzda gerçek anlamda zarafete de sahip olacaksınız. Peki hangi ürünleri ucuza alarak güzel bir zemin sağlanır? Birkaç maddede belirtelim…

 1. PVC Yer Döşeme: Günümüzün en pratik ve makul fiyatlı zemin modellerinden birisidir PVC’ler. Farklı kalitelerde olsa da orta seviyede bir modeli tercih ederseniz ucuza bir maliyet çıkarabilirsiniz.
 2. Laminat Parke: Her kadının hayali olan laminat parkeler, fiyatlarıyla da ev bütçelerine katkıda bulunan ürünlerdir. Çok farklı çeşit ve kalite seviyeleri var. Bütçeye uygun bir kalite seviyesi dahi talep ettiğiniz performansı size sağlar.
 3. Epoksi Kaplama: Yeni nesil zemin çeşitlerinden olan Epoksi kaplamalar, en düşük maliyetli özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekiyor. Performans yönünden idealin kıyısında olan bu ürünler maliyet yönünden çok düşüktür. Ama bir parke performansı almak mümkün olmayabilir.
 4. Seramik Kaplama: Günümüzün geleneksel zemin dekorasyonlarından biri olan seramik kaplamalar, maliyet yönünden genelde yüksek oluyor. Ancak biraz daha düşük kaliteli versiyonlarıyla alanda döşeme yapılabilir. Düşük hacimli odalar için bir tercih unsurudur.
 5. Karo Halı: Eğer en ucuz yer döşeme fikirleri nedir diye soruyorsanız karo halı birinci sırada yer alır. Üstün ürün performansı, harika görünümünün yanına bir de uygun fiyat oranları eklenince ortaya kaçırılmaz bir fırsat çıkıyor.
 6. Ahşap Kaplama: Ahşaplar çok uzun yıllardır insanların yaşam alanlarını süslüyor. Ağaca şekil verilerek üretilen bu ürünler tamamen doğal ve kullanışlı oluyor. Her kalitede modeli olduğu için bütçelere de uygun oranlar ile koleksiyonlarda bulunur.

Yeşil Parke online koleksiyonlarında en ucuz yer döşeme fikirleri ile uyumlu rakamlara sahip modeller var. En üst kalite de mevcut orta sınıf ürünler de bulmak mümkün. Avantajlı siparişler oluşturmak için bizi arayın.

Alan Büyüklüğüne Göre Zemin Döşemesi Seçin

Zeminlerin büyüklüğü maliyet oranlarını düşürür ya da büyütür. Ama alana göre doğru bir zemin döşemesi seçerseniz maliyet ve kalite ortalamasını doğru bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin düşük metrekarede bir odaya döşeme yapmanız gerekiyor. Buralarda biraz daha yüksek kaliteli model seçebilirsiniz. Zaten düşük bir maliyet çıkacak sizlere. Ama alan çok büyük ise kesinlikle orta kalitede ve üst şıklıkta parke, karo halı ya da seramik seçimlerinde bulunmalısınız.

Güvenilir ve Kurumsal Bir Markadan Ürün Satın Alın

Ucuz yer döşeme fikirleri arasında belki de en dikkat çekici şey, doğru firmalardan ürün temin etmektir. Sektörde çok sayıda satıcı var. Bu da rakamların her birinde farklı olduğu anlamına gelir. Her zaman ucuz ürünler kalitesizdir algısı yaşanabiliyor. Fakat bu yanlış bir kanı. Eğer kurumsal ve üretici bir marka üzerinden karo halı, parke, duvardan duvara halı, ahşap döşeme ürünleri satın aldığınızda sektöre göre çok daha makul fiyatlar görürsünüz. Yeşil Parkeden ürün satın almanız, ucuz yer döşeme fikirleri içinde dikkate alınması gereken bir madde. Hem çok sayıda modele bakma imkanınız oluyor hem de beğendiklerinizi ‘pahalı’ diye vazgeçmenize gerek kalmıyor.

Döşeme Ustası Seçimleri de Maliyetlere Etki Eder

Doğru ve ucuz ürünü seçtiğinizde sıradaki aşama usta bulmaya geliyor. Her türlü rakama hizmet veren döşeme ustalarıyla karşılaşacaksınız bu süreçte. Eğer aşırı yüksek bir fiyata döşeme yaptırırsanız ucuza aldığınız ürünlerin bir kıymeti kalmayacaktır. Ürün ve döşeme rakamları birbirine paralel olarak ilerlemesi gerekiyor. Böylece ucuz bir zemin kavuşması yaşanır. Şimdi de ucuza zemin kaplatmada uygulanması gereken fikirleri kısaca maddeleyelim. Ucuza zemin kaplama için yapılması gerekenler:

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

 • Evinize en uygun olan stildeki modeli tercih edin. Daha pahalı diye içinize sinmeyen bir modeli kesinlikle satın almayın.
 • Yaşam alanı büyüklüğünde uygun bir kalite seviyesi belirleyin. Düşük hacme yüksek kalite, büyük hacme de orta kalitede zemin ürünü alın.
 • Satın almalarda görsel kaliteyi ihmal etmeyin. Sürekli bu ürünler ile göz temasında olacağınızı unutmayın.
 • Üretici konumdaki markalar hep gündeminizde olsun. Ucuz parke satın almak ya da en uygun karo halıyı bulmak için Yeşil Parke koleksiyonlarını düzenli olarak ziyaret edin.
 • Döşeme konusunda da uygun hizmet bedeli olan ustalar ile işbirliği yapın.
 • Kargo ücretleri de göz ardı edilmemesi gerekiyor. Kimi satış platformlarında temin ücretleri aşırı yüksek olabiliyor.
 • Ucuz yer döşeme fikirleri için son olarak da bizi arayabilirsiniz. Uzmanlarımız size ucuza şık bir zemin kurmanın yollarını anlatıyor.

  İlginizi çekebilir: Döşeme Halıfleks Nedir? Modelleri ve Özellikleri