Genel

Vinil Zemin Kaplama Nedir? Özellikleri Neler? Fiyatı | 2024

vinil-zemin-kaplama-11

Gösterişli ve dayanıklı yapısıyla insana konforlu bir dekorasyon seçeneği sunan vinil zemin kaplama, parke ya da karo ile sık karşılaştırılır. Kendi has bir tarzı ve malzeme yapısı olduğundan, özgün bir zemin malzeme alternatifi olarak görülmesi gerekir. Nasıl parkenin doğallığı öne çıkaran bir ruhu var, vinil kaplamalar da pratiklik ve verimliliği yansıtıyor. Doğru doku bulunduğunda buna estetik ihtişam da dahi oluyor.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

Zemin dekorasyonundan insanları beklentileri birbirine benzerlik gösterir. Gösterişli olacak, uzun seneler kullanılabilecek kadar dayanıklı olacak, hemen kirlenmeyecek ve pratik temizlenecek, tüm bunlara ek muhakkak fiyatı makul seviyede olacak. Vinil nedir derseniz aslında bu beklentilerin tamamına karşılık veren bir ürün olarak özetleyebiliriz.

Vinil çoğu zaman çok seçenekli dokusu sebebiyle parkeye, karoya ya da seramik malzemeye benzetilir. Görsel açıdan sizi yanıltması doğal. Çünkü dokusunda binbir adet renk ve desen çeşitliliği var. İsteyen seramik görünümlü vinil zemin kaplama tercih eder isteyen parke görünümlü seçerek evine doğal stil katar.

Zeminde vinil popülerliği son hız devam ediyor. Peki ama vinil zemin kaplama nedir? Vinil kaplama çocuk odasında kullanılır mı? Vinil zemin ürünlerinin fiyatı ne kadar oldu? İşte detaylar…

Vinil Zemin Kaplama Nedir?

Polivinil klorür reçinesi olarak isimlendirilen sentetik malzemeden üretilen, dayanıklı ve çok çeşitli seçenekler sunan zemin malzemesine vinil zemin kaplama denir. Geçmişte zararlı uçucu maddeler içerdiği düşünüldüğünden pek tercih edilmezdi. Fakat yeni nesil üretimde artık güvenli bir kullanım şekli sağlıyor.

Vinil kaplamalar kapalı her türlü ortamda mükemmel bir kullanım imkanı sunar. Salon, koridor, oturma odası, yemek odası, mutfak ya da diğer odalar harikulade seçenekler. Fakat çocuk odasında kullanılması günümüzde de pek fazla önerilmez. Çünkü ne de olsa sentetik yapıda malzemedir. Çocuklar sürekli zeminde vakit geçirdiğinden çocuk odasında tavsiye etmiyoruz.

Vinil Zemin Kaplama Özellikleri ve Avantajları

Zeminde dekorasyon planları yapılırken muhakkak vinil kaplama da listeye girer. Her dönem popülerliğini korumuş bir ürünüdür ve günümüz modern evlerinde de kendine sık yer bulur. Özel yapıştırıcılarla zemine döşenirken ayrıca üst seviye kalitedeki tasarımlarda ürünler kendinden yapışkanlı olmaktadır.

Neden vinil zemin kaplama yaptırmalıyım diye düşünebilirsiniz. Vinil tercih ettiğinizde şu özellik ve avantajlara sahip olursunuz:

  • Dayanıklı bir malzemedir, uzun süreli kullanımı sağlar.
  • Suya dayanıklıdır. Balkon ya da banyoda tercih edilir.
  • Ürün ve kaplama maliyeti ucuzdur.
  • Renk ve doku yönünden çok büyük seçeneklere sahip.
  • PVC esaslı malzemedir.
  • Antibakteriyel özelliği var. Hastanelerde bu sebeple çok görürürüz.
  • Isı yalıtımı yapar.
  • Ses yalıtımı yapar.
  • Elektriklenmeyi yok eder ve ortamdaki elektriği genel yayar.

Vinil zemin kaplama için özetle fiyat performans ürünü denebilir. Doğru desen doğru yapıyla buluştuğunda da en güzel estetik seçeneği sağlayabilir.

Güncel Vinil Zemin Kaplama Fiyatları 2024 Listesi

Artan hayat pahalılığı dekorasyon fiyatlarında tekrar tekrar araştırma yaptırıyor. Şüphesiz artık hesaplı ürün bulmak önem kazandı. Neyseki vinil zemin kaplam fiyatları 2023 yılında olduğu gibi 2024’te de bütçeleri yormayacak. 1 m2 döşeme için ekonomik fiyat arasında bütçe ayırmak gerekecek.

Vinil kaplama maddi boyutuyla da insanların ilgisini çeker. Parke ve seramik seçeneklerle kıyaslanırsa daha iyi maliyet performansı sunmaktadır.

Türkiye’deki her dekorasyon malzemesine olduğu gibi vinil zemin kaplama fiyatlarına da zam geldi. Fakat seramik, karo ve parkeye göre hala en ideal seçenek. Yine de alışveriş yapacağınız markaya ve seçeceğiniz modele dikkat ederek hesaplı seviyelerde bir dekorasyon sürecini elde edeceğinizi unutmayınız.

Online Vinil Zemin Kaplama Siparişi Ver

Vinil satın alınacak yer araştırmalarınız için “nereden sipariş verilir?” sorusuna cevap Yeşil Parke’dir. Eşsiz ürün seçenekleri, özgün tasarımlar ve dokusuyla insanı büyüleyen modeller 2024 koleksiyonumuzda yayınlandı.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Vinil Zemin Kaplama Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     Zemine vinil kaplanır mı?

Zeminde vinil kaplama çok güzel olur. Suya dayanıklı olmasıyla banyoda değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz tüm yaşam alanında bir değişime gidebilirsiniz.

b)     Vinil zemin kaplama pahalı mı?

Zemine döşenebilecek en ucuz ürün grubudur. Metrekare maliyeti fazlasıyla bütçe dostudur.

c)      Vinil kaplamanın metrekaresi kaç TL?

M2 vinil zemin kaplama fiyatları TL’den başlar. Ürüne göre rakamda artış da olacaktır. Keyifli alışverişler dileriz.