Genel

Yapışkanlı Zemin Kaplama Modelleri ve Fiyatları

yapiskanli zemin kaplama 11

Kendinden yapışkanlı zemin kaplama ürünleri balkon alanlarından ev iç mekanlarına kadar her türlü yerde kullanılan zemin malzemeleridir. PVC kaplama olarak da bilinir. Yerler kaplanacağı zaman kullanıcılar 2 kat düşünür. Çünkü dekoratif unsurlar içinde en fazla kullanıma maruz kalan yerler buralardır. Gün boyu onların üzerinde yürür, eşyalara koyar hatta evcil hayvanlarımızın gezmesine izin veririz. Seçimlerimizde hata yapma lüksümüz yok. Bu yazımızda döşemesi daha pratik, güzelliği ön planda ve yalıtım katkılı yapışkanlı zemin döşemelerini anlatacağız. Sonuna kadar muhakkak okuyunuz. Montaj konusu, kullanıcıların üzerinde durduğu bir durum. Hele ki zeminlerden bahsediyorsak daha da ciddi bir hal alıyor.

**Mağazamız İstanbul / Ümraniye'de yer almaktadır.

Tüm Türkiye'ye gönderim sağlamaktayız.**

(BU ÜRÜN MAĞAZAMIZDA SATILMAMAKTADIR. BİLGİ AMAÇLI YAZILMIŞTIR)

Bazı yer malzemeleri zor ve meşakkatli şekilde kaplanabiliyor. Fayans ve mermerler buna örnek. Fakat parke, karo halı ve tabi ki de PVC ürünleri pratiklikleriyle öne çıkıyor. Özellikle PVC en pratik olanı. Çünkü kendinden yapışkanlı zemin kaplama malzemesidir. Özel bir ustaya ihtiyaç doğmaz. Siz kendiniz keyifle bu ürünleri döşeyebilirsiniz. Marka tavsiyemiz ise Tarkett. 2022 – 2023 en çok tercih edilen kendinden yapışkanlı zemin kaplama modelleri:

Halı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Halı Modelleri

 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 004 Antrasit zemin kaplama
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 191-300 Puzzle zemin döşeme
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 009 Geniş Taşlı zemin kaplama
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 017 Kırmızı zemin döşeme
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 018 Açık Bej zemin kaplama
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 028 Topaz zemin döşeme
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 067 Damla zemin kaplama
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 069 Koyu Mavi zemin kaplama
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 071 Açık Gri zemin kaplama
 • Kendinden yapışkanlı Tarkett 107 Açık Bej zemin kaplama

Kendinden Yapışkanlı Zemin Kaplama

Mekan görünümünü zenginleştirmede PVC malzemesi çok tercih edilir. Farklı renk, desen ve baskılama seçenekleri var. Dilerseniz bir manzara ya da çocuk odası için film karakteri döşetebiliyorsunuz. Bu parke, mermer, fayans ve diğer zemin malzemelerinde olmayan bir özellik. Neyden üretilir? Vinil malzemesi kullanılarak üretilir. Vinil dayanıklı ve sudan etkilenmeyen bir malzeme. Balkonlara döşettiğinizde kabarma sorunu çıkarmaz. Aynı şekilde son yılların döşeme trendleri arasında banyolara da kendinden yapışkanlı zemin kaplama var. Ferah ve açık tonlar kullanarak banyoda keyifli bir özel alan yakalayabilirsiniz. Nasıl satılır? Yapışkanlı zemin kaplama malzemeleri rulo halinde satılır.

(BU ÜRÜN MAĞAZAMIZDA SATILMAMAKTADIR. BİLGİ AMAÇLI YAZILMIŞTIR)

Top olarak da ifade edilir. Yani 1 m2 olarak satın alamazsınız. 1 adet rulo içerisinde kaç m2 olduğu ürüne ve markaya göre değişir. Kimisiyle 10 m2 alanı kaplarsınız kimisiyle de 20 m2 odayı döşeyebilirsiniz. Sağlıklı ve yan etkisi olamayan materyallerdir. Temizlemesinin kolay oluşu onu ev hanımlarının gözünde özel ve değerli kılar. PVC malzemesinin üst tabakası kullanılan yeridir. Alt tabasında ise yapışkanı koruyan bir bant var. Döşeme sırasında bu bant çıkarılır ve PVC zemine doğruca yapıştırılır. Sıcaklığa karşı dayanıklı. Kalorifer petek altı ya da soba yakınlarına da yapıştırabilirsiniz. Genel özellikleri neler bir bakalım. Yapışkanlı zemin kaplamaların fiziksel ve yapısal özellikleri:

 • Vinil malzemesinden üretilir. Dayanıklıdır. Kolay yırtılmaz ya da çizilmez. Ayrıca suya dirençlidir.
 • Sıcaklardan etkilenmez. Petek ya da soba yakınlarına döşeyebilirsiniz.
 • Yapışkanlı zemin kaplamalar zemini sıkı tutar. Kabarcık ya da bombe olmaz.
 • Kaydırmazlık özelliği var.
 • 1 metrekaresinin ağırlığı 3 kilogramdır.
 • VOC emisyonu sayesinde çevreye ve doğaya en az zararı olan zemin malzemelerinden birisidir.
 • Türüne göre minimum temizlik ihtiyacı doğuran bir üründür.
 • Hastane gibi sağlık alanlarından tercih edilir.
 • Evdeki her odaya ya da her türlü ticari alana uygun bir modelini bulmak mümkündür.
 • Uygun fiyatlıdır. Tüm evinizi çok düşük bütçelere döşeyebilirsiniz.

Kendinden Yapışkanlı Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

PVC malzemelerinin yani diğer adıyla kendinden yapışkanlı zemin kaplama ürünlerinin farklı farklı üretim tipleri var. Eskiden yapışkansız PVC’ler modaydı. Bunları döşemek için özel bir yapışkan karışımı yapılması gerekiyordu. Ancak yeni nesil PVC kaplamalar tamamen kendinden yapışkanlı özelliğe sahip. Yani hiçbir ekstra yapıştırıcıya ihtiyacınız yok. Aldığınız ürünü basitçe mekanınıza döşeyecek ve zengin bir görünüm kazanacaksınız. Peki ama nasıl? Yapıştırmak kolay mı? Ustaya gerek var mı? İşte detaylar… Kendinden yapışkanlı PVC’lerin zemine uygulanması:

 • Öncelikle zeminin temiz olması gerekiyor. Toz, toprak ya da kir bulunmamalı. Tüm yüzeyi güzelce süpürüp mümkünse bir vileda yapın. Sonra da kuruduğundan emin olun.
 • Duvardan duvara çalışın. Bir duvardan diğerine kadar ölçtüğünüz ölçüde PVC kaplamanızı kesin. Bu şekilde tüm zeminde boşluk kalmayacak şekilde parçaları ayarlayın.
 • Hazırladığınız PVC parçalarının alt tabakasındaki folyoyu kaldırın. Artık doğrudan zemine yapıştırabilirsiniz.
 • Ürünün altında boşluk kalmaması, bombe yapmaması en önemli kural. Bunun için de sivri bir malzemeden yardım alabilirsiniz.
 • Eğer süpürgelikler ile zemin arasında kısa kalan alanlar olursa ufak PVC parçaları keserek bu bölümleri kaplayın.

Kendinden yapışkanlı olan PVC modellerinde döşemenin ne derece basit olduğu ortada. Fakat yapışkansız versiyonlarında biraz daha zahmetlidir. Bu iş için özel eğitimli ustalar var. Onlardan hizmet istemeniz akıllıca bir tutum olacak. Ekstra bir maliyet. Ama size katkısı tahmininizden de fazla.

Laminat Parke Modelleri

İlginizi Çekebilecek Laminat Parke Modelleri

Nereden alırı? Yapışkanlı PVC’ler çok farklı kaliteleriyle önümüze çıkar. Burada malzeme kalitesi kadar yapışkanın da kalite oranı önemli. Çünkü zemine iyi tutmayan bir PVC size sorun çıkarır. Her yönüyle en üst kalitede bir PVC mi arıyorsunuz. Doğru yerdesiniz. Yapışkanlı zemin döşeme malzemeleri Yeşil Parke sitesinden satın alınır. En iyi ve garantili modeller burada. Onlarca farklı renk ve desen seçeneğini de not düşelim. Evinizdeki her türlü odanın ruhuna uygun bir çeşit bulacaksınız koleksiyonumuzda.

Yapışkanlı Zemin Kaplama Fiyatları

Şimdi de fiyat konusuna geçelim. Kaç TL? Ne kadar? Pahalı mı? Bu sorular yapışkanlı zemin kaplama malzemelerini almayı düşünenlerin ilk olarak aklına gelen konulardır. Herkesin bildiği, çok sık karşımıza çıkan ürünler değil çünkü PVC’ler. Metrekare bazlı bir maliyet değerlendirmesi yapacaksınız. Fakat satın almalarınızı rulo halinde gerçekleştireceksiniz. Parça parça almak mümkün değil. 1 m2 kendinden yapışkanlı zemin kaplamanın fiyatı 40 – 60 TL bandından olabilir. Net bir rakam yok. 1 adet rulo ücreti de 600 – 1.000 TL aralığındadır. Güncel oranlar ancak telefonla iletilmektedir.

Duvar Kağıdı Modelleri

İlginizi Çekebilecek Duvar Kağıdı Modelleri

(BU ÜRÜN MAĞAZAMIZDA SATILMAMAKTADIR. BİLGİ AMAÇLI YAZILMIŞTIR)

Eğer PVC döşetecekseniz Tarkett markasını seçin. Sektörün lider markasıdır. Fiyat yönünden de ucuzdur. Uygun fiyatlı zemin döşeme fikirleri içinde Tarkett ürünleri her zaman önerilir. İster m2 hesabıyla isterse de rulo hesabıyla bakıldığında yüzünüzde tebessüm yaşatacak oranlarla satışta.

Online Yapışkanlı Zemin Kaplama Siparişi

Kendinden yapışkanlı zemin kaplama malzemeler internet sitesinden satın alınır. Yeşil Parke ise en profesyonel, en çeşitli ve en güvenilir PVC malzeme satış sitesidir. Ürünleri alırken fiyattan kazanırsınız. Uzun yıllar kullanacağınız için de performanstan büyük kar elde edersiniz. Her yönüyle karlı bir alışveriş. Kredi kartı, havale, nakit ödeme imkanlarımızla Yeşil Parke’ye sizleri bekliyoruz. İyi günler dileriz.   İlginizi çekebilir: Karo Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler | 6 Püf Noktası